Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża a denstysta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciąża a denstysta

    Jak dbacie o zdrowie swoich zębów w czasie ciąży? Chodzicie do stomatologa?
    Ja jestem dentofobem i nie wiem, jak sobie radzić, ponieważ czytałam gdzieś, że kobietom w ciąży nie podaje się znieczuleń..faktycznie, w 21 wieku nie a się nic podać bez szkody dla maluszka??
  •    
       

    #2
    Odp: Ciąża a denstysta

    My chodziliśmy do dentysty do 6 miesiąca ale nie robiłam nic strasznego jakieś małe borowanie, moja dentystka mówiła jeśli było by coś większego ale mogącego poczekać do rozwiązania to nie warto stresować siebie i maluszka. Jeśli jest poważne to nie można bagatelizować bo można sobie i dziecku zaszkodzić. A tak najlepiej to pójdź do dobrego stomatologa i po prostu przedyskutujcie co i jak. I sama zdecyduj.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciąża a denstysta

      Podczas ciąży miałam leczone zeby,dostałam wówczas znieczulenie,tyle ze słabsze,które nie szkodziłoby dzicku.Musisz dentyscie powiedziec ze jestes w ciąży,a on juz bedzie wiedział co robic




      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciąża a denstysta

        Trochę mi ulżyło, ponieważ lekarz powiedział mi, ze tylko I trymestr jest niebezpieczny jeśli chodzi o znieczulanie. dentysta to dla mnie koszmar.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciąża a denstysta

          Ja jestem w 39 tc i zaczął mnie pobolewać ząb, któy kiedyś przynajmniej w teorii był martwy. Nie wiem co robić. Tabletek przeciwbólowych wolałabym uniknąć a strasznie się boję pójść do dentysty. Gdyby była możliwość zrobienia tego zęba pod narkozą to bym się zdecydowała ale pewnie lepiej by było poczekać do rozwiązania, wkońcu to tylko parę dni. Mam nadzieję, że nie zacznie boleć na tyle, żebym mocno cierpiała i że to nie zaszkodzi dziecku.
          Agnieszka[/COLOR]

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ciąża a denstysta

            Napisane przez Neve76 Pokaż wiadomość
            Jak dbacie o zdrowie swoich zębów w czasie ciąży? Chodzicie do stomatologa?
            Ja jestem dentofobem i nie wiem, jak sobie radzić, ponieważ czytałam gdzieś, że kobietom w ciąży nie podaje się znieczuleń..faktycznie, w 21 wieku nie a się nic podać bez szkody dla maluszka??
            Witaj, w ciąży szczególnie dbam o zdrowie jamy ustnej. Byłam już kilka razy na wizycie, która polegały na wymianie starych plomb, bo mimo dobrego wyglądy i braku bólu pod nimi zaczęła zbiera się próchnica.
            W tej chwili mam utrudnione zadanie, bo dosyć często robi mi się opryszczka i nie mogę chodzić do stomatologa...ale co się odwlecze...


            Skomentuj


              #7
              Odp: Ciąża a denstysta

              Ja wyleczyłam zęby przed ciążą, ale w ciąży poszłam na dwie kontrolne wizyty bo wolałam sprawdzić zęby niż później się martwić że się psują.
              Lepiej iść do dentysty w ciąży, bo po niej ciężko na początku wyrwać się z domu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ciąża a denstysta

                Za każdym razem jak wchodzę na forum i widzę te tematy to przypomina mi się że muszę umówić sie z dentystą... Aż sie boją, przed ciąża miałam tylko małe ubytki w ósemkach ale z uwagi na nie dokończone wychodzenie tych zębów mój stomatolog zalecił wstrzymanie się... I należy też skontrolować, czy mi zęby nie "poleciały " jakościowo, bo to częste w tym naszym cudownym stanie (niestety).

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ciąża a denstysta

                  Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                  Za każdym razem jak wchodzę na forum i widzę te tematy to przypomina mi się że muszę umówić sie z dentystą... Aż sie boją, przed ciąża miałam tylko małe ubytki w ósemkach ale z uwagi na nie dokończone wychodzenie tych zębów mój stomatolog zalecił wstrzymanie się... I należy też skontrolować, czy mi zęby nie "poleciały " jakościowo, bo to częste w tym naszym cudownym stanie (niestety).
                  Tak po ciąży szybko zęby się psują, dlatego po pierwszej ciąży pani doktor przepisała mi Vitrum Calcium 1250 + Vitamin D3 dosyć drogie ale bardzo dobre polecam, brałam od początku karmienia małej i odpukać zęby mi się nie popsuły

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ciąża a denstysta

                    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                    Tak po ciąży szybko zęby się psują, dlatego po pierwszej ciąży pani doktor przepisała mi Vitrum Calcium 1250 + Vitamin D3 dosyć drogie ale bardzo dobre polecam, brałam od początku karmienia małej i odpukać zęby mi się nie popsuły
                    własnie- dziecko ciągnie od nas wapno jak szalone, a my potem szczerbate chodzimy śmieje się oczywiście, a to śmieszne nie jest jak zęby zaczynają sie masowo psuć lub kruszyć. Ja teraz tez mam jakieś witaminki z wit D, ale suplement uje się dwa razy w tygodniu, nie chce przesadzać, by dziecko też nie przewitaminować tak to jem serki wiejskie, jogurty, dużo mleka pije, i maślanki. Mam nadzieję , że uchroni to jakieś moje zęby.
                    No i teraz znów sobie uświadomiłam że znów zapomniałam zadzwonić do mojego stomatologa by się umówić :/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ciąża a denstysta

                      Ja normalnie chodzę do dentysty, bardzo dużo wymiotowałam, więc musiałam iść, gdyż bałam się, że bardzo mi się zęby popsują
                      Na szczęście mój lekarz stwierdził, że mam tak zdrowe zęby, że mu tylko czas marnuje
                      Czyszczę szczoteczką elektryczną, 3x dziennie i nawet kamienia nie mam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ciąża a denstysta

                        Ja na szczęście nie miałam z niedoborem wapnia problemów i chyba dla tego nie mama problemów z ząbkami. jeszcze przed ciąża połatałam dziury i teraz nie musze odwiedzać dentysty

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ciąża a denstysta

                          Mi każdy dentysta mówił, że można znieczulać w ciąży, że nie szkodzi to maluszkowi. Na badania profilaktyczne chodziłam, w sumie byłam na kontroli dwa razy w ciąży. Na szczęście nic nie robiliśmy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ciąża a denstysta

                            Ja byłam u dentysty w 9 miesiącu ciąży i wszystko było ok. Jeśli nie bolą Ciebie zęby to myślę, że lepiej poczekać do końca ciąży. Jeśli masz jakiś problem udaj się do dentysty jak najszybciej, najwyżej nie dostaniesz znieczulenia. W porównaniu do porodu to pikuś
                            Zapraszam na mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: http://szczesliwamama.pl/

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ciąża a denstysta

                              Ja chodziłam do dentysty w obu ciążach. Profilaktyka w ciąży jest bardzo ważna. Można spokojnie leczyć zęby w ciąży!


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X