Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skóra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Sucha skóra

    Wiele kremów dostępnych na rynku nawilża wyłącznie naskórek przez co problem się utrzymuje. Krem powinien nawilżać głębsze warstwy skóry, a dodatkowo utrzymywać wodę w naskórku. Takie działanie ma beta-glukan, który pozyskiwany jest z ziaren owsa. Znaleźć go możecie w kremie Beta-Skin Natural Active Cream, który z powodzeniem stosowany jest przy atopowym zapaleniu skóry, gdzie odpowiednie nawilżenie to podstawa w walce z chorobą.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Sucha skóra

      Przy dużym problemie z suchą skórą warto pokazać dziecko dermatologowi. Albo chociaż zapytać pediatrę. W aptece jest wiele kosmetyków, często na zasadzie prób i błędów trzeba je sprawdzać. Coś co działa na jedno dziecko niekoniecznie zadziała u innego.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Sucha skóra

        U nas na takie suche place sprawdziło się tylko emolium, rewelacja. My używamy emulsji do ciała bo jest mniej tłusta i szybko się wchłania. Syn ma 5 miesięcy i dalej stosujemy po kąpieli.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Sucha skóra

          Emolium, choć ma dość wysoką cenę to faktycznie idzie ona za jakością, sprawdzaliśmy i emulsję do kąpieli i do ciała, polecam obie. Dobrze nawilżają.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Sucha skóra

            kupiłam już któreś opakowanie z kolei i powiem szczerze, że najlepiej jest kopić przez internet w aptece internetowej jest o wiele taniej Ja zawsze tak robię i nigdy jeszcze nie znalazłam taniej w stacjonarnych aptekach.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Sucha skóra

              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
              kupiłam już któreś opakowanie z kolei i powiem szczerze, że najlepiej jest kopić przez internet w aptece internetowej jest o wiele taniej Ja zawsze tak robię i nigdy jeszcze nie znalazłam taniej w stacjonarnych aptekach.
              Tylko czasami też niestety skóra dziecka się uodparnia i do czasu do czasu warto zmieniać kosmetyki, zresztą tak samo jest u dorosłych, muszę co jakis czas kupować inne.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Sucha skóra

                Ja mam delikatną skórę skłonną do podrażnień i u mnie częsta zmiana kosmetyków byłaby jeszcze gorsza. wiec wszystko zależy od rodzaju skóry.
                Ale masz racje z tym, że warto czasami zmienić gdy już dany kosmetyk nie pomaga

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Sucha skóra

                  Często słyszę, że najlepsze w eliminowaniu suchej skóry u dziecka, która przejawia skłonności atopowe, są mocno natłuszczające produkty typu emolium. Sama próbowałam i na swojej skórze i u mojego dziecka, jednak po krótkim czasie przestało działać. A sucha skóra tak szybko nie znika. W końcu sprawdziło się, ku mojemu zaskoczeniu, Oilatum, na które trafiłam kiedyś w przystępnej cenie w Melissie:, choć ma nieco słabszy skład niż taki Eloderm czy Latopic. Widocznie mały ma bardzo wrażliwą skórę i wymaga delikatnych kosmetyków.
                  Używamy go tylko do kąpieli i w ramach ochrony na dzień i na noc, co dziwne problemy nie występują ze skórą głowy.
                  Last edited by disne; 18-06-2020, 13:21. Powód: link

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Sucha skóra

                    Aktualnie używamy kremu nieznanego mi wcześniej - Derma, bo nie ejst za tłusty, a dobrze nawilża. Na wieczór za to nakładam na wacik odrobinę olejku arganowego i przecieram buzię dziecka. widzę, że jest poprawa, ale jak na 3 dni odpuściłam, to sucha skóra wróciła. pogodziłam się z tym, że po prostu potrzebuje nawilżania codziennie.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Sucha skóra

                      Tak, nie które dzieci potrzebują codziennego nawilżania ciala lub buzi i niestety zostaje nam się z tym pogodzić i ewentualnie dobrać odpowiedni krem aby ulżyć maluszkowi i poprawić jego wygląd skóry.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Sucha skóra

                        Ja ze swej strony mogę polecić krem Atoperal. Łagodny i bezpieczny od 1 miesiąca życia;-)

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Sucha skóra

                          Niektóre maluszki muszą być codziennie nawilżane, warto porozmawiać z lekarzem o dobrym kremie lub popytać w aptece!

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Sucha skóra

                            Ja na suchą skórę mam sprawdzone dwa składniki: mleczko kokosowe oraz masło shea.
                            Smaruję nimi najbardziej wysuszone miejsca, czyli łokcie, szyję i kolana i są gładkie i idealnie nawilżone każdego dnia.
                            Kiedyś nie dbałam o to za bardzo, ale na szczęście to mi się odmieniło.

                            I pamiętam teraz o robieniu peelingów na twarz

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Sucha skóra

                              Cześć,
                              u mojej córki oliwki nie radziły sobie z tymi plamkami na skórze (występowały one głównie na główce i łokciach. Pani dermatolog mi doradziła kupić zwykły krem z Emolium.Sucha skóra u dziecka[/URL] wymaga jednak "uważnej" pielęgnacji. Nieodpowiednie nawilżanie właśnie np. niektórymi oliwkami bardzo często może wyrządzić więcej szkód niż pożytku.
                              Ostatnio dokupiłam sobie do kompletu jeszcze emulsję do kąpieli z tej samej firmy. Myślę że nie było to konieczne, sam krem się spisywał całkiem ok, jednak jakoś czuję się pewniej gdy nie mieszam kosmetyków różnych firm ze sobą :-)

                              Pozdrawiamy
                              Weronika!
                              Last edited by disne; 18-06-2020, 13:20. Powód: link

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Sucha skóra

                                Sprawdźcie sobie zabiegi kosmetyczne w . Według mnie świetny salon kosmetyczny z Krakowa. Z pewnością znajdziecie tutaj miłą i profesjonalną obsługę.
                                Last edited by disne; 18-06-2020, 13:21. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X