Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sprzatanie z dzieckiem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: sprzatanie z dzieckiem?

    Moja Maja jest na etapie wypluwania jedzenia. Zawsze jak to zrobi grzecznie proszę żeby to podniosła i mi podała. Widzę już poprawę Nie muszę już nic czasem mówić...przynosi mi to do ręki.



    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: sprzatanie z dzieckiem?

      Mój synek chętnie mi pomaga w pracach domowych a młodsza córcia naśladuje brata ale jeśli mają zabawki posprzątać to nie obejdzie się bez mojej pomocy bo zawsze twierdzą że jest ich za dużo i nie dadzą rady sami posprzątać ale myślę że będą z nich ludzie he he








      Skomentuj


        #18
        Odp: sprzatanie z dzieckiem?

        Małe dzieci uwielbiają "pomagać" w sprzątaniu, szkoda, że wraz z wiekiem im ta ochota mija ;P Mój chrześniak bardzo lubi wkładać ciuchy do pralki, a po praniu wyciągać je z niej oraz zamiatać podłogi :-)

        Skomentuj


          #19
          Odp: sprzatanie z dzieckiem?

          Jak mają nastrój to pomagają. Gonię je natomiast, żeby sprzątały po sobie - zabawki, odnosiły talerze i miski po jedzeniu do kuchni. I to nam się w miarę udaje. Często też rozpakowują zmywarkę (mają 5 i 3 lata).

          Skomentuj


            #20
            Odp: sprzatanie z dzieckiem?

            Ja wymagam, żeby chociaż w swoim pokoju posprzątał. Oczywiście nie piszę po odkurzniu, ale zwyczajnym odłożeniu zabawek.

            Skomentuj


              #21
              Odp: sprzatanie z dzieckiem?

              Wspólnie z dziećmi sprzątam ich zabawki,a le gdy mam coś innego do sprzątania to zachęcam ich do pomagania mi, w ten sposób uczą sie sprzątać i pomagać sobie wzajemnie

              Skomentuj


                #22
                Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                cóż ja powiem tak , angażuje mojego trzylatka we wszystkie prace domowe. Przygotujemy kanapki, pomaga mi przy obiedzie, zanosi pranie do pralki, potem je ze mną wyciąga, wieszamy, jedynie czego nie robi ze mną to nie prasuje. Mam regulowaną deskę taką https://www.leifheitsklep.pl/leifhei...ifheit/p/72585 i nie ma mowy żeby ją ściągnął oparzył się czy żeby był w niebezpieczeństwie. Z dzieckiem wszystko da się zrobić. Jego ulubionym zajęciem jest zdecydowanie robienie prania.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                  Zawsze zachęcam dziecko do sprzątania ze mną, pomaga mi w drobnych pracach. Bardzo dużo radości mi to sprawia

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                    Ja mojemu dziecku tez zawsze tłumaczę, że powinno posprzątać po sobie i nawet mnie pomagać w porządkach.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                      Czasami ciężko zachęcić dziecko do nauki. Wszystko przez to, że rozprasza je co innego bądź sama nauka nie wydaje się być wystarczająco ciekawa. Myślę, że warto urządzić pokój dziecka, tak by chciało mu się w nim uczyć. Podstawą jest biurko z wygodnym siedziskiem, spokojne kolory wokół. Wiele innych porad wyczytacie w tym wpisie http://blog.mirjan24.pl/5-rzeczy-kto...-swoim-pokoju/ - same mądre słowa. Lubię wertować internet, często znajduję informacje, z których warto skorzystać

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                        Ja od początku postanowiłam uczyć sprzątać dziecko ze mną Nie mówię już o ogólnych porządkach, ale swoje zabawki, swoje łóżeczko, tak w ramach usamodzielniania

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                          Wydaje mi się że to bardzo ważne, żeby od małego uczyć dziecka takich rzeczy jak przykładowo sprzątanie. Oczywiście wszystko z odpowiednim systemem nagród

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X