Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mówienie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mówienie

    Witam . Moja córka ma 2,5 roku i nie che mówić . Czasmi jakieś słówko i tyle , żadnych zdań . Nwet dwóch słów nie połączy ze sobą . co robić ?
  •    
       

    #2
    Odp: mówienie

    tutaj jest wątek nt. wieku w jakim dzieciaczki nasze zaczęły mówić: http://forum.babyonline.pl/forum/sho...ght=m%F3wienie może znajdziesz jakieś cenne informację dla Ciebie, zanim dr Jurkowski odpowie na Twoje pytanie, ja z swojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle - moja panna zaczęła mówić tak na całego koło 2 roku życia, nie raz nie dwa żaliłam się tutaj Dziewczyną, iż martwię co z jej mową - jak skończyła 2 lata z hakiem to pewnego dnia się rozgadała na całego, tak jak wcześniej nie wiele mówiła tak od tego czasu gada jak najęta , powtórzy wszystko, układa zdania, zna słowa, które nawet nie podejrzewałam iż znam i pamięta, przyznam szczerze porównywałam ją z innymi dzieciaczkami znajomych, rodziny czy tutaj dzieci Mam z forum - i tu był mój błąd każde dziecko rozwija się w swoim tempie, zapewne lekarz powie się jak to wygląda z medycznego punktu widzenia, ja życzę Twej córci aby szybciutko rozwinęła swoją mowę

    Skomentuj


      #3
      Odp: mówienie

      Mój synek ma 2 lata i 2 miesiące i potrafi powiedzieć tylko tata, baba, da, dada, takie, lala. Ja mówiłam już pięknie, gdy ukończyłam 1,5 roku. Potrafiłam powiedzieć już takie wyrazy jak szczotka, szynka, szafa Mam do tej pory to wspomina. Każde dziecko rozwija się w innym tempie


      Skomentuj


        #4
        Odp: mówienie

        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
        Mój synek ma 2 lata i 2 miesiące i potrafi powiedzieć tylko tata, baba, da, dada, takie, lala. Ja mówiłam już pięknie, gdy ukończyłam 1,5 roku. Potrafiłam powiedzieć już takie wyrazy jak szczotka, szynka, szafa Mam do tej pory to wspomina. Każde dziecko rozwija się w innym tempie
        to widzę, że u nas był taki sam malutki problem - moja też bardzo bardzo mało mówiła, a córka siostry jak miała 18 miesięcy to gadała wyraźnie, budowała małe zdania - porównywałam dziewczynki przyznaje i się martwiłam o córkę - ale jak się rozgadała to się buzia nie zamyka

        Skomentuj


          #5
          Odp: mówienie

          Nasza Pani doktor (pediatra) powiedziała, żeby nie martwić się do 3 roku życia, jeśli dziecko nie mówi. Nasz syn mówi dużo, ale wymyśla swoje określenia i trudno się z nim dogadać. Poszłam z nim na konsultacje logopedyczne. Okazało się, że aparat artykulacyjny jest w porządku i mam się nie martwić. Ale synek znajomej (niecałe 3 lata) prawie, że nie mówiący dosał skierowanie na terapię logopedyczną. Polecam zatem kontakt z logopedą.

          Skomentuj


            #6
            Odp: mówienie

            Jak synek nie zacznie mówić do 3. roku życia to wtedy zacznę się martwić. Widzę, że bardzo dużo rozumie, reaguje na polecenia Myślę, że to tylko kwestia czasu i zacznie mówić


            Skomentuj


              #7
              Odp: mówienie

              Kurcze ja zaczynam się też martwić bo dziecko w marcu będzie miało dwa latka i nie mówi ;( mama, tata, baba sobie powtarza pod nosem ale na tym koniec, myślicie że powinnam iść do specjalisty ?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: mówienie

                Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                Kurcze ja zaczynam się też martwić bo dziecko w marcu będzie miało dwa latka i nie mówi ;( mama, tata, baba sobie powtarza pod nosem ale na tym koniec, myślicie że powinnam iść do specjalisty ?
                nie ja znam kilkoro dziecki, które w wieku 2 latek jeszcze nie mówiły a 2,5 już zaczeły

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: mówienie

                  Z mówieniem jest różnie moja Zuzia bardzo szybko zaczęła mówić i jak miała ok13 miesięcy to mówiła już po dwa słowa razem, a Fabian ma teraz 13 i mówi pojedyncze krótkie słowa.
                  Córka koleżanki zaczęła mówić jak miała prawie trzy lata ale od razu bardzo ładnie

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: mówienie

                    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                    Z mówieniem jest różnie moja Zuzia bardzo szybko zaczęła mówić i jak miała ok13 miesięcy to mówiła już po dwa słowa razem, a Fabian ma teraz 13 i mówi pojedyncze krótkie słowa.
                    Córka koleżanki zaczęła mówić jak miała prawie trzy lata ale od razu bardzo ładnie
                    ja w ogóle słyszałam taką opinię, że chłopczyki później mówią i u moich znajomych to się sprawdziło.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: mówienie

                      No u nas też to się sprawdza, ogólnie Fabian później zaczyna mówić, później zaczął chodzić.Jednak dzieci inaczej się rozwijają

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: mówienie

                        Dzieci zaczynają mówić w różnym czasie, ale jako normę przyjmuje się wypowiadanie pojedynczych słów przez roczne dziecko a prostych zdań (np mama daj) przez dziecko dwuletnie. Chłopcy i dzieci dwujęzyczne częściej zaczynają mówienie później od dziewczynek.
                        Niepokoi nas przede wszystkim utrata już zdobytych umiejętności, bo świadczy o tym, że dzieje się coś złego. Następnym istotnym elementem jest stan dziecka i jego reakcje. Jeśli wykonuje polecenia, to znaczy, że słyszy, wchodzi w interakcje i społecznie też się rozwija. Jeśli aparat artykulacyjny jest zdrowy, to pozostaje stymulacja dziecka (mówienie z wyraźnymi a nawet przesadnymi ruchami warg, języka, śpiewanie, zabawy, czytanie książeczek zabawy słowno-ruchowe) . Takich rozwijających mowę właściwości nie ma jednak, niestety oglądanie filmów ze świnką Pepą. Warto sprawdzić te elementy, o których napisałem powyżej (u swojego pediatry) i później spokojnie spędzać jak najwięcej czasu z dzieckiem.
                        Pozdrawiam
                        prof. UWM dr hab. n. med, Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: mówienie

                          Tylko czy to faktycznie prawda, że chłopcy później mówią? Mój synek ma 2 latak i też nie mówi, mówi mama, baba i to tak raczej pod nosem, jak upadnie mówi "ba" , nie chce naśladować zwięrzątek jedyne co to samochodziki podczas zabawy ;(

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: mówienie

                            Synek jest w podobnym wieku i faktycznie też oprócz mama, tata, baba, nie, daj też nic wiecej nie powie, ale coraz wiecej dźwięków wydaje.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: mówienie

                              mój syn na początku mało mówił a jak poszedł do przedszkola w wieku 3 latek to teraz cięzko o chwile ciszy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X