Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy młoda mama jest lepszym pracowniekiem? :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy młoda mama jest lepszym pracowniekiem? :)

    Witam, piszę pracę magisterską na temat wpływu doświadczeń macierzyńskich na kształtowanie się umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. Chcę obalić mit, iż mama z małym dzieckiem to mało atrakcyjny pracownik. Przecież tylu nowych rzeczy uczy się kobieta przebywając z dzieckiem. Zwłaszcza pierwsze miesiące wymagają opanowania tylu nowych umiejętności. Czy kobieta, która potrafi poradzić sobie z opieką nad dzieckiem, pracami domowymi, pokonywać codzienne trudności, które niesie ze sobą macierzyństwo nie jest bardziej doświadczonym i odpowiedzialnym pracownikiem? Jeśli któraś z mam chciałaby dodać swoją opinię na ten temat do załączam moją ankietę. Mój e-mail to: mari-ola83@tlen.pl Pozdrawiam serdecznie

    Ankieta
    Last edited by Mariola Sołtysik; 11-05-2009, 22:22.
  •    
       

    #2
    Młoda matka może i jest odpowiedzialnym pracownikiem,ale pracodawca musi się liczyć z tym,że jak jest już małe dziecko,to matka może być na wolnym z tytułu choroby dziecka,mam na myśli takie malutkie dzieci. ostatnio słyszałam,że u nas w Firmie poszukuje najlepiej kobiet bezdzietnych i koło 30-tki,czyli jednym słowem starych panien z mgr,bo młodą studiującą to trza na zajęcia zwalniać a to już stanowi problem....

    Skomentuj


      #3
      Z mojego doświadczenia jest tak, że jak ktoś ma małe dziecko - kobieta, to
      nie jest atrakcyjnym pracownikiem. Musi się często zwalniać, bo a to dziecko
      chore a to gdzieś trzeba z nim pójść, coś załatwić. Za to jak już o pracę
      stara się mężczyzna, który ma dziecko to pracodawca dużo chętniej go
      zatrudni bo przecież on ma cel dbania o rodzinę, raczej nie będzie co
      miesiąc zmieniał pracy, bo rodzina musi mieć jakąś stabilizację zapewnioną.
      Także kiepsko to na naszym rynku pracy. Ja mówię oczywiście z perspektywy
      matki 25 letniej, która musi szukać pracy a nie takiej, która
      wraca do pracy po urlopie macierzyńskim.


      Skomentuj


        #4
        Dziewczyny nie przesadzajcie, teraz pracodawcy coraz chętniej właśnie szukają matek z dzieckiem, a nawet z dziećmi, oni też chcą mieć zapewniony komfort, w postaci takiej, że pracownica mająca dwu- trzyletnie dziecko nagle nie wypali, że znowu jest w ciąży. Pewnie, że wszystko może się zdarzyć, ale dlaczego właśnie nasze dzieci mają chorować? Sprawy związane z dziećmi równie dobrze można załatwić po pracy, a od czego jest dzień urlopu? Uważam, że to wszystko można pogodzić. Pozdrawiam Mama Dwójki.

        PS. Ankietę wyślę jak najszybciej
        Doloretka

        Skomentuj


          #5
          doris niestety zycie pokazuje że jest inaczej. mój mąż jak szukał pracy nikt się go nie pytał czy ma dzieci i ile. natomiast ja zawsze słyszałm to pytanie. i zaraz drugie czy w razie choroby dziecka jest babcia albo ktoś inny do opieki. a więc nie jest tak różowo niestety


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy młoda mama jest lepszym pracowniekiem?

            Wszystko zależy jaka to praca. No i przede wszystkim od pracodawcy. Znam wiele firm, w których zatrudniły się świeźo upieczone matki, ale znam i przypadki, kiedy z tych samych powodów pracodawca im odmawiał albo nie przedłużał umowy Niestety teraz taki rynek pracy, że jest dużo obcokrajowców. Przyjechali ludzie z Ukrainy do pracy więc pracodawca ma w kim wybierać. Ale jeśli ma się w ręku jakiś konkretny zawód to zawsze łatwiej. Najważniejsze to gdzieś się na początku zahaczyć. Później można myśleć co dalej.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X