Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stres a zajście w ciąże

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Stres a zajście w ciąże

    Stres to kluczowy wróg w zajściu w ciążę, właśnie stres blokuje coś w przysadce mózgowej, tylko, że jak ma się ciśnienie na dziecko a nie udaje się miesiąc w miesiąc to taka kobieta zaczyna jeszcze bardziej schizować...musiała by pić wino codziennie by jakoś na luzaka do tego podchodzić he he he
    Albo codziennie chodzić narąbana, by mieć na wszystko *********

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Stres a zajście w ciąże

      Stres na pewno nie sprzyja zajściu w ciążę. Ja się praktycznie cały czas stresuję. Bardzo boję się, że nie uda mi się zajść w ciążę. Mąż każe mi wrzucić na luz ale to nie jest takie proste niestety. Jakiś czas temu dowiedziałam sie, że mam pcos i zaczęłam pić inofem dwa razy dziennie. Mam nadzieję, ze dzieki nimu poziom moich hormonów się ureguluje i w końcu zajdę w ciąże.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Stres a zajście w ciąże

        Stres na pewno ma wpływ na zajście w ciażę. Z tego co zauważyłam wśród moich znajomych obsesyjne myślenie o dziecku, stres itd sprawiają, ze nie mogą zajść. Natomiast te które podchodzą do tego na luzie mają już dzieci Jeśli faktycznie masz problemy z płodnością możesz umówić się na wizytę np do xxx] Pracują tam świetni lekarze, którzy mają sporą wiedzę na temat leczenia niepłodności
        Last edited by disne; 29-07-2020, 20:58. Powód: link

        Skomentuj


          #19
          Odp: Stres a zajście w ciąże

          Skoro stres u facetów może powodować spadek możliwości pleminków to może u nas może tak być z jajeczkami?

          Skomentuj


            #20
            Odp: Stres a zajście w ciąże

            Stres na pewno nie pomaga w zajsciu w ciążę. Tylko jak sie nie stresować wiedząc że roczne starania niczego nie dały? Mój lekarz też mówi żebym przestała ciągle czekać i stresowac się negatywnymi wynikami testów ciążowych. Ponadto zalecił mi Inofem- taki suplement diety pomagajacy kobietom majacym problemy z zajściem w ciążę. Mam pic 2 razy dziennie po saszetce przez 3 miesiące i zgłosić się na badania. Ma mi to pomóc ustabilizowac gospodarke hormonalną dzięki kwasowi foliowemu i inzytolowi zawartemu w tym suplemencie. Na pewno nie zaszkodzi..wyjadę gdzieś, bedę pic Inofem i moze w końcu bedę mamą

            Skomentuj


              #21
              Odp: Stres a zajście w ciąże

              Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
              W obecnych czasach stres bardzo blokuje kobietę, i niestety sprawdza się to nad wyraz często. Dlatego pierwszy krok do starań o dzidzię- wrzuć na luz
              Tak zgadzam się, jest straszna presja na to żeby robić karierę, ustabilizować się a później mieć dziecko. Później chcemy, żeby od ręki zajść w ciąże, myślmy ciągle o tym i o czasie który mija i to nas blokuje.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Stres a zajście w ciąże

                No czasami faktycznie stres przeszkadza. Ja przy planowanym zajciu w ciąże wyliczłam dni płodne, ale przez 3 miesiące nic. Już się zestresowałam, ale później kupiłam test owulacyjny. To dało mi świadomość, że na 100% mam wtedy a wtedy dni płodne, stres odpuścił i zaszłam w kolejnym cyklu.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Stres a zajście w ciąże

                  Stres to najgorsze co może być. Trzeba się wyluzować i wtedy wszystko się uda. Stres i nerwy nie są dobre na nic i bardzo negatywnie wpływają na nasz organizm, są również przyczyną wielu chorób.
                  Polecam mojego bloga: www.szczesliwamama.pl
                  Pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Stres a zajście w ciąże

                    Wiesz co , ja nie wierzyła lekarzom , też mi tak mówili. Mąż rzucił palenie , ja zajełam się jogą i zdrowym odżywianiem. Zaczełam brać suplementy diety np ferti lady z ważnym kwasem foliowym. M , bardzo mnie wspierał , staraliśmy się żyć bez stresu i się udało , Także polecam też nad sobą popracować bezwzględu na terapię.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Stres a zajście w ciąże

                      Stres powoduje wzmożone wydzielanie prolaktyny - hormonu, który hamuje owulację. Przez nadmierny stres nie mogłam zajść w ciąże przez około pół roku. Gdy trochę odpuściłam od razu w nią zaszłam


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Stres a zajście w ciąże

                        ja też tak uważam teraz planujemy z mężem drugie dziecko i jestem bardzo tym faktem przejęta zastanawiam się czy to już tym razem się udało czy jeszcze nie, czasami jest to bardzo męczące

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Stres a zajście w ciąże

                          Podobnie było u nas choć w sumie dziwię się, że moja córka przetrwała silny stres w pierwszych dniach swojego życia płodowego. Zaszłam w ciążę między 13 a 15 sierpnia, a 16 sierpnia wypłynęliśmy statkiem do Szwecji. Wcześniej pływałam już statkiem, ale jednak na krótszych trasach i nigdy na pełnym morzu. Podróż trwała 12 godzin - choć była noc spałam może godzinę, bardzo się denerwowałam. W drodze powrotnej mieliśmy mega sztorm prawie całą drogę, kołysało masakrycznie statkiem, cały czas bałam się, że nie dopłyniemy do Polski. Takiego stresu jak w te dwie noce w czasie rejsu nigdy nie przeżyłam. A małej to najwyraźniej nie przeszkadzało, a do tego cwana zaliczyła swoją pierwszą podróż statkiem do Szwecji bez biletu

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Stres a zajście w ciąże

                            Napisane przez justyna612 Pokaż wiadomość
                            ja też tak uważam teraz planujemy z mężem drugie dziecko i jestem bardzo tym faktem przejęta zastanawiam się czy to już tym razem się udało czy jeszcze nie, czasami jest to bardzo męczące
                            Mi lekarze mówili, że mam małe szanse więc od czasu studiów nastawiłam się na to, że dziecko do szczęścia mi nie jest potrzebne. Byłam obojętna na to czy będę miała dziecko czy nie do tego stopnia, że w sumie mówiłam wszem i obec i tak czułąm, że lepiej mi będzie bez dziecka, z moim mężem i kotem. Nastawiałam się na ewentualną adopcję. Tak więc nie mieliśmy ciśnienia na dziecko i ku zdziwieniu lekarzy bez żadnego leczenia i wspomagania udało się za pierwszym razem Przy czym obojętność na dzieci została mi - nie działa tylko na moją córkę, która jest moim, mężą i całej rodziny oczkiem w głowie

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Stres a zajście w ciąże

                              Z doświadczenia potwierdzam. Stres nas otacza i wypełnia nasze życie. Moje sposoby na stres, to dobre rozplanowanie działania w pracy. Korzystam z terminarza, dzięki niemu wszystko mam pod kontrolą. W domu staram się wyciszać i nie zaprzatać głowy problemami, oczywiście na tyle, na ile to mozliwe. Codziennie pije ziółka: melisa, rumianek, biała herbata, mięta. Raz w miesiącu staram się chodzić na masaż a dwa razy w tygodniu na jogę. Odkąd pilnuje, aby trzymać się planu moje nerwy są ukojone. Niedługo planujemy zacząć starania o dzidziusia i póki co jestem dobrej myśli.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Stres a zajście w ciąże

                                Każdy lekarza, każdna książka i każda para która starałą się o dzieck powie że stres szkodzi. Może nie tyle szkodzi każdemu co na pewno nie pomaga zajść w ciążę.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X