Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chudy pokarm?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    chudy pokarm?

    Witam, Jestem mamą 7-tygodniowej córeczki. Jest łakomczuchem, karmie ją najpierw z jednej piersi a potem odrazu przystawiam ją do drugiej. Wydaje się że już jest najedzona, jednak po godzinie znów domaga się jedzenia. Jestem zmuszona karmić ją co godzine, nawet w nocy. Czy mój pokarm jest za mało tłusty? Nie chciała bym jej dokarmiać mlekiem modyfikowanym... Co mogę zrobić?
  •    
       

    #2
    Odp: chudy pokarm?

    Dodam jeszcze, że tyje co tydzień od 250-280 gram

    Skomentuj


      #3
      Odp: chudy pokarm?

      Napisane przez zuhkm Pokaż wiadomość
      Witam, Jestem mamą 7-tygodniowej córeczki. Jest łakomczuchem, karmie ją najpierw z jednej piersi a potem odrazu przystawiam ją do drugiej. Wydaje się że już jest najedzona, jednak po godzinie znów domaga się jedzenia. Jestem zmuszona karmić ją co godzine, nawet w nocy. Czy mój pokarm jest za mało tłusty? Nie chciała bym jej dokarmiać mlekiem modyfikowanym... Co mogę zrobić?
      z tego co sie orientuej nie ma czegos takiego "za chudu" lub "chudy" pokarm - u nas tez corka wisiała na piesi co po chwilę i tez było z strony innych wiele zdan ze powinnam dokarmiac, ale nasze dziecko potrzebowało tyle ssac i koniec i ssała na żądanie ile potrzebowała ale to moje zdanie zaznacze

      Skomentuj


        #4
        Odp: chudy pokarm?

        Napisane przez zuhkm Pokaż wiadomość
        Dodam jeszcze, że tyje co tydzień od 250-280 gram
        http://babyonline.pl/waga-niemowlaka...7755,r1p1.html tutaj jest artykuł o przybieraniu wagowym i z niego by wynikało iz córcia przybiera dobrze i prawidłowo

        Skomentuj


          #5
          Odp: chudy pokarm?

          Podobno nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm- tak mówiła nam położna na szkole rodzenia. Pokarm dostosowuje się do potrzeb twojego Maluszka. Jednak to tylko teoria. Mi nie udało się karmić tylko piersią. Dokarmiałam butelką niestety bo mój maluch cały czas płakał, że chce jeszcze jeść. Fakt, że urodził się duży bo miał ponad 4 kg a ja miałam poród z komplikacjami i przez pierwsze 2 doby nie mogłam go przystawiać do piersi.

          Skomentuj


            #6
            Odp: chudy pokarm?

            Moja córka też ważyła ponad 4kg. Dziękuję za dobre rady W takim razie nie pozostaje nic innego jak tylko karmić mojego tłuścioszka

            Skomentuj


              #7
              Odp: chudy pokarm?

              Napisane przez zuhkm Pokaż wiadomość
              Moja córka też ważyła ponad 4kg. Dziękuję za dobre rady W takim razie nie pozostaje nic innego jak tylko karmić mojego tłuścioszka
              hmm wiem, ze takie co po chwile karmienie jest w pewym stopniu utrudnieniem dla Mamy - pamiętam jak to było u nas - tylko u nas był problem z ulewaniem i małym przyrostem wagowym ale z tym tez sobie poradzilismy i Tobie zycze duzo sily i wytrwalosci dajesz córci cos bardzo cennego ja karmie nadal 15 miesiecy za nami (tylko ściągam pokarm Zosce ale u nas tak to musiało sie skonczyc) u nas tez lubiła Młoda jesc a powiem Ci, ze teraz oprócz mleka ciezko w nią cos wsicnąć jest w kwestii innych pokarmów starsznym niejadkiem ;/ nad czym ubolewam starsznie - ale mleczko moje je nadal z smakiem

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: chudy pokarm?

                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                hmm wiem, ze takie co po chwile karmienie jest w pewym stopniu utrudnieniem dla Mamy - pamiętam jak to było u nas - tylko u nas był problem z ulewaniem i małym przyrostem wagowym ale z tym tez sobie poradzilismy i Tobie zycze duzo sily i wytrwalosci dajesz córci cos bardzo cennego ja karmie nadal 15 miesiecy za nami (tylko ściągam pokarm Zosce ale u nas tak to musiało sie skonczyc) u nas tez lubiła Młoda jesc a powiem Ci, ze teraz oprócz mleka ciezko w nią cos wsicnąć jest w kwestii innych pokarmów starsznym niejadkiem ;/ nad czym ubolewam starsznie - ale mleczko moje je nadal z smakiem
                15 miesięcy to kawał czasu-moje gratulacje. Ja syna karmiłam tylko nie całe dwa miesiace, bo pokarm jakoś mi "uciekł" i mam nadzieje, no i staram się jak mogę, by teraz córkę karmić dłużej.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: chudy pokarm?

                  Niema czegos takiego jak chudy pokarm to mit w który wierza niektóre matki i potem jest taki efekt że kończa karmienie.
                  Ja swoje dzieci karmiłam dośc długo 1. 10 mies 2. 19 mies 3.13 mies.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: chudy pokarm?

                    Napisane przez zuhkm Pokaż wiadomość
                    15 miesięcy to kawał czasu-moje gratulacje. Ja syna karmiłam tylko nie całe dwa miesiace, bo pokarm jakoś mi "uciekł" i mam nadzieje, no i staram się jak mogę, by teraz córkę karmić dłużej.
                    dzieki u nas jest tego typu problem ze Zosia jakos MM nie trawi zbyt dobrze - jak miala miesiac to dostala pare razy potem byla przerwa i dalam jej znów i nie chwicila sie mimo kilku prob - potem jak miala 10 miesiecy trafilysmy z rota do szpitala (zarazila sie ode mnie najprawdopodobnie) i tez miala na czas leczenia przejsc na jakis kleik i 3 dni nic nie jadla (mi serce pękało) - nie bylo szans by to wziela do ust - lekarki i pielegniarki mowily ze głod ja zmusi a ona nie dala sie i w koncu lekarka (po wielkiej kłótni z moim meżem )pozwolila mi ja nakarmic moim mlekiem i dziecko jadlo - a Tobie zycze bys karmila tyle ile chcesz zycze wytrwałości

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: chudy pokarm?

                      Napisane przez zuhkm Pokaż wiadomość
                      Czy mój pokarm jest za mało tłusty? Nie chciała bym jej dokarmiać mlekiem modyfikowanym... Co mogę zrobić?
                      Nie ma czegoś takiego jak "chudy pokarm" (wbrew temu, co lubią twierdzić niektóre babcie i ciocie ).
                      Poniżej podaje Pani przyrost dziecka - absolutnie nie ma potrzeby dokarmiania. Wprowadzenie mieszanki spowodowałoby przekarmianie dziecka oraz zmniejszenie zapotrzebowania na mleko naturalne. Podejrzewam, że Pani dziecko ma po prostu bardzo silna potrzebę ssania, którą zaspokaja długimi sesjami przy piersi.
                      Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
                      Certyfikowany Doradca Laktacyjny

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: chudy pokarm?

                        zuhkm pytasz co robić? Przeczekać. Z moją córką przeszłam to samo, non stop przy piersi. Jak tylko mi ją przynieśli (po cc) i się dossała, tak nie odessała się do tej pory (13,5 mc) W szpitalu pediatra na obchodzie stwierdził "silną potrzebę ssania". I to się potwierdza. Dziecko nie jest cały czas głodne, niedojedzone, tylko chce się przytulić, a ssanie to jedyna znana i najlepsza dla niego forma bliskości. Teraz oczywiście jest już normalniej, tzn. ssie rzadziej, bo jest zajęta eksplorowaniem świata, ale jak sobie przypomnę początki to wesoło nie było. Nie byłam na to przygotowana, bo wszyscy utwierdzali mnie w przekonaniu, że taki maluszek to tylko śpi i je co 2-3h. A tu bum, dziecko chce być przy piersi na okrągło i śpi jak zając. Ale przetrwałyśmy, czego i Wam życzę Nie przejmuj się komentarzami babć, mam, ciotek i innych znawców radzących przejście na mieszankę. Ciesz się tą bliskością z córeczką, bo nie wszystkim mamom jest to dane

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: chudy pokarm?

                          Napisane przez bazylianna Pokaż wiadomość
                          zuhkm pytasz co robić? Przeczekać. Z moją córką przeszłam to samo, non stop przy piersi. Jak tylko mi ją przynieśli (po cc) i się dossała, tak nie odessała się do tej pory (13,5 mc) W szpitalu pediatra na obchodzie stwierdził "silną potrzebę ssania". I to się potwierdza. Dziecko nie jest cały czas głodne, niedojedzone, tylko chce się przytulić, a ssanie to jedyna znana i najlepsza dla niego forma bliskości. Teraz oczywiście jest już normalniej, tzn. ssie rzadziej, bo jest zajęta eksplorowaniem świata, ale jak sobie przypomnę początki to wesoło nie było. Nie byłam na to przygotowana, bo wszyscy utwierdzali mnie w przekonaniu, że taki maluszek to tylko śpi i je co 2-3h. A tu bum, dziecko chce być przy piersi na okrągło i śpi jak zając. Ale przetrwałyśmy, czego i Wam życzę Nie przejmuj się komentarzami babć, mam, ciotek i innych znawców radzących przejście na mieszankę. Ciesz się tą bliskością z córeczką, bo nie wszystkim mamom jest to dane
                          hehe bazylianna witaj w klubie znam to oj znam i to uczucie zderzenia z rzeczwistosciom bo dziecię przy piersi a tu trzeba domek ogarnać, samo pranie sie nie wstawi, nie powiesi - ale z czasem jakoś jest lepiej i w naszym przypadku karmienie procentuje (odpukać) tym ze Zosia jest zdrowa przez 15 miesięcy miała 2 lub 3 razy mały katarek, mi ta bliskosc byla dana tylko miesiąc - potem laktator ale u nas tak musialo sie stac - ale ten miesiac karmienia, bliskosci zachowuje gleboko w pamieci,

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: chudy pokarm?

                            jeśli wydaje Ci się, ze Twoje mleko jest "za chude" może spróbój odżywiać sie pożywniej , pić herbatke laktacyjną np z Baby Mama Med, albo jakąś - będziesz miała poczucie, ze dbasz o siebie i dziecko i wtedy powinno być ok

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: chudy pokarm?

                              Napisane przez patrycjaa88 Pokaż wiadomość
                              jeśli wydaje Ci się, ze Twoje mleko jest "za chude" może spróbój odżywiać sie pożywniej , pić herbatke laktacyjną np z Baby Mama Med, albo jakąś - będziesz miała poczucie, ze dbasz o siebie i dziecko i wtedy powinno być ok
                              Hmm, kolejny post z informacją o pewnej herbatce
                              Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości - chude mleko nie istnieje!
                              Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
                              Certyfikowany Doradca Laktacyjny

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X