Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak często kąpać niemowlę?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Jak często kąpać niemowlę?

    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
    te siateczki ciężko domyc niestety i ja mialam obawy ze nie jest to do konca higieniczne przy uzytkowaniu - moja Zosi nie podpasowala ta siateczka, a wiesz niektore dzieciaczki nie lubiom dotykac owoców wlasnie ze wzgledu na to ze sa mokre - gdzies byl nawet watek o tej kwestii tu na forum, w jak podasz corci nabity kawaleczek na plastikowy widelczyk to chetnie sama bierze ten wideczyl do raczki czy jeszcze nie probowalas sama obslugi stuccy
    Właśnie ta niehigieniczność siateczki zniechęciła mnie do jej kupna.

    Nawet zakupiłam dla niej specjalnie widelczyk- jak ja go mam i jej daję to przechodzi, jak po demostracji mówię: "Ola sama" to już pod górkę. Sama rzuca widelczykiem, gdy dostanie do rączki, ewentualnie podoba jej się ta druga płaska strona którą sobie do buzi wsadza i ślini. Wszytsko inne moje dziecko nie wiadomo kiedy łapie, wsadza do buzi, a na jedzenie się uwzięła, że ona nie i już. Może coś w tym być, że chodzi o tę mokrość. Bo chrupki sama-jako jedyne je,a one są suche.Chyba pójdę tym tropem

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Jak często kąpać niemowlę?

      Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
      Właśnie ta niehigieniczność siateczki zniechęciła mnie do jej kupna.

      Nawet zakupiłam dla niej specjalnie widelczyk- jak ja go mam i jej daję to przechodzi, jak po demostracji mówię: "Ola sama" to już pod górkę. Sama rzuca widelczykiem, gdy dostanie do rączki, ewentualnie podoba jej się ta druga płaska strona którą sobie do buzi wsadza i ślini. Wszytsko inne moje dziecko nie wiadomo kiedy łapie, wsadza do buzi, a na jedzenie się uwzięła, że ona nie i już. Może coś w tym być, że chodzi o tę mokrość. Bo chrupki sama-jako jedyne je,a one są suche.Chyba pójdę tym tropem
      tutaj był wątek właśnie o tym nie samodzielnym jedzonko http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=9964 może znajdziesz jakieś cenne rady , moja Zosia do tej pory pewnych rzeczy jak gruszka i mandarynka bez skórki ne weźmie w łapki - daj czas Oli - przekona sie ze jedzenie samemu jest fajne

      Skomentuj


        #33
        Odp: Jak często kąpać niemowlę?

        Dziękuję za link, podczytam sobie niebawem na pewno Wiem, że powoli na wszytsko przyjdzie czas. Przy drugim (ewentualnym) maluchu zaczne od BLW

        Skomentuj


          #34
          Odp: Jak często kąpać niemowlę?

          dzieciaczki sa różne i nie zawsze wpasowują sie w schematy - Ola z czasem będzie miła etap "ja sama" i będzie Ci tęskno od czasu do czasu kiedy Ty podawałaś jej wszystko wiem to z doświadczenia

          Skomentuj


            #35
            Odp: Jak często kąpać niemowlę?

            U nas siateczka też nie przypadła o gustu tzn przypadła ale w taki sposób że siateczka z owocem wylądowała w łapce a rączka w buzi bo twarda i fajna do gryzienia
            Synek generalnie woli jeść sam niż z łyżeczki ale pomału zaczynam już myśleć że fajnie by było gdyby jadł sztućcami a nie rączkami

            Skomentuj


              #36
              Odp: Jak często kąpać niemowlę?

              Od czegoś trzeba zacząć;-) mnie by jedzenie raczkami na tą chwilę bardzo satysfakcjonowalo. :-) Kilk dni temu zostawilam męża z córcia. Mial dac obiadek. Specjalnie staram sie grutkowate jej robić posiłki. A maz zadowolony jak wrocilam mowi że zapomnialam zblendowac corce jedzonka ale on to zrobił;-) i dumna mina:-D

              Skomentuj


                #37
                Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                Ja swoją Nicolkę przez pierwsze 3 miesiące kąpałam co 3 dzień bo nawet w szpitalu mi wzięli ja tylko raz na "kąpiel" (rozebrali trochę ochlapali) a jak na drugi dzień się pytałam to lekarz powiedział że dziecka nie można kąpać codziennie no się ściąga za szybko tą białą maść co zostało po wodach a ona chroni skórę dzieciątka.. . a odkąd ma 4 miesiące jest kąpana co drugi dzień a jak skończy 6 miesięcy będzie codziennie bo to będzie też i lato.. .

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                  Napisane przez kacha989 Pokaż wiadomość
                  Ja swoją Nicolkę przez pierwsze 3 miesiące kąpałam co 3 dzień bo nawet w szpitalu mi wzięli ja tylko raz na "kąpiel" (rozebrali trochę ochlapali) a jak na drugi dzień się pytałam to lekarz powiedział że dziecka nie można kąpać codziennie no się ściąga za szybko tą białą maść co zostało po wodach a ona chroni skórę dzieciątka.. . a odkąd ma 4 miesiące jest kąpana co drugi dzień a jak skończy 6 miesięcy będzie codziennie bo to będzie też i lato.. .
                  Ja też słyszałam, że takiego noworodka kąpie się raz na dwa, trzy dni, żeby nie zmywać tej warstwy ochronnej..wystarczy ściereczka i ciepła woda do przetarcia pupki a kąpiel codzienna nie będzie potrzebna..poza tym częsta kąpiel może wysuszać skórę i niszczyć naturalną florę bakteryjną..tak mówili mi szkole rodzenia :-)

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                    Mojego synka już w szpitalu kapano codziennie- byliśmy tam tydzień- i ja tak samo robiłam w domu. Kąpię go codziennie, nie wiem dlaczego ale jakoś tak moja wyobraźnia działa, że chcę zmyć te zarazki dnia codziennego
                    Ale mam koleżankę która kąpie dziecko raz w tygodniu a ma już ok 5 mięsięcy ;/

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                      Tej Pani nie rozumiem..5 miesięcy i raz w tygodniu ???
                      A te zarazki można zmyć nie tylko w kąpieli..położne polecają zamiast kąpieli taką pielęgnację na bardziej sucho..czyli miseczka z ciepłą woda i ściereczka i po prostu przemywamy ciało maleństwa nie musząc go całego wkładać do wanienki..

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                        Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                        Tej Pani nie rozumiem..5 miesięcy i raz w tygodniu ???
                        A te zarazki można zmyć nie tylko w kąpieli..położne polecają zamiast kąpieli taką pielęgnację na bardziej sucho..czyli miseczka z ciepłą woda i ściereczka i po prostu przemywamy ciało maleństwa nie musząc go całego wkładać do wanienki..
                        wiem że można myć na sucho ale ... tak jak pisałam to takie moje zboczenie
                        Ta moja koleżanka kapie raz w tyg ale chyba na sucho myje dziecko- yy tzn mam taką nadzieję ;p

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                          A tam zboczenie od razu..poprostu dbasz o czystość swojego maleństwa a co za tym idzie, jego komfort :-)
                          Ja też pewnie będe myła moje maleństwo częściej niż co dwa, trzy dni..

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                            mój synek w ciągu roku miał może dwa raz "dzień dziecka" i miał dzień bez kąpieli ;p Także nie ma łatwo z mamą - czyścioszką ;p

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                              Ciekawe co na to specjaliści ?

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                                Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                                mój synek w ciągu roku miał może dwa raz "dzień dziecka" i miał dzień bez kąpieli ;p Także nie ma łatwo z mamą - czyścioszką ;p
                                Moja ma 21 miesięcy i do tej pory tylko raz jej nie wykąpałam jak miała stan podgorączkowy, też raczej jestem mama-czyścioszka

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X