Wróć   Forum Babyonline.pl > Konkursy > Konkursy aktualne
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-09-2017, 11:07
mloda21mama mloda21mama jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mloda21mama.polki.pl

Domyślnie Odp: Wygraj zabawny poradnik dla rodziców. Konkurs „Ratunku! Dziecko!”

Kryzysowe sytuacje oczami ojca to na początku chyba wszystko płacz zmiana pieluchy pierwsza kąpiel. Na szczęście wzajemna pomoc i zrozumienie daje trochę więcej siły. poza tym wystarczy spojrzeć na uśmiech dziecka, jak słodko śpi i już kryzysy stają się mało ważne i szybko się o nich zapomina. Niemniej jednak ważne jest to aby dziecko i my również umieli wyciągnąć jakieś wnioski z kryzysowej sytuacji, czy to bunt w domu bo nie chcemy zjeść obiadu a wolimy słodycze czy bunt w sklepie. każda sytuacja nawet kryzysowa powinna uczyć nasze dziecko dobrego zachowania i odpowiedzialności za swoje czyny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-09-2017, 11:18
mlody21tata mlody21tata jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mlody21tata.polki.pl

Domyślnie Odp: Wygraj zabawny poradnik dla rodziców. Konkurs „Ratunku! Dziecko!”

Kryzysowe sytuacje z małym brzdącem to codzienność. A to nie chce zjeść a to nie chce spać kąpiel kończy się krzykiem i płaczem a Ty jako rodzic masz obowiązek jakoś temu zaradzić. czasami przydała by się chwila oddechu ale na całe szczęście chwile zabawy z maluszkiem kiedy jest radosne i uśmiechnięte wynagradzają cały trud włożony w wychowanie małej pociechy. Kryzysowe sytuacje to chyba nieodłączny element rodzicielstwa. Jest to niezbyt przyjemny kawałek chleba ale daje on możliwość pokazania dziecku co jest dobrym zachowaniem i na ile może sobie dziecko pozwolić. Powinniśmy wykorzystywać takie sytuacje aby móc dziecko czegoś nauczyć, chociaż wiem jak często jest to trudne do wykonania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-09-2017, 19:07
paniherbatka paniherbatka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
paniherbatka.polki.pl

Zdjęcia: 2

Patrząc po tytule ta książka jest dla mnie stworzona! Nie będę orginalna... W sytuacjach kryzysowych kiedy już nie mam siły i chciałabym wyjść z siebie dzwonię po prostu po moją mamę. Ona, nie dość że się cieszy, że odwiedza wnuka, to jeszcze zajmuje się nim i uspokaja z histerii kiedy ja biorę długą ciepłą relaksującą kąpiel
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-09-2017, 20:54
koko8917 koko8917 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
koko8917.polki.pl

Kryzys, kryzysowy czas... Jakże dobrze znane mi są one. Najlepszy sposób? 3 razy wdech i wydech. A później z uśmiechem do dziecka. Pamiętać trzeba, że dziecko widząc Twoje zdenerwowanie reaguje tym samym. A mój sposób to próby pieszczotliwego dokuczania, doprowadzając do zabawy i tym samym do szybkiego pogrzebania złych emocji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-09-2017, 09:08
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 50

Robię wszystko, żeby kryzysów było jak najmniej, ale kiedy już się pojawią zawsze podążam według poniższego schematu
1. najpierw próbuję uspokoić dziecko przytulając i wyjaśniając (niestety to byłoby zbyt piękne, gdyby działało w każdym wypadku, więc jak nie to, to pkt. 2)
2. próbuję całkowicie odwrócić uwagę np. wyciągając z szafy coś czego jeszcze dziecko nie widziało albo rozmawiając o czymś, co ma się wydarzyć
3. próbuję wspólnie z dzieckiem znaleźć rozwiązanie, podsuwając alternatywne pomysły
4. gdy już nic nie działa... czekam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-09-2017, 09:31
efcia_g efcia_g jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
efcia_g.polki.pl

Zdjęcia: 2

Przede wszystkim - nie lubię sytuacji kryzysowych, bo to podczas nich okazuję się,że to ja mam problem (bo przecież nie moje maluchy, które dopero się uczą i poznaja świat) i nie do końca umiem sobie z tym radzić. Moimi sposobami (nie zawsze się sprawdzającymi) są:
- unikanie (czyli zabieram Olę z placu zabaw jak widze pierwsze oznaku marudzenia ze zmęczenia)
- głuchota (czyli nie widzę i nie słysze wojny z drugiego pokoju w myśl zasady "niech sobie radzą sami")
- ucieczka (czyli ewakuacja do łazienki albo do innego pokoju kiedy czuję że już "kipię" ze złości)
- praca z oddechem (czytanie o technikach relaksacyjnych i Qi kungu) gdy po raz 10 mówie to samo do dzieci
- czytanie o tym, że inni rodzice mają tak samo (czyli też czasami krzyczą i tracą cierpliwość ale i tak swoje dzieci kochaja najbardziej na świecie)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-09-2017, 10:02
teklunia222 teklunia222 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
teklunia222.polki.pl

Zdjęcia: 14

Pewien bardzo mądry człowiek w jednej z książeczek mojego dziecka umieścił kotka, któremu spadło coś na głowę i bardzo go bolało. Mój synek bardzo się przejmował tym kotkiem. A ja w sytuacjach gdy już mam wszystkiego dość a dziecko cuduje bardziej niż zwykle, czyli pojawia się spory kryzys mówię mu, że boli mnie głowa tak jak tego kotka. Trzymam się za głowę a mojemu synkowi przechodzi jak ręką odjął i dostane nawet buziaka. Można to stosować niezbyt często, ale w awaryjnej sytuacji się przydaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-09-2017, 13:49
arlettax arlettax jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
arlettax.polki.pl

Zarówno skuteczna i delikatna muszę być na co dzień, kiedy wybieram się na spacer z dwójką moich maluchów. Prowadzę wózek podwójny, w którym w jednej spacerówce siedzi mój roczny synek a druga przeznaczona jest dla dwuletniej Oli. Córcia ubzdurała sobie ostatnio, że trochę posiedzi we wózku, trochę pochodzi. Czasem przychodzi mi się zmierzyć z problemem, kiedy to córkę prowadzę za rękę, a drugą ręką pcham nasz wózek i w tym momencie Ola pada na kolana i nie chce już ani iść ani do wózka a najchętniej to na rękach byłaby niesiona. Muszę więc szybko zareagować w tym momencie, aby być wobec niej delikatna a skuteczna. Tłumaczę jej, choć ciężko jej zrozumieć, że tak się nie robi i teraz już musi siedzieć we wózku bo nie mam sił jej nosić ze względu na zdrowie. Zawsze się udaje, choć nie lubię takich sytuacji, ponieważ wewnętrznie bardzo się denerwuję.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-09-2017, 18:15
dodo7382 dodo7382 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dodo7382.polki.pl

W trudnych chwilach przypominam sobie te sytuacje gdzie dziecko było grzeczne a spodziewałam się zupełnie czego innego: jako 3 miesięczny bobas 2 godziny u notariusza, pierwsza podróż autobusem, u lekarza. Przypominam sobie te chwile gdzie było ok, dobrze. Też codziennie rano mówię do niego że nie będę się denerwować- taki sposób mi ułatwia bo musze dotrzymać słowa dziecku. Nie ważne że on nie rozumie, chodzi o moje samopoczucie- że go nie zawiodłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-09-2017, 12:39
Beatrice001 Beatrice001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Beatrice001.polki.pl

Miasto: swiadomerodzicielstwo.blogspot.com/
Zdjęcia: 6

W trudnych sytuacjach stosuję stare i dobre metody: "cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie"* i: "nie ma złego, co by na dobre nie wyszło." Jeśli pierwsza metoda nie działa, zastosowanie będzie mieć na pewno ta druga.
To naprawdę działa, a wystarczy uświadomić sobie, że cokolwiek niepożądanego by się działo, nie jest to koniec świata.
Nie chce mi robić prania? Nic się nie stanie kiedy raz tą czynność pominę. Zrobi się jutro.
Nie mam czasu zrobić pięknej fryzury i nałożyć make-upu? Cóż, dla mojej rodziny jestem i tak najpiękniejsza, a do tego niezwykła. Poza tym, moja skóra też sobie odpocząć może.
Dziecko stłukło moją ulubioną filiżankę? To świetny moment, aby kupić nową, ładniejszą.
Dziecko chce nową zabawkę, a ja nie chcę wydawać na nią pieniędzy? Jest to świetny moment, aby wykonać zabawkę z dzieckiem i dobrze się przy tym bawić.
Moje dziecko nie ma najdroższych zabawek? Wyjdzie mu to na dobre

* cytat: Paul Arden
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania