Wróć   Forum Babyonline.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-05-2014, 21:50
kubasbarb kubasbarb jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kubasbarb.polki.pl

Domyślnie Azs

Witam
W zeszłym tygodniu moje dziecko się rozchorowało, wymiotowało przez północy w końcu pojechaliśmy z nim na pogotowie. Tam lekarz dyżurny zbadał go i stwiedził że jego stan ogólny jest ok i możemy wracac do domu. Za to zdiagnozowal AZS i spytał czemu jeszcze nikt do tej pory tego nie zdiagnozował . Dodam że syn ma skończone 8 lat. Czy AZS można zdiagnozować po takim jednorazowym badaniu ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2014, 22:04
dr_Jurkowski's Avatar
dr_Jurkowski dr_Jurkowski jest offline
Ekspert

Zobacz mój nowy profil
dr_Jurkowski.polki.pl

Domyślnie Odp: Azs

Niekiedy zmiany skórne sa tak charakterystyczne, że można z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać atopowe zapalenie skóry. Niestety istnieje też możliwość pomyłki, tym większa, im bardziej dyskretne są objawy. Dlatego sugeruję, by się nie martwić na zapas tylko udać się z dzieckiem do dermatologa.
Pozdrawiam serdecznie
dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-10-2014, 21:56
HotChocolate HotChocolate jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
HotChocolate.polki.pl

dla mam z AZS polecam do pobrania aplikację
https://play.google.com/store/apps/d...com.heel&hl=pl
można fajnie zaplanować pielęgnację maluszka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2016, 12:59
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

moja mała nie miała AZS ale nie wielkie zmiany miała skórne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2016, 11:26
emros emros jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emros.polki.pl

Miasto: mazowieckie
Zdjęcia: 4

U nas na początku było tylko takie podejrzenie, bo zmiany były tylko na policzkach. Niestety z czasem zmiany zaczęły robić się coraz bardziej charakterystyczne i w tym momencie mamy już diagnozę: AZS.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2017, 08:26
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

Dużo cennych informacji znajdziesz na stronie http://www.eloderm.pl/artykul/20,azs-u-niemowlat.html Atopowe zapalenie skóry, czyli w skrócie AZS, to jedna z najczęstszych, a przy tym najbardziej uciążliwych, alergicznych przypadłości skórnych dzieci. AZS uważa się za chorobę, której przyczyny są wieloczynnikowe, tak genetyczne, jak i środowiskowe. Bezpośrednią przyczynę badacze upatrują w upośledzeniu cennych własności obronnych skóry, co umożliwia większe wnikanie alergenów, substancji drażniących poprzez kolejne warstwy w głąb skóry. Aby móc wyeliminować, bądź przynajmniej zminimalizować, objawy AZS, ważne jest by ustalić na co dziecko reaguje alergią. Alergeny mogą pochodzić z żywności, z powietrza czyli inaczej alergeny wziewne a także mogą być substancjami chemicznymi, wykorzystywanymi na co dzień w gospodarstwie domowym. Każdy przypadek AZS u dzieci i niemowląt powinien być traktowany indywidualnie i lekarz do każdego przypadku musi dostosować leczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania