Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-04-2016, 15:24
karomama-25 karomama-25 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karomama-25.polki.pl

Domyślnie Odp: Kalendarz szczepień

Już wypełnione A słyszałam, że teraz kalendarz szczepień ma wzbogacić się o pneumokoki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2016, 14:37
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

ja szczepię 5w1 i na pneumokoki synka jedną dawką w 3 r.ż szczepiłam i córeczkę tez tak zaszczepię
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-04-2016, 14:49
walentyna83 walentyna83 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
walentyna83.polki.pl

Mam córeczkę, która ma 2 lata i zastanawiam się coraz powazniej nad szczepionka przeciw pneumokokom. Wciaz tylko natykam sie na skrajne opinie - albo mamy zachwalaja, albo pisza ze nie trzeba, ze manipulacja itd... Juz sama nie wiem, co mam zrobić...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-04-2016, 23:43
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

Ja osobiscie zaszczepilam i jestem jak na razie zadowolona a jak bedzie potem trusno powiedzieć niebezpieczenstwa czaja sie wszędzie także pewnie nie przed wszystkim uchronimy się to naturalne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-04-2016, 15:28
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karomama-25.polki.pl

Cytat:
Napisał walentyna83 Zobacz post
Mam córeczkę, która ma 2 lata i zastanawiam się coraz powazniej nad szczepionka przeciw pneumokokom. Wciaz tylko natykam sie na skrajne opinie - albo mamy zachwalaja, albo pisza ze nie trzeba, ze manipulacja itd... Juz sama nie wiem, co mam zrobić...
Ja zaszczepiłam, jak mała szła do żłobka za namową lekarza. Nie żałuję, choć mała przynosi do domu różne infekcje, ale w miarę lekkie. Dziecko musi się wychorować, nie ma na to rady...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-04-2016, 15:54
walentyna83 walentyna83 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
walentyna83.polki.pl

A wiecie, jaka jest skuteczność tej szczepionki? Bo słyszałam że pełnej gwarancji nie może dać... No i słyszałam tez, że ma być za darmo, to prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2016, 13:28
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karomama-25.polki.pl

Prawdopodobnie będzie darmowa od stycznia 2017 r. ale jakieś rozmowy w Ministerstwie jeszcze trwają. I darmowa ma być dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2017. Myslę, że będzie ale pewnie jeszcze chwilkę trzeba będzie poczekać.http://szczepimy.com.pl/to-juz-pewne...a-finansowane/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2016, 22:18
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

My szczepimy dzieci podstawowymi szczepionkami, nie mamy żadnych dodatkowych.
Przeciw pneumokokom też nie szczepiłam i jak na razie nie crka nie choruje mimo iż chodzi do przedszkola, do domu również nic nie przynosi bo młodszy synek również nie choruje, jakieś drobne przeziębienia ale to normalne przy tych pogodach jaie teraz są
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2016, 22:51
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

My szczepimy tylko obowiązkowymi i tylko na NFZ bo to są szczepionki pewne, przebadane i znane są ich skutki po np 50 latach od podania natomiast te wszystkie nowe to jedna wielka nie wiadoma. Zaufane położne i lekarze też tak podchodzą do tego tematu i odradzają płatnych szczepień jeśli nie ma do nich wskazań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2016, 22:59
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Ja również uważam że te obowiązkowe z NFZ są sprawdzone i bezpieczne. Z corką należałam do ośrodka zdrowia w którym przy każdym szczepieniu wysłuchiwałam regółki że powinnam zaszczepić szczepionkami skojarzonymi bo są lepsze, a jak spytałam o skótki uboczne przez które znajomego córka straciła słuch to nic mi nie odpowiedziano. Zawsze byłam złą matką która krzywdzi swoje dziecko bo pozwala na 3 ukłucia igłą. Denerwowalo mnie to okropnie spojrzenia lekarza i tych bab co szczepią. Ale w 13 miesiącu córka pierwszy raz nan zachorowała i usłyszałam od pani doktor ,,to co zastrzyki" i wtedy nie wytrzymałam. I powiedziałam ze to po to każą rodzica kupować drogie szczepionki żeby później przy pierwszym zachorowaniu dziecka kłuć je kilka razy. Lekarka nie wiedizała co ma powiedzieć i po chwili powiedziała ze mam poczekać z dzieckiem na korytarzu bo płacze a ona nie ,może sie skupić. Poczekałam wziełam recepte i już do niej nie wróciłam.
Teraz mamy super lekarza który sam powiedział ze on zaleca mi szczepienia sprawdzone przez ludzi, bo z nowościami jest różnie, Raz podjełam decyzję i to uszanowali a nie za każdym razem to samo gadane
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania