Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

musi nosic okulary a nie chce, co robic???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    musi nosic okulary a nie chce, co robic???

    witam, moja córka musi nosic okulary, ale niestety nie chce. ciagle je sciaga. znacie jakies sposoby aby tego nie robiła??
  •    
       

    #2
    Kasiu a ile córeczka ma?
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      mała ma 17 miesięcy, ale to nie tylko wada wzroku, bo jeszcze lekarz stwierdził STD-zaburzenia w ruchomości gałki ocznej

      Skomentuj


        #4
        Hmm może zacząć od zabawy , pokazywaniu na misiu lalkachA może iść z córeczką i niech sama wybierze takie oprawki jakie chcę tylę że chyba jest jeszcze za mała
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #5
          troche male dziecko na okulary, a tym bardziej zeby je chcialo nosic i zrozumialo po co... a moze wybierz sie do drugiego okulisty i potwierdz diagnoze, i moze on zna jakies sposoby na okulary u tak malego dziecka.

          Skomentuj


            #6
            sama noszę okulary od dziecka bo urodziłam sie z duzym zezem, pamiętam że nosze od zawsze i nie wiem jakim sposobem mnie mama przekupiła...
            ale ja tez bym się skonsultowała z innym lekarzem, najlepiej specjalista dziecięcym.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              z małą jeżdżę do Warszawy i tam właśnie pani doktor przepisała okulary (dr Prost) byłam również w byłam również w Bydgoszczy u prof Kałużnego. zastanawiałam się gdzie jeszcze można skonsultowac i z kim, ale nie wiem do kogo sie jeszcze zwrócic. ale odniosłyśmy dzisiaj z małą mały sukces bo nosiła okulary na dworzu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                wiesz jak ci 2 lekarzy tak samo doradziło to chyba nie ma sensu leciec do trzeciego...
                ale kurcze takiemu maluchowi to za cholere nie przetłumaczysz... może tu bardziej psychologa spytac niz okulisty...
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj


                  #9
                  ale moze malymi kroczkami do celu, 3mamy kciuki

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: musi nosic okulary a nie chce, co robic???

                    A czy u dziecka można przeprowadzić zabieg laserowego usuwania wady wzroku?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: musi nosic okulary a nie chce, co robic???

                      Z tego co wiem to u niemowlaka nie ma takie opcji. Dziecko jest jeszcze za małe aby wykonać zabieg laserowy. Zabiegi takie wykonuje się jedynie u osób dorosłych. Ewentulnie u nastolatków:
                      http://astygmatyzm.org.pl/leczenie-astygmatyzmu/

                      Poza tym nie jest on refundowany i można sie na niego zapisać wyłacznie prywatnie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: musi nosic okulary a nie chce, co robic???

                        Może pokaż jej, że inni też noszą okulary i wytłumacz jej, że to fajne. Możesz też pójść z nią do optyka i pozwolić wybrać okulary- może wtedy się przełamie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: musi nosic okulary a nie chce, co robic???

                          Poszukaj jakiejś kliniki okulistycznej, w której mają takie maszyny jak tutaj : http://www.krak-optic.pl/ może to będzie dobre rozwiązanie i jakoś uda się specjalistom poprawić wzrok Myślę, że warto spróbować takiego rozwiązania.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: musi nosic okulary a nie chce, co robic???

                            Jeżeli dziecko jest w odpowiednim wieku, to możecie próbować przekonać je do noszena soczewek, których nie widać na oku. Nie każde dziecko lubi okulary, znaczna część dzieci uważą, że okulary je szpecą. Trzeba to przeczekać, bo prędzej czy później przestaną tak do tego podchodzić. Możecie kupić im soczewki jednodniowe i spróbować namówić do noszenia.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: musi nosic okulary a nie chce, co robic???

                              Nie mam raczej zdania w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc.
                              Człowiek jest dla człowieka pierwszą rzeczywistością.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X