Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasypianie maluszka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zasypianie maluszka

    Jak przesypiacie nocki?
    Macie jakieś sprawdzone sposoby na sen?
    My najpierw kąpiemy, a następnie kolacyjka i lulanie. Ale mały i tak budzi się jeszcze kilka razy w nocy na cycka. Rozpoczął 7 miesięcy.
  •    
       

    #2
    Odp: Zasypianie maluszka

    u nas różnie
    czasami picie herbatki
    kąpiel
    jedzenie
    zabawa
    spanie tzn zasypia na 40 min budzi sie dostaje jedzenie, pogadam z nim zmienię "majtki" i zasypia max o 21.30
    budzi sie miedzy 2 a 3 i nad ranem miedzy 5 a 6
    wiec chyba nie jest tak źle

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zasypianie maluszka

      Do 6 miesiąca przy karmieniu piersią budziła nam się co 1,5 godziny. Nie muszę chyba pisać jak się czułam i wyglądałam Teraz jak ma 16 miesięcy budzi się raz w nocy. Ufff Ważny jest ten sam rytuał. My kąpiemy ją o 19:30. Potem do Jej pokoju ...tam już oświetlenie ciemniejsze ... bajka...jedzonko...projektor na sufit i spanko



      Skomentuj


        #4
        Odp: Zasypianie maluszka

        No ja też stosuję ten sam rytuał. Z zasypianiem jest w sumie łatwiej niż we wcześniejszych miesiącach. Ale nadal się budzi. Nie wiem czy czasem nie boli go brzuszek od kaszek. Słyszałam, że i tak może być. My go kąpiemy o 19. Zmiana pieluszki, piżamka, kolacyjka, mówienie "dobranoc" wszystkim pluszakom, kołysanka. Trochę ululam i już śpi. Przeważnie przed 20. No ale pośpi 2, 3 godzinki i się budzi. A macie jakąś ulubioną kołysankę?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zasypianie maluszka

          ja czasami mu puszczam pozytywki na telefonie
          pewnie z czasem mu coś wprowadzę to że jesteśmy na wynajmie, pokój z aneksem kuchennym wiec nie mam za dużo do popisu na 38m2

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zasypianie maluszka

            Ja narazie z konieczności mieszkam u rodziców. Mam nadzieję, że jakoś szybko nam to zleci i będziemy mogli się przeprowadzić już do naszego domku.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zasypianie maluszka

              u nas najlepiej spała córeczka, która niemal od początku była na butelce.Piersiowe maluszki budziły się w nocy co godzinę

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zasypianie maluszka

                Mój mały karmiony piersią zasypiał przy piersi po odstawieniu muszę leżeć przy niem aby zasnął. Zobaczymy jak będzie dalej.
                Szukałam najlepszych bucików dziecięcych i tu znalazłam buty sklep online
                Last edited by luigi; 18-03-2013, 08:15.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zasypianie maluszka

                  Przyzwyczai się do spania bez cycusia, ale pewnie zajmie mu to trochę czasu. Życzę cierpliwości

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zasypianie maluszka

                    mysle ze moze pomoc cumelek uspokajacz

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zasypianie maluszka

                      my nie usypiamy na siłę, nasze dziecko poprostu nie sprawia nam problemu z chęcią się z nim bawimy nawet do 21 czy 22, a jak chcemy chwilę dla siebie to się bawi samo.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zasypianie maluszka

                        Mam problem z nauczeniem synka, jak samodzielnie zasnąć. Mimo moich i męża starań, malec nawet kiedy sam zaśnie i tak budzi się w nocy i przychodzi do nas. Po prostu chce spać z rodzicami. Czytałam ostatnio taki artykuł http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...a/sen-dziecka/ i chyba muszę wcielić w życie te rady. A wy macie jakieś sposoby na usypianie dzieci?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zasypianie maluszka

                          Moim zdanie dobrym rozwiązaniem będa tutaj lampy do pokoju dziecięcego. Czytałam gdzieś że, wybór takiej lampki przez samo dziecko znacząco pomaga mu przy zasypianiu. No chyba że urządzamy pokój dla malutkiego dzidziusia. Ale i tak takie lampki zawsze się przydają.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zasypianie maluszka

                            Mój synek chyba panicznie boi się swojego łóżeczka, jeżeli się zbliżamy do niego to już zaczyna być nerwowy. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak przyzwyczaić ją do tego miejsca. Próbowaliśmy z mężem wszystkiego, mała ma na tyle lekki sen, że podczas odkładania jej do łóżka budzi się i zabawa rozpoczyna się na nowo. Ja również czytałam artykuł, ale nieco inny i chyba zrobię tak, jak w nim opisano, mianowicie zacznę oswajać dziecko z łóżeczkiem, może jak będzie kojarzyła to miejsce z czymś pozytywnym to zacznie w nim sama zasypiać. Pewnie będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, ale myślę, że się opłaci. Wolałabym żeby dziecko zasypiało w swoim łóżeczku, a nie pomiędzy rodzicami Jeżeli kogoś zainteresuje, co to za artykuł to tutaj można go sobie przeczytać: http://www.parentingowo.com/blog/bez...asypiania.html , mam nadzieję, że ta metoda będzie skuteczna

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zasypianie maluszka

                              Mój maluszek ma taką lampkę pozytywkę, więc gdy budzi się w nocy i nie chce zasnąć dostaje mleczko włączam pozytywkę i zostawiam go w łóżeczku aż zaśnie, pozytywka sama się wyłącza. A moja chrześniaczka zanim zaśnie płacze w niebogłosy, masakra bardzo pomogły jej bardzo porady z http://www.bejbikowo.info/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X