Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasypianie maluszka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Zasypianie maluszka

    U nas ostatnio jest bardzo duży problem z zasypianiem. Dzieciaki są przeziębione i budzą się kilka razy w nocy a zaśnięcie trwa i trwa. Czasami mi już ręce opadają Znacie może jakieś sposoby na ból gardła? Będę wam wdzięczna za wszystkie rady. Jak na razie żaden spray nie pomaga i żal mi strasznie tych moich szkrabów, że tak się męczą.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Zasypianie maluszka

      Moja córcia tez nie mogła się przyzwyczaić do zasypiania bez cyca ale cierpliwość i konsekwencja wynagrodziły nam próby teraz zasypia sama i przesypia grzecznie całą noc, ale to już duża pannica ma 16 miesięcy.
      O snie maluszka można poczytać również tutaj http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...en-niemowlaka/

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zasypianie maluszka

        Nasze dzieci mają swoje pory do spania i już o określonych godzinach robimy toaletę wieczorną i kładziemy bąbelki do łóżka.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zasypianie maluszka

          Moja córka ma 6 tygodni. Bardzo trudno jest jej wieczorem zasnąć. Czasem męczymy się z nią do pierwszej / drugiej w nocy. A rano, około 5:30 budzi się jej starszy brat... Ona w dzień odeśpi, ale ja muszę zająć się starszym dzieckiem, a mąż musi iść do pracy. Jak szybko i skutecznie przyzwyczaić małą do wcześniejszego zasypiania?

          Skomentuj


            #20
            Odp: Zasypianie maluszka

            Napisane przez drzazga-102 Pokaż wiadomość
            Nasze dzieci mają swoje pory do spania i już o określonych godzinach robimy toaletę wieczorną i kładziemy bąbelki do łóżka.
            Niby też tak robimy, ale efekty są marne. Po kąpieli, przykładowo, malutką przystawiam do piersi. A potem zamiast spokojniutko zasnąć ona jest pełna energii. Jeszcze gdyby cichutko sobie leżała nie byłoby problemu, ale ona domaga się wtedy uwagi rodziców.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zasypianie maluszka

              U nas jest najpierw kąpiel. Później idziemy z małą do sypialni, mąż zapala małą lampkę. Przebieramy córkę w piżamkę, potem butelka. Po jedzeniu dajemy całusa i odkładamy do łóżeczka. Na początku było ciężko, bo nie chciała spać w łóżeczku. Ale teraz już jest przyzwyczajona.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Zasypianie maluszka

                U nas to najpierw jest kolacja, później chwila na ułożenie jedzonka, kapanie, bajka i spanie. A z tym spaniem to raz jest lepiej raz gorzej. Raz zasypia córka od razu, a innym razem tłucze sie pół nocy, odstawia cyrki, teatr, płacze, śmieje się i nie wiemy już co robić.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zasypianie maluszka

                  A zdecydowalibyście się kupić takie łóżeczka turystyczne? myślicie, że maluch łatwiej w nich zaśnie?

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Zasypianie maluszka

                    Napisane przez baskaa Pokaż wiadomość
                    A zdecydowalibyście się kupić takie łóżeczka turystyczne? myślicie, że maluch łatwiej w nich zaśnie?
                    my mamy standardowe łóżeczko i nie było większych problemów z zasypianiem, moja kuzynka miała tylko łóżeczko turystyczne i też nie mała jakiś problemów z zasypianiem, ale w temacie zasypiania chyba nie ważne miejsce, ale ilość wrażeń dziecka w ciągu dnia, stopień wyciszenia

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zasypianie maluszka

                      Też mi się tak wydaje. Świetnie w zasypianiu pomaga miś WHisbear.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zasypianie maluszka

                        iamklaudka za czasów gdy Zosia byłą malutka nie był tak znany ten miś - choć ponoć pomaga ja jestem ciekawa czy rzeczywiście daje ukojenie w czasie kolek - bo u nas suszarka jak dziecię męczył brzuszek szła często i długo

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zasypianie maluszka

                          Napisane przez iamklaudka Pokaż wiadomość
                          Też mi się tak wydaje. Świetnie w zasypianiu pomaga miś WHisbear.
                          Słyszałam dużo o tym misiu i również jestem bardzo ciekawa czy sprawdziłby się w moim przypadku. Zawsze staram się przed snem wywietrzyć pokój. Pilnuję również tego by w sypialni panowało odpowiednie nawilżenie. I obowiązkowym rytuałem jest u nas bajeczka przed snem


                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zasypianie maluszka

                            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                            Słyszałam dużo o tym misiu i również jestem bardzo ciekawa czy sprawdziłby się w moim przypadku. Zawsze staram się przed snem wywietrzyć pokój. Pilnuję również tego by w sypialni panowało odpowiednie nawilżenie. I obowiązkowym rytuałem jest u nas bajeczka przed snem
                            u nas rytał wieczorny wygląda podobnie i sobie chwale to, a znam dzieci znajomych, które chodzą spać o której chcą, na wieczór walka,płacz o histeria przed snem - zawsze dziękuje, za to iż nam się udało wypracować taki system usypiania na spokojnie i w ciszy

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zasypianie maluszka

                              Moje dziecko nie lubi jeszcze maskotek i nie ma żadnej przytulanki za to mamy pozytywkę z usypiającymi melodyjakmi która delikatnie świeci i jest to rzecz która zawsze musi być podczas zasypiania

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zasypianie maluszka

                                ja mam ostatnio problem z zasypianiem małej, poprzednie rytuały jakoś teraz nie działają. Staram się zawsze ją wyciszyć, ściemniam światło i bajka ale teraz to jej nie wystarcza dopóki się koło niej nie położę i nie podam jej ręki to nie zaśnie ;/

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X