Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy z dzieckiem do restauracji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kiedy z dzieckiem do restauracji

    Drodzy rodzice! Ostatnio byłam z córką w restauracji i obawiam się następnej wizyty. Dodam, ze to poznańska restauracja. Mała była marudna i kaprysiła, a po powrocie do domu bolał ją brzuch. Jak radzicie sobie z takimi sytuacjami? Zabieracie swoje dzieci do restauracji?
  •    
       

    #2
    Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

    Warto przed wyjściem pogadać o tym z dzieckiem - zależy ile ma lat oczywiście. A może warto postawić jej tam coś słodkiego aby tym się zajęła.

    Skomentuj


      #3
      Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

      Moze masz rację, staram się ograniczyc słodycze, ale w tym wypadku to może byc dobry pomysł. Rozmawiałam z mała, ale mogła mieć słabszy dzień... sama nie wiem.

      Skomentuj


        #4
        Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

        My będąc w ubiegłym roku w Tunezji codziennie po kilka razy bywaliśmy w restauracji. Dzieci zachowywały się różnie, ale ogólnie było ok. Warto, by zdobywały nowe doświadczenia, czyli umiejętność zachowania się w miejscach publicznych

        Skomentuj


          #5
          Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

          Niestety, na takie rarytasy nie możemy sobie finansowo pozwolić Chyba że masz na myśli zwykłego Macdonalda :P

          Skomentuj


            #6
            Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

            Ja moje dzieci zabierałam do restauracji już w wieku kilku miesięcy. Pamiętam, że nie raz byłą to masakra, mam na myśli Polskę, czyli brak przewijaków, warunków do karmienia, palacze na sali. Na szczęście nie mamy tego problemu teraz, bo mieszkamy w Norwegii, a tu swobodnie można wyjść i z maluszkiem i z większym dzieckiem.

            Skomentuj


              #7
              Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

              Ja raczej nie zabieram maluchów do restayracji,czasem ale to naprawde sporadycznie jadamy w Sphinxie jak jesteśmy na mieście i generalnie jest ok.Dzieciakom zamawiamy coś do zjedzenia,potem deser i wówczas nie mają czasu na psoceniebo mają okazję zjeść coś innego niż mają w domu..




              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

                wszystko zależy od tego ile dziecko ma lat, moim zdaniem nie ma sensu zabierać dziecka na siłę jeśli nie jest jest jeszcze w stanie zachować się odpowiednio do okoliczności

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

                  hej,
                  Może wczesniej warto sie poradzić co od miejsca. Czy mają swieże itpTak sobie myśle, że mozna zabierac dziecko od 5 roku zycia.Mozna więcej rzeczy wytłumaczyć.Dobrym pomysłem jest wybarnie sie najpierw na lody-żaden dzieicak nie odmówi i bedzie zadowolony

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

                    Ostatnio byłam w Poznańskiej Malcie na obiedzie (w Centrum Handlowym). Jaś był grzeczny,grzecznie siedział i grzecznie jadł zamówiony obiad. Był cały czas zajęty ,bo albo jadł ,albo chodził i wszystko oglądał z którymś z nas - aby jeden mógł się porządnie najeść.
                    Nie zabrałabym go na pewno na pół dnia do restauracji ,bo to nie miałoby najmniejszego sensu. Jest za mały i szybko się nudzi. A koszu z zabawkami nie będę brała. Mało która też restauracja jest przystosowana bezpośrednio do dzieci.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

                      wszystko zalezy od wieku i aktualnego "etapu" dziecka,
                      ale uwazam ze nie powinno byc wiekszych przeciwskazan na zabieranie dzieci do restauracji czy na obiad (czy tez na jakies desery czy kolacje).po pierwsze w kazdej knajpce mozna podgrzać sloiczek

                      wazne zeby zwracac uwage na aktualne samopoczucie dziecka, bo wiadomo jak my bardzo chcemy to akurat dziieci maja gorsze chwile

                      sa knajpy przystosowane pod dzieciaki i takie ktore maja tylko krzeselko wysokie, ale mozna i tak tam zdzialac cuda, wazne ze dzieci poprostu sa ciekawskie i czesto chca pochodzic zwiedzic nowe miejsce itp.mysle ze lakocie czy jedzeniem ktore akurat dziecko uwielbia jest ok. ew nowa zabaweczka do lapki ktora zajmie uwage dzieciaczka.bo taka restauracja ma byc przyjemnoscia dla wszystkich a nie kara.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

                        Nie sądzę, żeby wiek dziecka miał jakieś znaczenie. Te malutkie mogą po prostu przespać cały pobyt w restauracji, a starszemu dziecku można zabrać jakąś zabawkę. Dzieci są różne i różne mają charaktery i czasami mogą mieć również gorszy dzień . Jedne będą grzecznie siedziały i jadły deserek, a inne będą biegały po całej restauracji pokrzykując. Myślę, że jednak warto od czasu do czasu wybrać się całą rodzinką do restauracji .

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

                          Ja uwielbiam jadać na mieście w przyjemnych miejscach. Mieszkam w Poznaniu i śmiało stwierdzam, że to miasto daje wiele możliwości na wyjścia z dziećmi do restauracji, czy kawiarni. Jedną z moich ulubionych kawiarni (jest to też ulubione miejsce Zuzi, którą tam zabieram) jest Cafe Bebe, bardzo lubię też SPOT, podczas, gdy mamy romantyczną kolację, dzieci ciekawie spędzają czas na warsztatach kulinarnych pod okiem profesjonalistów albo uczestniczą w innych warsztatach, których jest tam mnóstwo.

                          Prowadzę cykl postów na temat miejsc przyjemnych zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci na facebooku Skarpeto.pl


                          Zapraszam do śledzenia moich propozycji na facebooku Skarpeto.pl

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

                            moj syn w restauracjach zaczal sie dobrze zachowywac w wieku 2 i pol. zamawialismy mu wtedy oddzielna porcje i zajmowal sie jedzedzenim. zanim jedzenie przyniesiono maz bawil sie z nim przed restauracja

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: kiedy z dzieckiem do restauracji

                              Nasza Pia miała 26 dni jak pierwszy raz byliśmy w restauracji. Teraz ma 6 i pół miesiąca i jest już łatwiej. Siedzi w foteliku, dajemy je jakieś bezpieczne przekąski i jest w stanie wysiedzieć nawet godzinę. Potem pierś, zabawy i tak do 2 godzin możemy przeciągnąć bez buntu Niestety nie mamy nikogo do pomocy. Dziadkowie i teściowie nie są zainteresowani a żyć i pracować trzeba

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X