Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niania czy babcia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Niania czy babcia?

    My jeśli już się zdecydujemy to na prywatną placówkę. Choroby faktycznie są nieuniknione, ale nie uciekniemy przed tym czy to w żłobku czy później w przedszkolu. Co do niani, to czytałam również, że dziecko mając nianię ma zorganizowany czas, ciągle ktoś się nim zajmuje i potem samo sobą nie bardzo potrafi się zająć.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Niania czy babcia?

      z prywatnymi placowkami to bywa bardzo roznie, bo nad nimi nie ma specjalnego nadzoru. Na pewno bardziej kontrolowane sa publiczne. W prywatnych czesto zamiast wykwalifikowanej przedszkolanki jest studentka albo osoba bez wykształcenia, a nawet bez doświadczenia w pracy z dziećmi. Niestety wiem co mowie.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Niania czy babcia?

        Jeśli niania to tylko ktoś z polecenia. Absolutnie nigdy nie zostawiłabym dziecka osobie z ogłoszenia. Akurat jesteśmy z mężem w tak komfortowej sytuacji, że jedna i druga babcia to kobiety do rany przyłóż i bez żadnych obaw możemy brzdąca z nimi zostawić.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Niania czy babcia?

          Zdecydowanie z nianią, choćby nie wiem co (oczywiście wcześniej kilka dni próby, odpowiednio przygotowany cating, by nie było niespodzianek). Babcie (czyli mamy) nie zmuszały do powiększania dzieci, więc nie mogłabym ich wykorzystywać przy opiece nad dziećmi. One już wychowały swoje dzieci.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Niania czy babcia?

            Napisane przez swiat-testu Pokaż wiadomość
            Zdecydowanie z nianią, choćby nie wiem co (oczywiście wcześniej kilka dni próby, odpowiednio przygotowany cating, by nie było niespodzianek). Babcie (czyli mamy) nie zmuszały do powiększania dzieci, więc nie mogłabym ich wykorzystywać przy opiece nad dziećmi. One już wychowały swoje dzieci.
            swiat-testu, oczywiście nie możemy zmusić Babci do opieki nad wnuczkami, ale są Babcie, które naprawdę bardzo chętnie to czynią. Moja Mama uwielbia spędzać czas ze swoimi wnukami


            Skomentuj


              #36
              Odp: Niania czy babcia?

              Napisał swiat-testu Zobacz post
              Zdecydowanie z nianią, choćby nie wiem co (oczywiście wcześniej kilka dni próby, odpowiednio przygotowany cating, by nie było niespodzianek). Babcie (czyli mamy) nie zmuszały do powiększania dzieci, więc nie mogłabym ich wykorzystywać przy opiece nad dziećmi. One już wychowały swoje dzieci.
              swiat-testu, oczywiście nie możemy zmusić Babci do opieki nad wnuczkami, ale są Babcie, które naprawdę bardzo chętnie to czynią. Moja Mama uwielbia spędzać czas ze swoimi wnukam
              Nasze babcie to by się pokroić dały, żeby chociaż na chwilę zostać z wnukiem. Jak któraś wpada w odwiedziny to w zasadzie małego dostajemy tylko na karmienie Także jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że nie musimy ich do niczego zmuszać

              Skomentuj


                #37
                Odp: Niania czy babcia?

                Jakbym mogła wybierać to dzieci byłby pod opieką babć. Jednak u nas obie babcie pracują a do tego są kilkaset kilometrów dalej.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Niania czy babcia?

                  Ja zdecydowanie wybrałabym opiekę babć, gdybym miała taką możliwość, ale niestety nie mam.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Niania czy babcia?

                    Nie każdy ma właśnie taką możliwość,ja także wolałabym zostawić dziecko pod opieką babci,gdzie mam wówczas pewność iż będzie to jednocześnie najlepsza niania na świecie

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Niania czy babcia?

                      Z reguły lepsza jest babcia - przynajmniej ma zajęcie na emeryturze Wychodzi też taniej. Ale oczywiście babcia dziecka się musi zgodzić - nie zawsze jest tak różowo. Moim dzieckiem opiekuje się babcia
                      .

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Niania czy babcia?

                        Wołałabym babcię, bo to zawsze zaufana osoba i wiemy, czego się po niej spodziewać. Niestety u nas takiej opcji nie ma...

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Niania czy babcia?

                          Poki co maly jest jeszcze ze mna w domu, ale szczerze powiedziawszy nie zdecydowalabym sie ani na pozostawienie go z babcia, ani tym bardziej z niania - ta opcja absolutnie nie wchodzi w gre, nie potrafilabym zaufac obcej osobie i zostawic z nia dziecka. Jak dla mnie najlepsza opcja bedzie zlobek, badz juz przedszkole

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Niania czy babcia?

                            My dalismy synka do żłobka jednak pomoc babci i tak była niezbędna bo Mały na początku dużo chorował. Żeby nie brać co chwilę zwolnienia na dziecko przyjeżdżała moja mama i zajmowała się wnusiem

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Niania czy babcia?

                              Jeżeli jest taka możliwość to zawsze babcia. Moja mama pracowała na pół etatu więc zamiast zatrudniać obcą osobę to zaproponowaliśmy jej układ że będzemy jej płacić tyle co miała w pracy. Mama jest zachwycona bo zamiast nudnej pracy to zajmuje się swoim wnukiem i nie odbiło się to źle na jej kondycji finansowej
                              Kalendarze na rok 2018 z własnymi zdjęciami w dobrych cenach. Sprawdź sama https://kalendarion.pl/cennik

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Niania czy babcia?

                                Moim zdaniem w tym przypadku wybór jest bardzo prosty i oczywiście, że nic nie zastąpi kochającej babci na której zawsze możemy polegać oraz przy której dziecko czuje się bezpiecznie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X