Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kalendarz szczepień

Collapse
Przypięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kalendarz szczepień

    Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze. Wszystkiego dowiesz się z naszego kalendarza szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.

    Więcej: http://babyonline.pl/kalendarz-szczepien.html
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Kalendarz szczepień

    Na pneumokoki też szczepić? Namawia nas pediatra, teraz też jakaś kampania jest (szczepimy.com.pl), a my już nie wiemy co myśleć...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kalendarz szczepień

      Moja córka Lila właśnie skończyła rok i zamierzam wysłać ją do żłobka. Nasza pani pediatra namawia nas na szczepienia przeciw pneumokokom i się raczej na nią zdecyduję, bo wolę zapobiegać niż leczyć, zwłaszcza że sporo się naczytałam i nasłuchałam o IPCh. Więc jesteśmy umówione już na przyszły tydzień na szczepienie, i w sumie żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kalendarz szczepień

        No i już po sprawie. Zaszczepiłam małą na pneumokoki, nie było tak źle. Malutka w ogóle nie płakała, a wczoraj miała tylko lekki obrzęk w miejscu ukłucia. Poza tym wszystko jest ok. Następna dawka za 2-3 miesiące

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kalendarz szczepień

          O właśnie, ja też chcę zaszczepić mojego trzylatka na pneumokoki. Poczytałam na tej stronie kampanii o pneumokokach, ale muszę jeszcze skonsultować się z naszym pediatrą. Może mój synek już całe to ryzyko ma za sobą?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kalendarz szczepień

            Ja znalazłam teraz taką aplikację na telefon przypominającą o szczepieniach. Bardzo fajna i za darmo. Mozna sobie o niej poczytać tutaj http://szczepimy.com.pl/wywiad-z-aut...drem-biesiada/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kalendarz szczepień

              Polecam krótki materiał filmowy z dr Anetą Górską-Kot, która mówi o tym, jakie choroby wywołują pneumokoki. Bardzo fajny i przystępny materiał. http://goo.gl/82pgcW

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kalendarz szczepień

                Eksperci kampanii edukacyjnej „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” (Organizator: Fundacja Aby żyć) odpowiadają na najważniejsze pytania dotyczące pneumokoków:
                – Jakie choroby wywołują pneumokoki?
                – Co to jest inwazyjna choroba pneumokokowa?
                – Kiedy szczepić dziecko?
                – Jakie niepożądane odczyny poszczepienne mogą wystąpić?
                – Szczepić czy nie?
                – Jakie powikłania mogą wystąpić po chorobach pneumokokowych?
                – Co dają szczepienia przeciwko pneumokokom?
                – Czy szczepionki przeciw pneumokokom są bezpieczne?
                – Jakie są przeciwwskazania do szczepień?
                – Jak wygląda kwalifikacja na szczepienie?
                http://szczepimy.com.pl/szczepionki-...mokokom-wideo/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kalendarz szczepień

                  My zastanawialiśmy się nad penumokokami i rotawirusami, ale w końcu zrezygnowaliśmy. Szczepimy tylko obowiązkowymi szczepionkami refundowanymi bo uważamy, że są lepsze bo sprawdzone na kilku pokoleniach i wiadomo czy wywołuja jakieś długofalowe skutki uboczne czy nie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kalendarz szczepień

                    My zaszczepiliśmy córkę przeciwko Rotawirusom. W przyszłym roku muszę wrócić do pracy i córka pójdzie do żłobka. Lekarz i pielęgniarka środowiskowa namawiają nas na szczepienie przecieko pneumokokom oraz meningokokom. Początkowo byliśmy pewni, że chcemy szczepić, bo lepiej zapobiegać niż leczyć, a teraz sami już nie wiemy co zrobić.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kalendarz szczepień

                      Napisane przez jancia333 Pokaż wiadomość
                      My zaszczepiliśmy córkę przeciwko Rotawirusom. W przyszłym roku muszę wrócić do pracy i córka pójdzie do żłobka. Lekarz i pielęgniarka środowiskowa namawiają nas na szczepienie przecieko pneumokokom oraz meningokokom. Początkowo byliśmy pewni, że chcemy szczepić, bo lepiej zapobiegać niż leczyć, a teraz sami już nie wiemy co zrobić.

                      Nam lekarka odradzała to szczepienie.Miałam syna chorego na sepse,gdy miał prawie rok. Lekarka mówiła że itak to sczepienie by go nie uchroniło przed chorobą,gdyż jest dużo różnych odmian i dużo ich nie reaguje na tą szczepionkę.Wiec szkoda pieniędzy..




                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kalendarz szczepień

                        A czy sepsa u maluszka była wywołana pneumokokami czy meningokokami? Spotkałam się z przypadkiem wśród znajomych, że dziecko zaszczepione zachorowało na zapalenie opon mózgowych przez pneumokoki a lekarz powiedział, że gdyby nie szczepienie- to nie wiadomo jak by się to skończyło. Z małym jest teraz wszystko OK ale niestety ma pewne ubytki słuchu przez chorobę

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kalendarz szczepień

                          My szczepimy tylko refundowanymi szczepionkami. Nie dlatego, że nas nie stać na te płatne, ale dlatego, że te refundowane są sprawdzone przez pokolenia. Te nowe to jedna wielka niewiadoma, której skutki po np 20 latach od zastosowania nie są znane.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kalendarz szczepień

                            To też prawda, że do końca nie znamy skutków tych nowych szczepionek. Mój mąż natomiast ma takie powiedzenie, że wszystko trzeba sprawdzić, wypróbować - inaczej on by jeździł 30 letnim dużym fiatem w dalszym ciągu. Medycyna również idzie do przodu i miejmy nadzieję, że w sensie pozytywnym. A ja na wątpliwości i pytania polecam taką stronkę http://szczepimy.com.pl/porady-ekspertow/

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kalendarz szczepień

                              Na szczęście mamy w dzisiejszych czasach z wyjątkiem szczepionek obowiązkowych mają prawo wyboru co do pozostałych zastrzyków. Ja dużo słyszałam o szczepionce z zawartością rtęci ale powiem Wam, że mój syn do dnia dzisiejszego odbył wszystkie programowe szczepionki i nie wystąpiły u niego żadne skutki uboczne Chociaż zdarzają się wyjątki i to też trzeba brać pod uwagę.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X