Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hemoroidy u maluszka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Hemoroidy u maluszka?

    Mam nie lada problem. Zauważyłam u mojego 2,5 letniego synka hemoroid. Jest duży i pojawia się po robieniu kupki (mimo, że maluch nigdy nie miał zaparć)! Bardzo mnie to niepokoi i zdaje się, że wizyta u pediatry będzie konieczna.
    Póki co proszę o radę - może i wy dziewczyny miałyście taki problem ze swoimi brzdącami. Może ktoś poleci jakieś sprawdzone maści itp.
  •    
       

    #2
    Nie musi miec zaparc, wystarczy twardsza kupka ktora ciezko wypchnac.
    Z pewnoscia wizyta u lekarza jest niezbedna. Pewnie zaleci diete bogata w błonnik .Jesli zajdzie potzreba stosowania lekow czy masci to lekarz dobierze je odpowiednio do przypadku. To co zadzialalo u jednego nie musi zadzialac u Twojego malca.

    Skomentuj


      #3
      Hmm, niepokoję się coraz bardziej... Jasiek w życiu nie miał twardej kupki , a co do diety... Powiem tak - na czczo zjada jabłko ze skórką albo pomarańczę...
      Masz rację Goplanko, nie ma co rady szukać u innych i czas wybrać się do lekarza. Chciałam tylko wiedzieć czy ktoś ma też taki problem, no i może są jakieś wypróbowane leki - takie super i 100 procent skuteczności w większości przypadków... Chociaż masz rację, co jednemu pomoże...ale spróbować można

      Skomentuj


        #4
        Nie lecz dziecka na wlasna reke, lekarka malego zobaczy i dostosuje lek do potrzeb, nie ma leku 100% skutecznego.
        Hemoroidy powstają z powodu źle funkcjonującego jelita grubego.Jego praca jest w jakimś stopniu upośledzona (z wielu czynników:zła niezdrowa dieta, upośledzone wchłanianie pokarmu,słabe żucie pokarmu, dysbakterioza, objadanie się, itp ) i pewne fragmenty jelita są rozciągnięte, nie pracują tylko wysuwają się na zewnątrz i bolą.Wiec jak widac nie chodzi tu tylko o twarde kupki.

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez musia Pokaż wiadomość
          a co do diety... Powiem tak - na czczo zjada jabłko ze skórką albo pomarańczę...
          Eee...i co w zwiazku z tym ?

          Skomentuj


            #6
            Dzięki za wyczerpujące informacje. Co do diety - myślałam, że mały zjada sporo błonnika, potrawy uznawane za rozwalniajace itp., więc kupki były ok. A tu hemoroidy..? Ale tak prawdę powiedziawszy to zdaje się w rodzinie męża problem hemoroidów to nie nowość. A zatem pewnie winne są geny (a co za tym idzie jakiś problem dziedziczny).

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez musia Pokaż wiadomość
              Mam nie lada problem. Zauważyłam u mojego 2,5 letniego synka hemoroid. Jest duży i pojawia się po robieniu kupki (mimo, że maluch nigdy nie miał zaparć)! Bardzo mnie to niepokoi i zdaje się, że wizyta u pediatry będzie konieczna.
              Póki co proszę o radę - może i wy dziewczyny miałyście taki problem ze swoimi brzdącami. Może ktoś poleci jakieś sprawdzone maści itp.
              Powiem szczerze, że pierwszy raz czytam o przypadku "dziecięcych hemoroidów" Powinnaś udać się do lekarza...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Hemoroidy u maluszka?

                Z doświadczenia, mój mały przez prawie cały rok miał problemy z załatwianiem się więc wyszedł mu mały hemoroid i z czasem zanikł. Wzmocniłam mu dietę w błonnik (pestki lnu, które wrzucam do jedzenie zmielone), i przede wszystkim aby nie zaczął się bać iść do łazienki bo to czasem tez się zdarza przez strach ze będzie go bolało
                http://hemoroidy.blog/jak-zlagodzic-bol/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Hemoroidy u maluszka?

                  Wystarczy wzbogacić dietę naszego niemowlaka o błonnik i hemoroidy powinny zniknąć. Tak samo jak u dorosłych
                  Pozdrawiam, Rupert
                  http://foto-agent.pl/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Hemoroidy u maluszka?

                    Najważniejsza bedzie zmiana diety, duzo ruchu i higienia. ostatnio trafilam na bardzo ciekawy artykul. prosze sobie przeczytac http://hemoroidy.blog/domowe-sposoby/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Hemoroidy u maluszka?

                      Też mi się wydaje, że hemoroidy u tak małego dziecka są przynajmniej trochę podejrzane Moje córki miały czasem zaparcia i niekiedy nawet drobne pęknięcia przy kupce, ale żeby hemoroidy? Tutaj można poczytać wszystko o hemoroidach, ale raczej u dorosłych, a z dzieckiem radze do lekarza Może to po prostu odbyt się wypycha, a strach ma wielkie oczy

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X