Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Chyba tez posieję zioła, bo już mnie wkurzają te sklepowe. Czytałam, ze dłużej stoją jak się je przesadzi do większych doniczek, no to przesadziłam a po 10 dniach i tak były do wyrzucenia. Nie wiem dlaczego :/

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Świeże zioła w doniczce

      Mięta faktycznie jest dobra na ból brzucha. Dobrze działa również w formie orzeźwienia na przykład dodana do letniego koktajlu owocowego.

      Skomentuj


        Odp: Świeże zioła w doniczce

        Cudny zielony kącik! Zainspirowałaś mnie do stworzenia własnego
        Nie tylko pięknie wygląda, ale i jest skarbnicą witamin

        Skomentuj


          Odp: Świeże zioła w doniczce

          Skarbnicą witamin, pięknie to koleżanko ujęłaś !

          Skomentuj


            Odp: Świeże zioła w doniczce

            O też posiadam! Aktualnie mam tylko bazylię, bo niestety szałwia zabiła mi miętę a szałwię coś zjadło (jakieś dziwne małe pajęczynki miała na liściach i od tego momentu zaczęła schnąć). Teraz znowu będę próbować z miętą (mam dostęp do lepszych szczepek) i myślę nad czombrem bo widziałam u koleżanki i ładnie to wygląda. Ewentualnie tymianek.
            Napisane przez lobelia77
            Czytałam, ze dłużej stoją jak się je przesadzi do większych doniczek, no to przesadziłam a po 10 dniach i tak były do wyrzucenia. Nie wiem dlaczego :/
            A skąd miałaś roślinki? Bo mi sklepowe wszystkie schły po około miesiącu maksymalnie. Jedyny sposób to albo od kogoś zaszczepkę wziąć, kto hoduje i dba albo po kupnie od razu wziąć pędy. Ja tak poradziłam sobie z bazylią, kupna w sklepie, zaczęła usychać. Ucięłam jedyną gałązkę która się ostała i ładnie wyglądała. Puściła korzenie w kilka dni. Tamta całkiem uschła ale ja mam teraz całą doniczkę bujnej bazylii
            Co słychać? Uśmiechnij się! Życie jest za krótkie, żeby się zamartwiać

            Skomentuj


              Odp: Świeże zioła w doniczce

              Ja mam miętę, bazylię, melisę. Planuję jeszcze coś dosadzić, ale to potrwa.

              Skomentuj


                Odp: Świeże zioła w doniczce

                A skąd miałaś roślinki? Bo mi sklepowe wszystkie schły po około miesiącu maksymalnie. Jedyny sposób to albo od kogoś zaszczepkę wziąć, kto hoduje i dba albo po kupnie od razu wziąć pędy. Ja tak poradziłam sobie z bazylią, kupna w sklepie, zaczęła usychać. Ucięłam jedyną gałązkę która się ostała i ładnie wyglądała. Puściła korzenie w kilka dni. Tamta całkiem uschła ale ja mam teraz całą doniczkę bujnej bazylii [/QUOTE]


                Zwykłe, sklepowe. Myślałam, że ich przesadzenie wystarczy bo czytałam ze jak będa miały więcej miejsca to będa sobie długo żyły. nic z tego. Może masz rację, może szczepke zrobić albo wziąć od kogoś kto sam wyhodował z nasionka, taka mocniejsza może wtedy roslina będzie?

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Świeże zioła w doniczce

                  A mi się świetnie sklepowe zioła trzymają. Kupiłam ponad rok temu w Tesco bazylię i miętę i nadal swoją na oknie i używam jak potrzeba
                  Kalendarze na rok 2018 z własnymi zdjęciami w dobrych cenach. Sprawdź sama https://kalendarion.pl/cennik

                  Skomentuj


                    Odp: Świeże zioła w doniczce

                    W 100% zgadzam się z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć...
                    Problemy odłożone na później mają to do siebie, że często same się rozwiązują

                    Skomentuj


                      Odp: Świeże zioła w doniczce

                      Bardzo fajny jest ten zestaw ziół na oknie. Kto wie? Może sama sobie zrobię w kuchni taki kącik? Szczególnie,że zima bardzo często ma sie ochotę na coś świeżego...

                      Jesli szukacie w sieci jakichś fajnych doniczek to duże donice widziałam w tym sklepie www. W całkiem przystępnych cenach:


                      Taka donica sama w sobie jest ozdobą pokoju.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Świeże zioła w doniczce

                        Ja do hodowli ziół preferuje trochę inne donice. W następnym roku zamierzam zrobić remont w kuchni i planuję zrobić na ścianie półeczki na zioła, aby lepiej się prezentowały

                        Skomentuj


                          Odp: Świeże zioła w doniczce

                          Ja hoduję sobie bazylię na oknie. Kupiłam kiedyś w lidlu tak na spróbowanie i okazał się to bardzo fajny pomysł bo nie dość, że mam zawsze świeże zioło, tak jeszcze pięknie wygląda i pięknie pachnie
                          Co słychać? Uśmiechnij się! Życie jest za krótkie, żeby się zamartwiać

                          Skomentuj


                            Odp: Świeże zioła w doniczce

                            Przed zasadzeniem ziół w doniczce warto o nią samą się zatroszczyć! Pod względem wizualnym jak i jakościowym najlepiej powinna się spisać metalowa doniczka - zamawiałem ostatnio taką z http://charminghouse.eu/ , gdzie posiadają sporo ciekawych artykułów służących wystrojowi domu - mam od nich również ozdobny świecznik.

                            Skomentuj


                              Odp: Świeże zioła w doniczce

                              Bardzo dobry pomysł. Jesli macie możliwość stworzyć u siebie takie miejsce, to zdecydowanie warto to zrobić. Dzięki akcesoriom z https://www.growtent.pl/contact-pol.html będziecie w stanie odpowiednio zadbać o Wasze rośliny. Miejcie to na uwadze.

                              Skomentuj


                                Odp: Świeże zioła w doniczce

                                Ja zawsze szukam odpowiedzi na takie pytanie wśród znajomych. To się z reguły dość dobrze opłaca
                                Najczęściej jest tak, że chcąc nauczyć się czegoś najistotniejszego, co jest konieczne, by przeżyć, musimy doświadczyć bólu.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X