Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kwas foliowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kwas foliowy

    Na rynku jest tyle roznych firm jezeli chodzi o kwas foliowy, czy jest jakis jeden najlepszy? Czy bez roznicy ktory z nich stosujemy?
  •    
       

    #2
    Odp: kwas foliowy

    Niewazne który, wazne ze musi być brany aby dzidziuś miał super układ nerwowy.
    Kwas foliowy zapobiega uszkodzeniom tzw. cewy nerwowej noworodków. Dlatego szczególnie ważne jest jego przyjmowanie przez kobiety ciężarne, wówczas jego zapotrzebowanie zwiększa się 2-4 krotnie. Istotne jest także, aby przyjmować kwas foliowy jeszcze przed zajściem w ciążę, gdyż niekorzystne działanie niedoboru tej witaminy przejawia się już w pierwszych tygodniach ciąży. Niedobory natomiast mogą doprowadzić do ciężkich zaburzeń rozwojowych u płodu.

    Zbyt mała ilość kwasy foliowego może doprowadzić do niedokrwistości megaloblastycznej, która charakteryzuje się występowaniem dużych, niedojrzałych erytrocytów, niezdolnych do transportowania tlenu do tkanek ciała.
    Kwas foliowy występuje prawie we wszystkich produktach spożywczych, ale w bardzo zróżnicowanych ilościach. Doskonałym jego źródłem są warzywa i owoce bogate w witaminę C, takie jak: brokuły, pomarańcze, brukselka oraz warzywa i owoce z dużą zawartością beta-karotenu, np. nasiona roślin strączkowych, szpinak i inne.

    Duże jego ilości znajdziemy także w: wątróbce, drożdżach, pełnych ziarnach, fermentowanym mleku, itd.
    Dlatego nie tylko tabletki jak i dostarczanie go organizmowi w postaci pozywienia jest wazne.( obróbka termiczna bardzo często go niszczy)


    Skomentuj


      #3
      Odp: kwas foliowy

      Ja myślę, że to nie od marki zależy, ale po prostu od uzupełniania naszej diety w kwas foliowy, nie zapominania o suplemencie. Ja brałam kwas foliowy 3 miesiące przed zajściem w ciążę i przez cały okres ciąży. Dużo kwasu foliowego jest w bananach

      Skomentuj


        #4
        Odp: kwas foliowy

        Firma tutaj nie ma znaczenia. Ważne żeby go przyjmować.



        Skomentuj


          #5
          Odp: kwas foliowy

          Z tego co mi mówiła moja lekarka kwas foliowy dobrze brać przed ciążą i do 3 miesiąca ciąży, a potem już nie, szczególnie jeśli wchodzi w skład multisuplementu dla ciężarnych, żeby nie dublować (dlatego zawsze sprawdzaj skład).

          Skomentuj


            #6
            Odp: kwas foliowy

            A mi lekarz kazał brać przez całą ciążę. Ale nie brałam nic innego.

            Skomentuj


              #7
              Odp: kwas foliowy

              Ja brałam duuużo przed zajściem (niby wystarczą 3 m-ce, ale jak starania kończą się niepowodzeniem to się bierze i bierze ten kwas i czeka..),a w trakcie ciąży na początku, bo potem przerzuciłam się na suplementy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: kwas foliowy

                Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                Firma tutaj nie ma znaczenia. Ważne żeby go przyjmować.
                ja zgadzam sie z ta opinia

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: kwas foliowy

                  ja brałam FOLIK, chyba najlepszy i najtańszy

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: kwas foliowy

                    Niedobór folianów jest groźny dla przebiegu ciąży. Często występuje problem z przyswajaniem kwasu foliowego i trzeba być czujnym. Kiedyś czytałam, że aż ponad 50% kobiet ma zaburzone przyswajanie kwasu foliowego. A konsekwencje takiego stanu rzeczy są bardzo groźne dla nienarodzonego dziecka.
                    Trzeba zwracać uwagę na to czy suplement diety zawiera coś takiego jak metafolina, to już przetworzony kwas foliowy gotowy do przyswajania przez organizm.
                    Last edited by ja29; 04-06-2013, 15:25.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: kwas foliowy

                      No właśnie wspominałam o tym dziewczynom w kontekście mojej siostry, która się stara o dzidziusia. Ja czytałam, że w Polsce mamy strasznie wysoki wskaźnik umieralności z powodu wrodzonej wady cewy rdzeniowej i że właśnie dlatego tak ważny jest kwas foliowy. Metafolina mówisz? Muszę o niej poczytać. A nie wiesz, gdzie jej szukać? Podowiedziałabym swojej Ani...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: kwas foliowy

                        Co to jest metafolina? pierwsze slysze

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: kwas foliowy

                          Napisane przez oliwia33 Pokaż wiadomość
                          Co to jest metafolina? pierwsze slysze
                          To aktywna forma kwasu foliowego, taka, do której nasz organizm powinien ją przetworzyć (ale w przypadku co drugiej kobiety tego nie robi). To po prostu lepiej przyswajalny kwas foliowy. Metafolinę masz w niektórych suplementach dla kobiet, ja np. biorę femibion natal 1 (nie jestem jeszcze w ciąży, ale się staramy), mam go brać nieprzerwanie do końca 1 trymestru, potem femibion natal 2 do końca ciąży i podczas okresu karmienia piersią.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: kwas foliowy

                            dziekuje bardzo za odpowiedz!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: kwas foliowy

                              Nie ma sprawy Cieszę się, że pomogłam A u nas już od kolejnego cyklu zaczynają się staranka, to będą prawie 3 miesiące przyjmowania, chyba już spokojnie można, co?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X