Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

    No właśnie Dziewczyny czy stosujecie jaki system kar wobec swoich dzieci za złe zachowanie? Karny jeżyk, oddelegowanie do swojego pokoju? Podzielcie się swoją opinią na ten temat.
  •    
       

    #2
    Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
    No właśnie Dziewczyny czy stosujecie jaki system kar wobec swoich dzieci za złe zachowanie? Karny jeżyk, oddelegowanie do swojego pokoju? Podzielcie się swoją opinią na ten temat.
    a co to w ogole jest karny jeżyk????
    Ja sie obrazam mowie ze boli mnei serduszko za takie zachowanie i od razu skutkuje. Zreszta mam mega kochane i grzeczne dzieci. Teraz kiedy juz wszystko rozumieja sa jak anilki, ja kbyly mniejsze byly psotne a teraz sa kochaniurtkie

    Skomentuj


      #3
      Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

      Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
      a co to w ogole jest karny jeżyk????
      Ja sie obrazam mowie ze boli mnei serduszko za takie zachowanie i od razu skutkuje. Zreszta mam mega kochane i grzeczne dzieci. Teraz kiedy juz wszystko rozumieja sa jak anilki, ja kbyly mniejsze byly psotne a teraz sa kochaniurtkie
      ja nie stosuje osobiście - ale moja szwagierka tak - mam miejsce w domu, gdzie jest poduszka jesli dzieciaki broją i dokazują za bardzo to ich oddelegowuje i tłuamczy dziecku za co dostał kare i ile ma posiedziec - niekiedy odprowadza nam swoje pociechy po 3-5 razy bo jej uciekają ale maja w tym miejscu sie wyciszyc i pzremyslec swoje zachowanie

      podoba mi sie to co napisałas o swoich Dziewczynka jak Mama mówi iż ma grzeczne dzieci - ja też twierdze ze Zosia jest grzeczna - ma swoje momenty i złe chumorki - ale jest słodka w tym wszystkim (hehe pewno zmienie zdanie przy buncie dwulatka ) - a ostatnio gdzie spotykam mamy znajome to słysze jak narzekaja na dzieciaki

      Skomentuj


        #4
        Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

        WIadomo ze ja tez jestem clzowiek i mam swoje nerwy nei raz sie zdenerwuje, one maja juz 5 lat i powinny duzo rzeczy robic inaczej, ale naprawde sa kochane. Widzac na ulicy jak matka goni dziecko ktore spiepsza jej na uice algo w sklepie kladzie sie na podloge bo on chce czekoladke i koniec... to krew mnei zalewa a co dopiero ta matke haha

        Skomentuj


          #5
          Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

          Moje dziecko jest jeszcze zbyt małe ale myślę że oddelegowanie do swojego pokoju i przemyślenie błędów jest dobrym rozwiązaniem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

            Mam jeszcze pytanie do osób, które stosują tzw. "kary." Czy to działa? Zwłaszcza chodzi mi no skuteczność na dłuższą metę.
            Ja żadnych kar nie stosuję (jeszcze), ale tłumaczę, tłumaczę, tłumaczę...i wydawać by się mogło, że z małym efektem, ale przecież to dziecko i dopiero uczy się jak "powinno" się zachowywać, a jak "nie powinno."
            Przeraża mnie jednak efekt końcowy (o ile jest on końcowy) u córki mojej znajomej, która stosowała metody kar... Mała ma 5 lat i potrafi mocno odreagowywać stres spowodowany reżimową dyscypliną w domu.

            Skomentuj


              #7
              Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

              Eveline, czyli Twoje metody zadziałały i na dłuższą metę się sprawdziły. Gratulacje.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                u mnie działa sposób na smutnego rozczarowanego rodzica i wtedy syn wie, ze zrobił coś co mnie zasmuciło, wtedy możemy o tym porozmawiać i mu tłumacze, dlaczego tak nie wolno

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                  Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
                  Mam jeszcze pytanie do osób, które stosują tzw. "kary." Czy to działa? Zwłaszcza chodzi mi no skuteczność na dłuższą metę.
                  Ja żadnych kar nie stosuję (jeszcze), ale tłumaczę, tłumaczę, tłumaczę...i wydawać by się mogło, że z małym efektem, ale przecież to dziecko i dopiero uczy się jak "powinno" się zachowywać, a jak "nie powinno."
                  Przeraża mnie jednak efekt końcowy (o ile jest on końcowy) u córki mojej znajomej, która stosowała metody kar... Mała ma 5 lat i potrafi mocno odreagowywać stres spowodowany reżimową dyscypliną w domu.
                  ja też sie boje kar - ze to bedzie mialo jakis efekt uboczny, Młoda u mnie za mała jest na kary - jak coś psoci to staram sie tłumaczyc ze nie wolno - nie wiem ile trafia do tej główki ale tłumacze
                  wiem ze nawet w przedszkolach stosuje sie karnego jezyka czy tam cos karnego :P i ponoc ta metoda dziala ale tzreba duzo cierpliwosci
                  i jak wynika z wypowoedzi dziewczyn metoda na smutnego jest najbardziej efektowna jak narazie

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                    U nas metoda na smutnego nie działa na razie - mała ma 13 mies. Ba, nawet na płaczącego nie działa
                    Czasem jest bardzo ciężko bo nasza córeczka potrafi się jeszcze zdenerwować i rzucać albo rękami machać tak, że ktoś od czasu do czasu zostaje uderzony. Wszystko jest OK. dopóki jest tak, jak ona chce...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                      Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
                      U nas metoda na smutnego nie działa na razie - mała ma 13 mies. Ba, nawet na płaczącego nie działa
                      Czasem jest bardzo ciężko bo nasza córeczka potrafi się jeszcze zdenerwować i rzucać albo rękami machać tak, że ktoś od czasu do czasu zostaje uderzony. Wszystko jest OK. dopóki jest tak, jak ona chce...
                      hehe skąd ja to znam u nas mamy 15 miesięczną Panne i też potrafi sie zdenerwować - chyba jeszcze są dziewczyny z amałe aby zrozumiec płączacego niby rodzica i co to znaczy tak mi sie wydaje bo u nas ta metoda tez nie skutkuje narazie

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                        Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
                        U nas metoda na smutnego nie działa na razie - mała ma 13 mies. Ba, nawet na płaczącego nie działa
                        Czasem jest bardzo ciężko bo nasza córeczka potrafi się jeszcze zdenerwować i rzucać albo rękami machać tak, że ktoś od czasu do czasu zostaje uderzony. Wszystko jest OK. dopóki jest tak, jak ona chce...
                        Kurcze a ja myślałam że taka metoda jest dobra, jak widać takie mały dzieci nie są jeszcze na tyle empatyczne. Zapamiętam sobie na przyszłość że nie ma co płakać przed dzieckiem

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                          Kurcze a ja myślałam że taka metoda jest dobra, jak widać takie mały dzieci nie są jeszcze na tyle empatyczne. Zapamiętam sobie na przyszłość że nie ma co płakać przed dzieckiem
                          wiesz na jedno dziecko dziala to a na drugie cos innego - trzeba znalesc swoj sposob na zle zachowanie dziecka ja nadal szukam swojego zlotego srodka w tej kwestii np. jak Zosia robi cos zlego, cos co nie moze a mąż powie nie wolno to ona przestaje - hehe chyba ma cos w głosie takiego a ja moge mowic i mowic a ona sie wowczas tylko smieje

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                            ja zawsze robię naprawdę smutną minę i cichym głosem mówie, ze takie zachowanie jest bardzo przykre dla mamy i nie powinno sie tak robic, bo ktoś może być smutny

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                              hmm ciekawa jestem kiedy dziecko zaczyna rozumieć znaczenie słów "nie wolno". Mój synek ostatnio ma manię robienia "brrrr" podczas karmienia. Pewnie każda mama to zna i kojarzy że na około synka wszystko jest brudno dosłownie w dwie sekundy. Jak tylko mówię mu "nie wolno" stanowczym tonem i grożę palcem to on w głos zaczyna się śmiać

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X