Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-03-2009, 14:10
wiolastasiu8 wiolastasiu8 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
wiolastasiu8.polki.pl

Domyślnie niejadek

Mam syna, który ma 3 miesiące i nie chce pić z piersi, ani z butelki. Jeżeli dam mu butelkę to wypija tylko 70, gdzie w jego wieku dzieci wypijają 120. I co mam robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2009, 14:20
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

a napisz jak czesto je? czy dobrze przybiera,
bo to to troche za malo wiadomosci
Stary 19-03-2009, 10:41
Marti1986 Marti1986 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Marti1986.polki.pl

Miasto: Chorzów
Zdjęcia: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiolastasiu Zobacz post
Mam syna, który ma 3 miesiące i nie chce pić z piersi, ani z butelki. Jeżeli dam mu butelkę to wypija tylko 70, gdzie w jego wieku dzieci wypijają 120. I co mam robić.
Jak ja nie lubie porównań że dzieci w tym wieku robią to i to a moje dziecko tylko to...,jedzą tyle i tyle... a moje dziecko tylko tyle.A czy Twoje dziecko spada na wadze?bo jeśli rośnie i rozwija sie prawidłowo to w czym problem.Mój syn też jadł zawsze mniej od innych a prawidłowo sie rozwijał.Nie ma takiego czegoś że wszystkie dzieci w wieku trzech miesięcy muszą zjadac 120 ml mleka i koniec kropka.Każde dziecko jest inne,jedno mając trzy miesiące zje 160 ml a inne tylko 60ml. Widocznie twój synek zjada 70 ml a pewnie częsciej niż dzieci które zjadają jednorazowo 120 ml.Jeżeli synek rośnie,jego waga nie spada to na prawde nie ma sie czym martwic:-)
Stary 19-03-2009, 13:55
annamartynka annamartynka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
annamartynka.polki.pl

Miasto: krakow
Domyślnie

witam.ja tez mam problem z niejadkiem ,mam coreczke ktora ma 8 mies i wazy 6800g,byl czas kiedy nie przybrala nic na wadze(w ciagu 2 tyg)pozniej w tydz 200g i w nastepnym tyg tez nic,jutro znowu ja zwazymy i zobaczymy czy cos przytyla...nie lubi jesc kaszek,zje kilka lyzeczek i niechce wiecej,zupki podaje jej ze sloiczka to tez nie wszystkie zjada,nie umie pic z butelki poniewaz karmie ja piersia i wczesniej jej nie dopajalam i teraz mamy z tym problem bo nie chce pic zadnych soczkow,deserki tez jej nie smakujazjada czasem potarte jablko ale tez nie duzo,piers ssie ale przewaznie kiedy chce spac i w nocy tez czesto ssie...co zrobic zeby dziecko zaczelo chetnie jesc??i jak na butelke nauczyc albo chociaz na kubek??pomozcie jesli ktos mial podobny problem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-03-2009, 14:41
ewelinkaaa7's Avatar
ewelinkaaa7 ewelinkaaa7 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelinkaaa7.polki.pl

Miasto: Stargard Szczeciński
Domyślnie

Ja tez mam niejadka, moj synek ma prawie 10 miesiecy a wazy 8,700.
Ale poza tym z nim wszystko ok pediatra powiedzial ze widocznie taki jego urok, bo po kim ma byc gruby jak rodzice szczypiorki
Stary 19-03-2009, 19:52
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

Jezeli dziecko normalnie sie rozwija to nie widze problemu.Moj synek w pewnym momencie jadl bardzo duzo tak ze zastanawialam sie tez czy wszystko ok.teraz co wieczor zostawia miedzy 60-90ml kaszki i mimo to spi do rana,widocznie mu to wystarcza.Nie martw sie jezeli dziecko byloby glodne daloby ci znac,to przeciez nie mozliwe zeby wszystkie dzieci w okreslonym wieku zjadaly dokladnie tyle samo...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-08-2009, 08:39
Filipeciek Filipeciek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Filipeciek.polki.pl

Zdjęcia: 16
Domyślnie Mały niejadek

Witam! Mam problem z moim synkiem, gdyż ma on 1 i 4 mies i nie chce jeść normalnego jedzenia tylko takie ze słoiczków. Za każdym razem jak tylko mu podsuwam kotleta z ziemniaczkami, czy gotowane warzywka to jest krzyk i nawet nie chce tego spróbować. Czy macie może jakieś sprawdzone sposoby na takie maluszki, żeby zaczęły w kocu jeść normalne jedzenie?
Stary 13-08-2009, 14:52
Asia1406's Avatar
Asia1406 Asia1406 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Asia1406.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie

Mam podobny problem moj ma 19 m-cy i tez nie jada drugiego dani tylko zupy,kaszki i sucha bule jak czyms posmaruje to wyrzuci ostatnio zjadl chleb w jajku,probuje ,probuje a on na wszystko ma jedna odpowiedz-nie chce A probowalas dac mu wasza zupke tylko pognieciona?

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-08-2009, 16:42
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

Cytat:
Napisał Filipeciek Zobacz post
Witam! Mam problem z moim synkiem, gdyż ma on 1 i 4 mies i nie chce jeść normalnego jedzenia tylko takie ze słoiczków. Za każdym razem jak tylko mu podsuwam kotleta z ziemniaczkami, czy gotowane warzywka to jest krzyk i nawet nie chce tego spróbować. Czy macie może jakieś sprawdzone sposoby na takie maluszki, żeby zaczęły w kocu jeść normalne jedzenie?
Ja bym sprobowala ugotowac cos prostego i malo przyprawionego(sloiczkowe jedzenie jest przeciez dosc mdle).
Najpierw podawac wszystko w formie do jakiej jest przyzwyczajony(papka)i stopniowo zostawiac coraz wieksze kawalki(dusic tylko widelcem i juz nie ucierac na papke)poza tym stopniowo urozmaicac.W koncu maluch zapomni o sloiczkach ale trzeba byc konsekwentnym i mu ich nie podawac
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-08-2009, 07:17
Filipeciek Filipeciek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Filipeciek.polki.pl

Zdjęcia: 16
Domyślnie

Tak próbowałam już różnie. A on weżmie do buzi i zaczyna pluć, bo to inny smak.
Czasami uda mi się go przekabacić na kotleta np. robię mu schabowego ale najlierw kroję schab na cienkie paseczki a potem je smażę więc wychodzą takie paluszki i raz na jakiś czas się zje. Oczywiście o ziemniakach nie ma mowy.
Zje też rosół ale najpierw zjada kilka łyżek z makaronem a potem otwiera buzię tak żebym mu nie włożyla łyżeczki do buzi i wysysa sam rosół.

Kiedyś chetnie też próbował to co my jedliśmy, a teraz jak tylko mu coś podsuwam to krzyczy nie i ucieka.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania