Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pierwsze ząbki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Pierwsze ząbki

    Jak miała 8 miesięcy "1" dolna . Przechodziła bezproblemowo...tylko bardzo się śliniła i wszystko gryzła.Teraz ma 16 miesięcy i 8 zębów Podobno mało na ten wiek. Każde inaczej...



    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Pierwsze ząbki

      A do kiedy najpóźniej powinien wyjść pierwszy ząbek? Kiedy zacząć się niepokoić?

      Skomentuj


        Odp: Pierwsze ząbki

        Napisane przez inesita28 Pokaż wiadomość
        A do kiedy najpóźniej powinien wyjść pierwszy ząbek? Kiedy zacząć się niepokoić?
        mojej starszej córce pierwszy ząbek wyszedł po roku (rok i m-c) choć długo wczesniej się śliniła, gryzła wszystko. Pytałam się kiedyś dentystki i powiedziała, że jeśli do ok 1,5 roku nie wyjdzie pierwszy ząbek to wtedy rozpoczyna się diagnostykę - czy są w dziąsłach zalążki ząbków. Tym samym stwierdziła - że im później wyjdą tym dłuzej zdrowsze będą u nas póki co się to sprawdziło, mała nie ma żadnego ubytku.







        Skomentuj


          Odp: Pierwsze ząbki

          No to mamy czas.

          Skomentuj


            Odp: Pierwsze ząbki

            U niektórych pierwsze ząbki potrafią pojawić się już w trzecim miesiącu.. ząbki sprawa indywidualna każdego maleństwa. Wiadomo są jakieś normy uniwersalne kiedy powinny się pojawić, ale każde dziecko ma swój własny tryb..

            Skomentuj


              Odp: Pierwsze ząbki

              kiedyś czytałam, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym później ząbkują, natomiast te karmione naturalnie wcześniej. Mojemu synkowi wyszły dwie jedynki na dole w tym samym czasie jak miał skończone 4 miesiące, jedynka na górze po prawej stronie jak skończył 8 miesięcy, obok druga jedynka na górze 13.03.2013r. ( skończone 9 miesięcy) ii już widzę jak dwójka po lewej zaczyna prześwitywać przez dziąsło

              Skomentuj


                Odp: Pierwsze ząbki

                Napisane przez pati000 Pokaż wiadomość
                kiedyś czytałam, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym później ząbkują, natomiast te karmione naturalnie wcześniej. Mojemu synkowi wyszły dwie jedynki na dole w tym samym czasie jak miał skończone 4 miesiące, jedynka na górze po prawej stronie jak skończył 8 miesięcy, obok druga jedynka na górze 13.03.2013r. ( skończone 9 miesięcy) ii już widzę jak dwójka po lewej zaczyna prześwitywać przez dziąsło
                nigdy czegoś podobnego nie czytałam/słyszałam, ale trochę to absurdalne . Dzieci są różne,każde rozwija się swoim tempem i bardziej niż sposób karmienia ma znaczenie tutaj genetyka - czyli jak rodzice dziecka ząbkowali.







                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Pierwsze ząbki

                  No to prawda
                  Ząbkowanie to sprawa rodzinna: czas wyrzynania się ząbków jest zapisany w genach. Gdy tobie lub twojemu mężowi pierwsze zęby wyszły tuż przed pierwszymi urodzinami, najpewniej wasze dziecko również zacznie późno ząbkować. I odwrotnie – gdy u któregoś z was zęby pojawiły się wyjątkowo wcześnie, być może u waszego smyka też wyrżną się szybko. Gdy jednak malec skończy rok i nie ma ani jednego zęba, można mówić o opóźnionym ząbkowaniu. Konieczna jest wtedy wizyta u stomatologa dziecięcego albo ortodonty, a także konsultacja pediatry. Przyczyną opóźnionego ząbkowania mogą być bowiem różne choroby (m.in. celiakia), a także zaburzenia hormonalne, brak zawiązków zębów, zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej, niedożywienie. W takich przypadkach zazwyczaj niezbędne bywa również wsparcie logopedy, bo brak zębów powoduje, że aparat mowy nie rozwija się właściwie i malec może mieć w przyszłości problemy z prawidłową wymową.


                  Znalazłam w necie kalendarz ząbkowania:
                  Kiedy pojawiają się zęby?

                  4.–6. miesiąc – dolne jedynki
                  7. miesiąc – górne jedynki
                  8.–12. miesiąc – dolne i górne dwójki
                  12.–16. miesiąc – dolne pierwsze trzonowe i górne pierwsze trzonowe
                  15.–24. miesiąc – dolne i górne kły
                  21.–31. miesiąc – dolne i górne drugie trzonowe

                  Ogólna zasada jest taka, że ząbki dolne pojawiają się nieco wcześniej niż odpowiadające im zęby górne. Są jednak maluszki, u których najpierw wyrżnęły się zęby górne. Większość dzieci kończy ząbkować przed 31. miesiącem życia – ma wtedy 20 zębów mlecznych (czyli o 12 mniej, niż będzie mieć zębów stałych). Nie ma wśród nich zębów przedtrzonowych, są jedynie po dwa zęby trzonowe z każdej strony.

                  Ważną częścią troski o już wyrośnięte zęby jest także prawidłowe odżywianie. Białko, wapń i fosfor odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowych zębów, a fluor w okresie ich rozwoju. Dlatego ważne jest by zadbać o prawidłowa podaż tych składników odżywczych z pokarmem dziecka. Może się okazać także, że w rejonie, gdzie woda nie jest fluorowana, należy podawać dziecku kropelki z fluorem.

                  Produkty bogate w wapń to produkty mleczne, sery twarogowe, jogurty. Fosfor ważny w procesie prawidłowej mineralizacji kości znajdziemy w mięsie i rybach. Fluor natomiast w rybach, brokułach, kalafiorze i wodach mineralnych.
                  Last edited by koliberek71; 16-03-2013, 16:10.


                  Skomentuj


                    Odp: Pierwsze ząbki

                    Moj synek stosunkowo pozno zaczak
                    l zabkowac bo pierwsze 2 zabki pojawily sie gdy mial 10 mies ale to pewnie wina tego ze byl wczesniaczkiem. Nie mial zadnych dolegliwosci natomiast po roku wyszly mu 4 na raz z gory i byl okropnie nieznosny lecz goraczki nie bylo

                    Skomentuj


                      Odp: Pierwsze ząbki

                      Mojej córeczce pierwszy ząbek wyszedł jak miała 4 miesiące, teraz ma 22 miesiące i brakuje tylko jednego ząbka.
                      Ząbkowanie przeszła bezobjawowo, nie miała gorączki, nie marudziła, tylko bardzo sie śliniła i wszystko wkładała do buzi.





                      Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Pierwsze ząbki

                        mój synek miał dokładnie 4 miesiące i 2 dni i hurtowo wyszły mu od razu obie dolne jedynki

                        Skomentuj


                          Odp: Pierwsze ząbki

                          Moja córeczka miała jakoś 4,5 miesięcy. Teraz rośnie jej po kilka ząbków na raz i podaję jej camilię, żeby załagodzić ból. Jedne dzieci lepiej przechodzą ten okres, inne o wiele gorzej, ważne żeby znaleźć coś co pomaga

                          Skomentuj


                            Odp: pierwsze ząbki

                            Moja córcia zaczęła ząbkować jak miała jakoś 5 miesięcy. Na początku był ok, choc brała wszystko do buzi i bardzo sie śliniła, później było gorzej... Zaczęłam podawać jej gryzaczki do ssania i preparat na ząbki Camilia, wyczytałam że pomaga zmniejszyć ból

                            Skomentuj


                              Odp: pierwsze ząbki

                              U nas ząbkowanie zaczęło się jakoś w 6-7 miesiącu i tak samo co znalazło się w jej polu widzenia brała do buźki, wiec wiedzieliśmy, że coś sie święci . Zaczęliśmy masować dziąsełka i podawać chłodzonego gryzaka, ale w późniejszym etapie konieczna była Camilia i świetnie sie spisała, bo malutka o wiele lepiej przeszła dzięki niej ząbkowanie lepiej sypiała oraz nie marudziła. Dodatkowo Camilia nie ma w składzie lidokainy, wiec byliśmy spokojniejsi o to, że nie bd skutków ubocznych

                              Skomentuj


                                Odp: pierwsze ząbki

                                Napisane przez luiza331 Pokaż wiadomość
                                Dodatkowo Camilia nie ma w składzie lidokainy, wiec byliśmy spokojniejsi o to, że nie bd skutków ubocznych
                                To prawda, głównie to mnie uspokoiło, bo normalnie jestem przeciwniczką podawania leków dla takich maluchów Ale tutaj nie miało co zaszkodzić, przekonałam się że ten preparat jest bezpieczny

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X