Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paszport dla dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Paszport dla dziecka?

    Ile czasu czekaliście na odbiór paszportu? Od momentu złożenia wniosku, do dnia odebrania paszportu.

    Dokładnie mam na myśli paszport dla dziecka- do 5go roku życia. Czy tutaj jest inny czas oczekiwania?

    Czy trzeba mieć do wniosku zupełny akt urodzenia dziecka, czy wystarczy skrócony? Będę wdzięczna za szybkie odpowiedzi.
  •    
       

    #2
    Odp: Paszport dla dziecka?

    Na paszport, który ma być na rok, czyli tak zwany tymczasowy, czeka się 2 tyg, wyrabia się go dziecią, które nie ukończyły 2 roku życia, w każdym innym przypadku czas oczekiwania to od 3tyg do miesiąca! Potrzebujesz 2 zdjęcia, my mieliśmy skrócony akt urodzenia dziecka(ten co dają jak sie rejestruje dziecko w USC), Wasze dowody i Wasze stawiennictwo. Jeśli nie jesteś z ojcem dziecka to też musi się stawić, jeśli robi problemy, to należy wystapić do sądu z wnioskiem o wyrobienie paszportu dziecku bez zgody ojca!!! nie potrzeba żadnych ksero!!! sami kserują na miejscu!!! cena to 30zł


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Paszport dla dziecka?

      Dzięki dziewczyny!!! Zaraz ruszam z bliźniakami do fotografa i do biura paszportowego. Już się boję. Wczorj gdy byliśmy z nimi w biurze podróży, to istny szał. W domu są spokojni, ale jak są w nowym miejscu, to taka ciekawość w nich wstępuje, że są nie do opanowania.

      Mam nadzieję, że skrócone akty wystarczą, bo po zupełne musiałabym jechać 100 km.

      Co do obecności obojga rodziców, to słyszałam, że przy składaniu wniosku wystarczy 1 rodzic. Ale jakby co to zadzwonię po męża i podjedzie na chwilę.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Paszport dla dziecka?

        muszą byc oboje na pewno, bo biora ksero dowodów i musicie podpisy złożyć!


        ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




        IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



        ---------------------------------------------------

        Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

        Skomentuj


          #5
          Odp: Paszport dla dziecka?

          wnioski złożone. Teraz musimy napisać o przyśpieszenie wydania, bo Pani nam oznajmiła, że mamy czekać miesiąc. Na szczęście odebrać może tylko jedno z rodziców. dzięki za Wasze odpowiedzi

          Skomentuj


            #6
            Odp: Paszport dla dziecka?

            Mnie tez to czeka w tym roku, tylko nie wiem jak moje dziecko przekonac zeby do zdjecia zapozowało


            Skomentuj


              #7
              Odp: Paszport dla dziecka?

              Napisane przez niusiad25 Pokaż wiadomość
              Mnie tez to czeka w tym roku, tylko nie wiem jak moje dziecko przekonac zeby do zdjecia zapozowało
              Nie przekonywać na zapas Zdjęcia małym dzieciom robi się szybko i bez specjalnego pozowania Ja robiłam małej dwa razy i za każdym siedziała lub stała na krzesełku, a ja trzymałam ją, stojąc obok.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Paszport dla dziecka?

                Napisane przez zebrrra Pokaż wiadomość
                Nie przekonywać na zapas Zdjęcia małym dzieciom robi się szybko i bez specjalnego pozowania Ja robiłam małej dwa razy i za każdym siedziała lub stała na krzesełku, a ja trzymałam ją, stojąc obok.
                dokładnie ja ze swoim niespełna 3 miesięcznym synkiem usiadłam na krześle, babeczka narzuciła na mnie białą flanelkę i.... cyk

                Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Paszport dla dziecka?

                  Myśmy wczoraj wyrabiali, w KRK! Powiem ze bylam mile zaskoczona, bo jak na urzad to rewelacyjna obsluga! Zdjęcie tez sie udało cyknąć a paszport ma byc gotowy na 12 lipca, czyli jakies 3 tygodnie. No ale my mamy ten bez odcisku palca, więc on jest szybciej.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X