Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wakacje z maluchem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    wakacje z maluchem

    Będzie trochę nieszablonowo. Niedawno, bo w kwietniu tego roku, zostałam mamą. Wcześniej przed ciążą byłam aktywna zarówno zawodowo jak i sportowo. Z zamiłowania jestem żeglarką (już od kilkunastu lat), podpbnie jak i mój małżonek. Ciąża przebiegała z małymi komplikacjami, tak więc musiliśmy odlożyć na jakiś czas nasze wyprawy. Po urodzeniu małej zaczelo mnie roznosić, bo ile to można siedzieć w domu czy chodzić na spacerki do parku. Zaczełam szukać po necie jakiś klubów dla mam/rodziców gdzie można by z dzieciatkiem aktywnie spędzić czas. Nie ma. Tzn są kluby, ale zazwyczaj polega to na tym, że mamy siedzą i plotkują a w tym czasie dzieci się bawią. Nie dla mnie. Ja potrzebuję ruchu. Powoli zaczął kiełkować w mojej głowie pomysł założenia takiego klubu...
    W międzyczasie byliśmy z 3 miesięczną Zochą na tydzień na Mazurach pod żaglami. Pływanie cały dzień, spanie na jachcie. Mała zniosła to rewelacyjnie. Oprócz niej na pokładzie mieliśmy dwójke chłopców w wieku 8 i 10 lat. Panowie wręcz wyrywali sobie ster z ręki.
    Poszukałam, popatrzyłam, pogadałam i zrodził się pomysł stworzenia fundacji, która to by aktywizowała rodziców/opiekunów do spędzania aktywnych form wypoczynku wraz dziećmi. Stacjonarnie będzie działać klub, a poza nim organiozwać będziemy różne formy aktywnego wypoczynku. Tak, aby rodzice/opiekunowie wraz ze swoimi pociechami mogli spędzić czas.
    Chciałabym zaprosić was do zapoznania się z celami Fundacji "Maluch i spółka". na stronie www.maluchispolka.pl oraz podzielenia się opinią na adres mailow fundacja@maluchispolka.pl.
    Fundacja prowadzić będzie klub stacjonarny na terenie Warszawy, jednak organizacja wypraw ma charakter ogólno polski.
  •    
       

    #2
    Odp: wakacje z maluchem

    Świetny pomysł z tą fundacją Ja po porodzie bardzo szybko wróciłam do podróżowania. Teraz wszędzie jeżdżę z Naszym dzieckiem. Ostatnio byliśmy we Włoszech. Znalazłam tani hotel na http://www.accorhotels.com/pl/booking/hotels-list.shtml i namówiłam męża na podróż. Fajnie było się oderwać od rzeczywistości i ciągłego siedzenia w domu

    Skomentuj


      #3
      Odp: wakacje z maluchem

      Ja postanowiłam wrócić do podróżowania jak mały miał 5 lat. Wtedy wiedziałam, że już mogę gdzieś z nim pojechać. Wybraliśmy na suncenter specjalnie taki hotel, żeby miał kompleks basenów, żeby mały się nie nudził i miał zajęcie. No i mieliśmy rację czasem nie chciał wyjść z basenu na plażę !

      Skomentuj


        #4
        Odp: wakacje z maluchem

        Pamiętajcie jednak też o tym, że wakacje w końcu się skończą i dzieciaki będą musiały wrócić do szkoły. Nie każdy ma łatwy start w nowym roku. Pół miliona dzieciaków żyje w skrajnym ubóstwie. Warto ich wspomóc poprzez zafundowanie wyprawki szkolnej przy pomocy http://fundacjapociecha.pl/powrotdoszkoly/ To dobra rzecz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: wakacje z maluchem

          ja się czuję bezpieczniej jak jedziemy na wakacje zorganizowane z dzieckiem. i też nigdy nie biorę jakiegoś przypadkowego bura tylko takie znane. W tym roku bylismy z Itaką i było bardzo fajnie, a miejsce było dostsowane dla dzieciaczków.

          Skomentuj


            #6
            Odp: wakacje z maluchem

            My kiedyś jeździliśmy z biurami podrózy, od jakiegoś czasu jednak wolimy sobie taki wypad zaplanować samodzielnie:
            jest ciekawiej
            jest o wiele taniej
            oraz mamy o wiele wieksza swobodę tego kiedy chcemy wyjechać i co na miejscu chcemy zwiedzić.

            Polecam Disneyland:
            http://zwiedzamyparyz.pl/wycieczki-p...ryz/disneyland

            Miejsce, w którym będziecie bawili się dobrze i Wy i dzieciaki

            Skomentuj


              #7
              Odp: wakacje z maluchem

              Poczytajcie właśnie na temat "żeglowanie z dziećmi" - https://www.punt.pl/zeglowanie-z-dziecmi/ jest to naprawdę świetna forma spędzania wakacji, dzięki temu, że pływacie możecie zobaczyć naprawdę bardzo dużo, a w takich krajach jak chorwacja czy włochy ilość portów jest na tyle duża, że można pokombinować naprawdę bardzo ciekawie.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X