Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

komputer i dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: komputer i dziecko

    minecraft też nam jest znany, chociaż my akurt gramy w tryb bez potworów, gra na pewno pobudza wyobraźnię. Zajrzałam na tą stronkę kilkajbezpiecznie.pl, był artykuł o korzystaniu z internetu przez seniorów, moi rodzice to potrafią mieć gorsz pomysły od dzieci, w każdą prawie reklamę klikali, dobrze że g data to jakoś ukróciła bo niedawn zaczęli też z konta bankowego mobilnego korzystać i już miałam wizję że im ktoś wyczści z konta kasę

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: komputer i dziecko

      U mnie z komputerem nie jest az tak zle. Maly nie ma za duzo czasu w ciagu dnia przeznaczanego na komputer, rowniez staramy sie by jak najmniej ogladał tv. Jednak strasznie lubi grać na komórce, ogarnął już nawet grę strategiczną xxx No ale coś dzieciak musi robić, wyrośnie może z tego
      Last edited by disne; 16-07-2020, 20:37. Powód: link

      Skomentuj


        #93
        Odp: komputer i dziecko

        Gry komputerowe są ok, tylko w rozsądnych ilościach (i dopasowane do wieku!). Warto natomiast pograć czasem z dziećmi w planszówki - xxx. One pozytywnie na nie wpływają i dodatkowo poprawiają relację rodzic-dziecko.
        Last edited by disne; 16-07-2020, 20:37. Powód: link

        Skomentuj


          #94
          Odp: komputer i dziecko

          Niektórzy mnie osłabiają "odmiawiam komputera, bo jest za młode, za to kupiłam telefon" U nas najwcześniej komputer gdy będzie taka potrzeba wynikająca z nauki informatyki, komórka jeszcze później.

          Skomentuj


            #95
            Odp: komputer i dziecko

            Napisane przez terat83 Pokaż wiadomość
            Gry komputerowe są ok, tylko w rozsądnych ilościach (i dopasowane do wieku!). Warto natomiast pograć czasem z dziećmi w planszówki - xxx. One pozytywnie na nie wpływają i dodatkowo poprawiają relację rodzic-dziecko.
            Dokładnie jestem tego samego zdania, komputer jest ok, ale dzieci często mają problem żeby używać go rozsądnie. Polecam zagrać z dziećmi w gry edukacyjne, pokazać coś innego np na xxx

            Tylko trzeba dziecku poświęcić czas i pokazać że jest alternatywa dla tradycyjnych gier komputerowych
            Last edited by disne; 16-07-2020, 20:37. Powód: link

            Skomentuj


              #96
              Odp: komputer i dziecko

              Gry edukacyjne to coś innego, ale i tak czas przed komputerem trzeba kontrolować.

              Skomentuj


                #97
                Odp: komputer i dziecko

                Im więcej dziecko spędza przed komputerem, tym mniej umie się samo bawić. Zabijamy w ten sposób kreatywność u dziecka.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: komputer i dziecko

                  Moim zdaniem nie można całkowicie zakazać dziecku dostępu do komputera. Prędzej czy później i tak się z nim zetknie. Lepiej, żeby stało się to pod naszą kontrolą.
                  I jeszcze jedno - jeśli dziecko używa komputera, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ochronę przeciwwirusową. Myślę, że program taki jak emsisoft anti-malware : xxx , powinien załatwić sprawę.
                  Last edited by disne; 16-07-2020, 20:37. Powód: link

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: komputer i dziecko

                    Laptop wcale nie jest niczym złym Aktualnie technologie sa bardzo wazne i trzeba dziecko przyzwyczajać do nich juz od najmłodszych lat. Dzięki temu będzie miało łatwiej w szkole.Co nie znaczy oczywiście, że musi siedzieć cały dzień przed ekranem TO my rodzice decydujemy ile może spędzić czasu przed komputerem....

                    Nie musi być to przy tym taki duży wydatek. Zerknijcie sobie tutaj:
                    xxx

                    Lenovo można kupić już za 300 zł
                    Last edited by disne; 16-07-2020, 20:38. Powód: link

                    Skomentuj


                      Odp: komputer i dziecko

                      U mnie są w domu jasne granice jeżeli chodzi o czas spędzany przed komputerem. Przy starszym dziecku myślę, że jest to konieczne. Chce żeby fajnie się pobawił, pograł w gry, ale też z umiarem. Nawet ma specjalnie zrobiony pokoj dla gracza. Znalazł sobie specjalne biurko na xxx od razu wiadomo że do gier trzeba kupić komputer, myszkę, klawiaturę. Mam nadzieje, że to jeszcze przejdzie
                      Last edited by disne; 16-07-2020, 20:36. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: komputer i dziecko

                        Może kolega powinien limitować synowi czas spędzany przed komputerem. Wysłanie go na obóz to trochę takie zrzucenie z siebie odpowiedzialności, moim zdaniem jako ojciec powinien postawić jasne granice.

                        Skomentuj


                          Odp: komputer i dziecko

                          Ja nie uważam komputera za coś złego, pod warunkiem, że jest używany z umiarem i do konkretnych celów. Można na przykład puszczać dzieciom bajki, jak tu
                          xxx
                          I to już rozbudza w dziecku wyobraźnię, a to ważne. Moja pociecha bardzo lubi ten filmik
                          xxx
                          Last edited by disne; 16-07-2020, 20:35. Powód: link

                          Skomentuj


                            Odp: komputer i dziecko

                            Ja sobie wyrzucam, że za dużo dzieci siedzą przed komputerem. Zdecydowanie staram sie przeciwdziałać temu, ale jak wiadomo nie zawsze sie da. jak jest pogoda to spedzamy czas na ogrodzie. Latem jest rower.

                            Skomentuj


                              Odp: komputer i dziecko

                              Dzieci nie powinny zbyt długo grać na komputerze. Komputer dla gracza to też znaczny wydatek. Mój mąż sam składał PC dla syna. Ciekawy poradnik jak nie przepłacić za komputer do gierxxx Nie zawsze trzeba od razu mieć najmocniejszy procesor na rynku by pograć normalnie w najnowsze gry.
                              Last edited by disne; 16-07-2020, 20:36. Powód: link

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X