Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

cesarka czy poród naturalny?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: cesarka czy poród naturalny?

    A mi się ciśnienie podnosi jak słyszę o lekarzach, którzy dla pieniędzy bez wskazan medycznych tną kobietom brzuchy na ich życzenie. Jest to juz tak powszechne jak znieczulenie u dentysty. Niedługo wymyśla dmuchane lalki ze sztuczna macicą, które przez 9miesiecy bedą hodować nam dzieci. To dopiero będzie przyjemność! Zero nudnosci, spuchnietych nóg, hemoroidow, dodatkowych kilogramów. Raj dla mam. Bo przecież ciaza i poród w żaden sposób nie sa częścią macierzyństwa.



    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: cesarka czy poród naturalny?

      A ja tego okresu jakim jest ciąża nie oddałabym za nic w świecie. Choć nie było cały czas kolorowo to każde kopnięcie mojej córki wynagradzało wszystkie niedogodności i cierpienia związane z tym stanem



      Skomentuj


        #78
        Odp: cesarka czy poród naturalny?

        Właśnie o tym mówię. I tak samo jest z porodem. Cierpisz, boli, ale nagroda jest najcudowniejsza. Masz ja przy sobie, przytulasz, calujesz. Nie wyszarpuja ci jej z brzucha. Czujesz, ze ja rodzisz. I robisz to ty, sama, bo jesteś mamą. Tak samo jak sama donosilas ciążę. Tez kosztem siebie.

        Mając dmuchaną lalę masz łatwiej. Przeciez nie puchniesz, nie tyjesz, nie rzygasz... Tylko ze omijają cię najpiękniejsze chwile. Pytanie, czy warto to tracić na własne życzenie dla pozornej wygody? A potem upierać się, ze nie ma różnicy czy rodzisz, czy ze strachu płacisz lekarzom, zeby tego nie przeżyć.



        Skomentuj


          #79
          Odp: cesarka czy poród naturalny?

          Napisane przez majowapati82 Pokaż wiadomość
          Mając dmuchaną lalę masz łatwiej. Przeciez nie puchniesz, nie tyjesz, nie rzygasz... Tylko ze omijają cię najpiękniejsze chwile. Pytanie, czy warto to tracić na własne życzenie dla pozornej wygody? A potem upierać się, ze nie ma różnicy czy rodzisz, czy ze strachu płacisz lekarzom, zeby tego nie przeżyć.

          ty sama chyba jesteś dmuchana lala pusta i zadufana w sobie

          jakim prawem udowadniesz tu że wyjęcie z brzucha dziecka przez cc czyni ze mnie gorszą matkę niż ty co ????????????// ja też ją nosiłam w brzuchu i też przeżywałam najpieknijsze chwile w ciąży a czekałam na nią 13 lat i 3 razy wczesniej poroniłam

          tylko dla mnie w macierzyństwie nie jest najważniejszy sposób wyjścia z brzucha dziecka i natężenie bólu jaki temu towarzyszy !!!!!!!!!!!!!!!

          dla mnie najważniejsza jest miłość jaką czuje do dziecka od samego początku tak wielka że nie wyobrażałam sobie że taka może istnieć, i oddanie i troska do bólu i więź jakiej nie ma sie z nikim innym, ale widocznie ty tego nie pojmujesz przez pryzmat swojej "świetości "

          a co z sytuacją kiedy moja pierwsza córka została adoptowana jak miała 7 tyg, nie nosiłam jej w brzuchu, nie urodziłam ale jestem jej matką a może wg ciebie nie jestem co ??????????

          i na tym kończe bo szkoda nerwów
          Last edited by kala8; 03-06-2012, 15:01.
          Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



          Skomentuj


            #80
            Odp: cesarka czy poród naturalny?

            Proponuje czytać ze zrozumieniem. I przeczytać raz jeszcze temat wątku, tez ze zrozumieniem. Adopcja, poronienia i cesarki ze względów medycznych nie są tematem dyskusji.

            P.S. Ja tez poronilam.



            Skomentuj


              #81
              Odp: cesarka czy poród naturalny?

              Napisane przez majowapati82 Pokaż wiadomość
              Proponuje czytać ze zrozumieniem. I przeczytać raz jeszcze temat wątku, tez ze zrozumieniem. Adopcja, poronienia i cesarki ze względów medycznych nie są tematem dyskusji.

              P.S. Ja tez poronilam.
              dokłanie wiem jaki jest temat dyskusji , to ty przeczytaj ze zrozmieniem bo wszystko co napisałam jest odpowiedzią na twoje absurdalne teorie i dzielenie matek te idealne bo urodziły naturalnie i bez znieczulenia i te "złe" bo śmiały mieć cc lu wziąć sobie znieczulenie

              zresztą ja już skończyłam bo widzę że pani idealna matka polka albo nic nie rozumie albo udaje że nie rozumie
              Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



              Skomentuj


                #82
                Odp: cesarka czy poród naturalny?

                Żebyś nie musiała sobie zadawać trudu i wchodzić na pierwsza stronę, to tu masz słowa zalozycielki wątku:
                " cesarka czy poród naturalny?
                witam zastanawiam sie nad cesarka bo boje sie bólu i wszystkiego co zwiazane z porodem naturalnym czy ma ktos podobny dylemat?"

                Myślenie niewiele kosztuje. A problemy osobiste nie mające związku z tematem proponuje zachować dla siebie.



                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: cesarka czy poród naturalny?

                  W moich wypowiedziach nie ma ani słowa o znieczuleniu, bo to nie ten temat.

                  No i niestety nie jestem przykładem matki polki (skąd ten pomysł?), bo pracuje, karmie jedzeniem ze sloiczkow, zabieram dziecko na wycieczki zagranicę, do restauracji i chodzę na imprezy.
                  I bardzo podziwiam kobiety, które potrafią w 100% podporządkować swoje życie dziecku.
                  Last edited by majowapati82; 03-06-2012, 15:48.



                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: cesarka czy poród naturalny?

                    Mam wreszcie chwile, więc spróbuje nerwowej koleżance, obrazajacej mnie w co drugim zdaniu, wytłumaczyć wszystko prostszymi słowami.

                    Pytanie zalozycielki wątku z założenia implikuje odpowiedzi wartosciujace poród naturalny i cesarke.
                    Dziewczyna, jak sama pisze, ma dylemat: wybrać płatna cesarke, czy odwazyc się rodzic naturalnie. Wszelkie subiektywne opinie kobiet, które juz rodziły, maja na celu pomóc jej podjąć decyzje. Kobiety, które urodziły naturalnie przedstawiają plusy i minusy porodu siłami natury. Większość stwierdza, ze pomimo bólu warto się odwazyc, bo jest to mistyczne przeżycie, a po wszystkim kobietę rozpiera szczęście i duma. Jeszcze prościej mówiąc-bez sensu iść na cesarke jak można rodzic naturalnie.

                    Nikt nawet nie porusza tematu matek, które ze wzgledow medycznych niestety musiały mieć cc.

                    Bzdurą jest porównywanie wykonania cesarki na życzenie do zastosowania znieczulenia przy leczeniu zęba. Cesarka to OPERACJA i żaden lekarz jej nie wykona jeśli nie ma wskazań medycznych. Wyjątkiem są lekarze, u których "da się załatwić cesarke za pieniądze" oraz prywatne szpitale, gdzie tez za taka "usluge" można sobie zapłacić.

                    W każdym razie nikt tu nie wartosciuje matek.
                    Podejrzewam tez, ze mało kto ma ochotę czytać tu o życiowych zakretach, poronieniach, aborcjach, adopcjach. Każda z nas ma swoją historie, ciezszą lub lżejsza.
                    Na pewno są na tym forum wątki, których celem jest wyżalenie się i słuchanie wyżalen innych. I tam proponuje się udać krzyczacej koleżance.

                    Nie jest to kółko wzajemnej adoracji, gdzie każda każdą dowartosciowuje i głaszcze po glowce. Nie jest to tez miejsce na ocenianie innych. Osoba w postaci nerwowej koleżanki i historia jej życia tez nie jest tu tematem godnym uwagi. Dlatego proponuje nie brać do siebie każdego słowa wyjetego z kontekstu, bo naprawdę może ciśnienie skoczyć.

                    Prościej nie potrafię.
                    I niech posypia się teraz na mnie gromy "przyjaciolek forumowiczek" koleżanki, która mnie wyzwala, oceniła i obraziła słowami przepelnionymi jadem i frustracją.



                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: cesarka czy poród naturalny?

                      ja rodzilam naturalnie mimo ze bardzo balam sie bolu, ale dla tej chwili kiedy klada malenstwo na piersiach chcialam urodzic sama. bol jest ale do przezycia.
                      cesarka to jednak zabieg .
                      po naturalnym porodize boli krocze, ale napewno kobieta szybciej dochodzi do siebie niz po cc

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: cesarka czy poród naturalny?

                        Każda kobieta przechodzi poród inaczej, tak samo jest z cesarką.
                        Jeśli ktoś sobie zachwala poród naturalny nie znaczy to że ty go przejdziesz tak samo.
                        Jeśli ktoś zachwala CC nie znaczy że i twoja będzie dla ciebie wybawieniem.
                        Z przyczyn medycznych miałam dwie CC. Wszyscy mi strasznie zazdrościli a ja chciałam rodzić naturalnie. Pierwsza CC i po 4 godzinach brałam prysznic, po 2 dniach byłam w domu. Druga CC i krwotok, rurki w brzuchu, co przestawały działać środki przeciwbólowe wpół zgięta wlekłam się plącząc do dyżurki...
                        Jedna moja koleżanka za to urodziła dziecko w 30 minut - prze szczęśliwa bez pęknięcia. Moja siostra rodziła 3 dni. Druga siostra rodziła dobę i tak pęknęła że 6 tygodni nie mogła się wyprostować.

                        Także dziewczyny NIGDY NIE WIADOMO CO DLA WAS BĘDZIE LEPSZE.
                        Ale każdy ma wybór - zrób tak jak uważasz.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: cesarka czy poród naturalny?

                          witam! mam 1 synka , miałam cesarkę . Cieszę się ,bo strasznie obawiałam się porodu naturalnego . Po wyjściu ze szpitala (nie będę się wypierała) źle się czułam , trudności ze wstawaniem z łóżka , z myciem się,ogólnie ze wszystkim ale po kilku dniach było lepiej . Teraz minęło prawie 9 miesięcy , moja blizna wygląda tak jakby ktoś narysował mi kreseczkę ołówkiem... Z drugiej strony ludzie mówią ,że jeśli kobieta rodzi naturalnie to dziecko jest silniejsze... Pozdrawiam mamy ,które rodziły natualnie i mamy , które miały cc

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: cesarka czy poród naturalny?

                            Ewidentnie porod naturalny! ja bardzo go polecam. mam troszke niechec na mysl otwartego brzucha, rany i blizny.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: cesarka czy poród naturalny?

                              u mnie było SN .

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: cesarka czy poród naturalny?

                                Nie wiem, czy bym zdecydowała się na cesarkę na życzenie. To rozwiązanie też nie jest bezbolesne, a też zdarzają się powikłania.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X