Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej niż jedno dziecko..?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    więcej niż jedno dziecko..?

    Witam wszystkie mamy Niektóre z Was mają już dwójkę, trójkę a nawet więcej dzieci. Zastanawiam się co Was motywowało by miec więcej niż jedno dzieciątko? Ja mam prawie 7miesięczną córeczkę, jestem spełnioną młodą mamuśką ale jak pomyśle o drugim bobasku to zaraz mi się przypomina moja nielekka ciąża, nie mówiąc już o porodzie.. Mąż jak jeszcze byłam z małą w szpitalu mówił mi o drugim dziecku..chciałby mieć choćby dwójkę..a ja nie mogę sobie wyobrazić jak to by było, przy jednym dziecku jest tyle obowiązków a co dopiero przy dwójce, trójce.. Co Was skłoniło by mieć więcej niż jedno dziecko?i jak sobie radzicie? Może Wasze wypowiedzi w jakiś sposób mi pomogą Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Mój syn ma prawie 11 miesięcy i ja dopiero teraz jestem w stanie pomyślec, że może kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości chciałabym miec jeszcze jedno dziecko. Dziewczynkę :-) Na razie jest to niemożliwe z wielu powodów. Chyba głównie finansowych niestety.
    Może mamy które mają więcej niż jedno dziecko podzielą się dodatkowo doświadczeniem jaka różnica wieku między rodzeństwem jest najlepsza.

    Skomentuj


      #3
      ja bardzo chce miec drugie dziecko...
      co mnie motywuje??zeby moja córa miała rodzeństwo,bo jedynaki to "kaleki" samotni na świecie....

      Skomentuj


        #4
        Mój syn ma 2,5 roku ale nadal nie przychodzi mi ochota na drugie dziecko.Kiedyś jeszcze zanim go urodziłam marzyłam o dwójce dzieci a teraz już nie chce.Boje sie jednak tego że kiedyś Alan będzie miał do mnie pretensje że nie ma rodzeństwa.Jak tak sobie myśle to zaczynam miec wyrzuty sumienia,że nie chce drugiego.
        Alanek 14.09.2006

        Skomentuj


          #5
          Froch ale chyba nie uważasz że jedynacy to gorsi ludzie?
          Last edited by Marti1986; 06-04-2009, 13:04.
          Alanek 14.09.2006

          Skomentuj


            #6
            marti jasne,że tak nie uważam.myślę,że rodzeństwu jest raźniej w życiu
            ja mam rodzeństwo i trudno mi sobie wyobrazić jakbym ich nie miała:/
            a trend co do jedynaków jest taki: ze nie umia sie dzielić,są samolubni,zawsze maja to co chcą itd.myslę,że tu zalezy od rodziców jakie dziecku wartości wpoją
            Last edited by froch; 06-04-2009, 13:09.

            Skomentuj


              #7
              marti teraz nie chcesz,a za 2-3 lata stwierdzisz,że chciałabys...przecież nie jesteś babką-emerytką która za 5-10 lat nie będzie mogła mieć drugiego dziecka
              marti a Ty masz rodzenstwo?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja też sie bardzo ciesze,że mam rodzeństwo i kurcze chciałabym żeby Alanek miał siostrzyczke albo braciszka ale jeszcze nie teraz.Musze sobie troszke odpocząc bo jak narazie jestem przemęczona opieką nad Alankiem,prowadzeniem domu i codzienną pracą do północy.Może za jakieś 5 -6 lat.A co sądzicie o tak dużej różnicy między dziecmi?
                Alanek 14.09.2006

                Skomentuj


                  #9
                  Mam brata młodszego o rok i siostre młodszą o 7 lat
                  Alanek 14.09.2006

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez froch Pokaż wiadomość
                    marti teraz nie chcesz,a za 2-3 lata stwierdzisz,że chciałabys...przecież nie jesteś babką-emerytką która za 5-10 lat nie będzie mogła mieć drugiego dziecka
                    marti a Ty masz rodzenstwo?
                    No właśnie tak sobie myślę że może teraz nie chce a za kilka lat jak sobie troszke odpoczne to mi powróci ochota
                    Alanek 14.09.2006

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      dobra róznica wieku jest3- 4,5lat (w momencie urodzenia kolejnego dziecka)
                      jak dla mnie 3 latka jest fajny odstęp między dzieciaczkami.
                      Ty jako matka sie tak nie umordujesz jak przy "rok po roku",starsze bardziej samodzielne...itd

                      ale jak jest większa różnica >5lat to starsze może pomagać młodszemu...bądź tu mądra...

                      Skomentuj


                        #12
                        Mój brat urodził sie 15 miesięcy po mnie i moja mama była wykończona opieką nad nami.Za to moja siostra urodziła sie kiedy ja miałam 7 lat więc pomagałam z bratem mamie.Zabieraliśmy siostre na spacer z wózykiem a mama miała troche czasu dla siebie.Trudno określic jaki odstęp czasu jest najwłaściwszy.Mała różnica-dzieci sie doskonale bawią razem-mamie jest ciężej.Duża różnica-mamie jest lżej za to między dziecmi jest słabszy kontakt.Sama wiem z własnego doświadczenia że z bratem zawsze miałam dobry kontakt,biliśmy sie często,ale też razem sie bawiliśmy,on jest do dziś moim przyjacielem a z siostrą w sumie kontakt mam bardzo mały.Ona ma teraz 16 lat a ja 23 i nie mamy o czym za bardzo rozmawiac.
                        Alanek 14.09.2006

                        Skomentuj


                          #13
                          Między moimi córkami będzie równo dwa lata różnicy - tak chcieliśmy, mam nadzieję że dam radę sama mam siostrę rok starszą i nie narzekam,
                          głównym argumentem było to, że nie chcieliśmy żeby córka była jedynaczką, a dłużej nie chcieliśmy czekać bo pewnie trudniej by nam się było później zdecydować
                          poza tym nasza córka jest bardzo bezproblemowa, od roku śpi sama w swoim pokoju, wogóle jest bardzo samodzielna no i chodzi do żłobka, więc pół dnia jest poza domem
                          mam nadzieję, że to się nie zmieni jak pojawi się maleństwo
                          Amelia - 19.04.2007, 4080g, 54cm




                          Alicja - 19.04.2009, 3620g, 58cm

                          Skomentuj


                            #14
                            Witajcie,
                            my mamy synka który ma 2 lata i teraz czekamy na następne dziecko. nigdy nie planowałam jedynaka zawsze myśleliśmy o trójce a zobaczymy co mam los przyniesie
                            pozdrawiam wszystkich

                            Skomentuj


                              #15
                              witam cieszę się, że ktoś poruszył w końcu ten "problem" Ja mam aktualnie córcię prawie 2letnią i strasznie boję się, że nie dam razy z drugim dzieckiem. Powoli się jednak przełamuję i może za rok postaramy się z mężem o drugie. Byłoby jakieś 4-4,5 roku różnicy. Boję się tego bo sama mam siostrę 5 lat młodszą i nigdy między nami się nie układało najlepiej. W zasadzie to teraz czuję się jak jedynaczka;p I boję się, że moje dzieci mogą być w podobnej sytuacji


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X