Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile dzieci chciałbyście mieć?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

    Właśnie... najgorsza ta bariera finansowa. My tez nie wiemy czy uda nam sie finansowo to wszystko pogodzić. Bedziemy mieć własny dom, wiec pokój zawsze sie znajdzie.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

      Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
      Właśnie... najgorsza ta bariera finansowa. My tez nie wiemy czy uda nam sie finansowo to wszystko pogodzić. Bedziemy mieć własny dom, wiec pokój zawsze sie znajdzie.
      A już zaczęliście budowę? My mamy kawałek domu że tak powiem :P w sumie to szeregówka ale jesteśmy zadowoleni, na pewno jest tańsza w utrzymaniu niż dom wolonostojący

      Skomentuj


        #48
        Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

        No, u nas dom wolnostojący. Budowa już zaczęta i w tym roku będziemy dalej ciągli w górę. W naszej okolicy tych szeregowców nie ma. Cieszę się, bo mamy fajny kawałek placu.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

          My też w tym roku rozpoczynamy budowę domu. Na razie mamy dwoje dzieci ale chcielibyśmy mieć przynajmniej trójkę. Czas pokaże jak będzie


          Skomentuj


            #50
            Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

            Trójka dzieciaczków, podziwiam. Też bardzo bym chciała, ale niestety wiem, że finansowo nie mamy szans podołać. Póki co marzeniem jest dwójka

            Skomentuj


              #51
              Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

              Moja znajoma ma ośmioro dzieci. Mąż pracuje jako informatyk, Ona zajmuje się dziećmi. Gdy na Nich patrzę to nie mogę wyjść z podziwu. Każde dziecko jest zadbane, czyściutkie, w domu mają porządek. Ona jest zadbaną kobietą, ma czas pomalować paznokcie, pójść do fryzjera. Nie wiem jak Ona to robi. Każde dziecko jest nauczone samodzielności, pomocne, uczynne. Gdy się do Nich pójdzie to najstarsze dziewczyny już wstawiają wodę, chłopczyk przynosi herbatkę, kolejne dziecko kapcie... I ostatnio mnie zaskoczyła. Powiedziała mi: "Wiesz... na razie nie wyrzucam ciążowych ubrań bo jeszcze mogą się przydać...". To wspaniała matka, kobieta o ogromnym sercu. Po prostu nie mogę wyjść z podziwu. Dla niektórych dwójka to już wyzwanie, a Ona ma ośmioro i radzi sobie świetnie


              Skomentuj


                #52
                Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                Nigdy nie chcialam miec jedynaka.. zawsze co njamniej dwójke
                Trojka tez by mnie uszczesliwila

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                  Ja uważam, ze decydując się tylko na jedno dziecko to troche robimy mu krzywdę, bo jak nas zabraknie to przynajmniej będzie miął kogoś bliskiego. A jak jest małe to przynajmniej ma sie z kim w domu bawić.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                    Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                    Trójka dzieciaczków, podziwiam. Też bardzo bym chciała, ale niestety wiem, że finansowo nie mamy szans podołać. Póki co marzeniem jest dwójka
                    Myśląc o dzieciach nigdy nie patrzę na kwestię finansową. Odkładania poczęcia tylko dtatego, że się człowiek boi o finanse mnie osobiście dziwi. Dziecko jest błogosławieństwem. My wiele nie mamy, ale starcza. Gdybyśmy czekali, aż będziemy mieć zabezpieczenie finansowe to pewnie nie byłoby jeszcze ani syna ani córki.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                      Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                      Myśląc o dzieciach nigdy nie patrzę na kwestię finansową. Odkładania poczęcia tylko dtatego, że się człowiek boi o finanse mnie osobiście dziwi. Dziecko jest błogosławieństwem. My wiele nie mamy, ale starcza. Gdybyśmy czekali, aż będziemy mieć zabezpieczenie finansowe to pewnie nie byłoby jeszcze ani syna ani córki.
                      bobusie2, w pełni się z Tobą zgadzam. Nie można wszystkiego zrzucać na finanse. My mamy dwóch synów i bardzo chcielibyśmy mieć jeszcze dwoje dzieci. Moja znajoma ma tylko córkę i stwierdziła, że nie chce mieć więcej dzieci bo będą Jej przeszkadzały w karierze zawodowej. Stwierdziła, że mnie podziwia, że zdecydowałam się na dwoje dzieci. A kiedy Jej powiedziałam, że na tym nie koniec to złapała się za głowę. Nie rozumiem takiego podejścia...


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                        bobusie2, w pełni się z Tobą zgadzam. Nie można wszystkiego zrzucać na finanse. My mamy dwóch synów i bardzo chcielibyśmy mieć jeszcze dwoje dzieci. Moja znajoma ma tylko córkę i stwierdziła, że nie chce mieć więcej dzieci bo będą Jej przeszkadzały w karierze zawodowej. Stwierdziła, że mnie podziwia, że zdecydowałam się na dwoje dzieci. A kiedy Jej powiedziałam, że na tym nie koniec to złapała się za głowę. Nie rozumiem takiego podejścia...
                        Mam znajomych, którzy wstrzymują się z decyzją o pierwszym dziecku czekając, tak na prawdę, nie wiadomo na co. Najpierw czekali aż będą mieć umowy w pracy na czas nieokreślony. Potem czekali, bo jej siostra była w ciąży i nie chcieli rodzić w tym samym czasie. Teraz czekają ... bo po prostu czekają. Nawet sytuację mieszkaniową mają ustabilizowają.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                          Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                          Mam znajomych, którzy wstrzymują się z decyzją o pierwszym dziecku czekając, tak na prawdę, nie wiadomo na co. Najpierw czekali aż będą mieć umowy w pracy na czas nieokreślony. Potem czekali, bo jej siostra była w ciąży i nie chcieli rodzić w tym samym czasie. Teraz czekają ... bo po prostu czekają. Nawet sytuację mieszkaniową mają ustabilizowają.
                          A potem będą żałować bo już będzie za późno... Moja znajoma jak na razie nie pracuje a usilnie poszukuje pracy. Nie rozumiem więc stwierdzenia, że drugie dziecko pokrzyżuje Jej plany zawodowe. Córka ma już prawie 5 lat, a Ona siedzi w domu i cały czas biega z CV od pracodawcy do pracodawcy. Stwierdziła, że nie będzie pracować w sklepie... Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że dziecka nie można odkładać w nieskończoność... Widzę jak Jej Mąż z zazdrością patrzy na rodziny, gdzie mają dwoje i więcej dzieci... Dobrze zarabia... No, ale Ona jest nieugięta :-/


                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                            Chciałam dwojwczke ale ostatnio smialam die do meza ze mozna nad trzecim malenatwem pomyslec

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                              Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                              A potem będą żałować bo już będzie za późno... Moja znajoma jak na razie nie pracuje a usilnie poszukuje pracy. Nie rozumiem więc stwierdzenia, że drugie dziecko pokrzyżuje Jej plany zawodowe. Córka ma już prawie 5 lat, a Ona siedzi w domu i cały czas biega z CV od pracodawcy do pracodawcy. Stwierdziła, że nie będzie pracować w sklepie... Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że dziecka nie można odkładać w nieskończoność... Widzę jak Jej Mąż z zazdrością patrzy na rodziny, gdzie mają dwoje i więcej dzieci... Dobrze zarabia... No, ale Ona jest nieugięta :-/
                              Dokładnie, nie można czekać w nieskończoność, chociażby dlatego, że nie jesteśmy coraz młodsi i potem kiedy już się zdecydują może okazać się, że to nie takie proste i że się nie da tak od razu...

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                                inaczej mysli osoba młoda i bez zobowiązań a inaczej dorosła matka. Wiele kobiet na pierwszym miejscu stawia karierę a potem czas upłynie i za późno na dzieci

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X