Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-04-2016, 15:57
martha_22 martha_22 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
martha_22.polki.pl

Domyślnie Odp: Sucha skóra

Braap , a powiedź mi proszę, czy sama stosowałaś w przypadku swojego dziecka jakieś produkty elodermu? Mnie interesuje zwłaszcza szampon, ponieważ moje dziecko ma bardzo przesuszona skórę głowy i jestem ciekawa, jak sprawdza się tutaj produkt tej marki. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2016, 13:27
fiktia88 fiktia88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
fiktia88.polki.pl

Jak dziecko cierpi na przesuszoną skórę w kluczowych miejscach - twarz, skóra głowy czy ręce, to dobrze jest najpierw iść do dermatologa, żeby wykluczył bądź potwierdził pewne schorzenia skóry, których główną cechą jest przesuszanie.
Dermatolog dla małych dzieci nie przepisuje zazwyczaj leków z dużym stężeniem sterydu, a przynajmniej nie powinien, chyba, że sytuacja wymaga natychmiastowego leczenia.
Osobiście, ze swojej strony i własnego doświadczenia, poszukałabym, co oferują polscy dystrybutorzy z nieco droższych linii kosmetycznych, jednak posiadających specjalistyczne serie na właśnie takie problemy. One nie zawierają sterydów i nie mają zwykłych substancji wysuszających typu mocne alkohole więc powinny być odpowiednie dla nich.
Mogę polecić produkty La Roche Posay, jestem ich wieloletnią użytkowniczką, gdyż sama cierpię z powodów suchej skóry, zaczęłam stosować jeszcze w czasach szkolnych Kerium i wody micelarne, a obecnie serię Lipikar dla skóry z tendencją do atopii. Można ją znaleźć w większości drogerii, jednak wiadomo, każdy patrzy na cenę Najkorzystniejszą według mnie ma apteka Melissa: http://www.apteka-melissa.pl/grupa/l...e-lipikar.html, podjęłam decyzję o wypróbowaniu nowości i jak na razie wyjątkowo uporczywa plama suchej skóry na ręce zaczęła się wreszcie poddawać, choć smarowałam ją swoim kremem tej samej firmy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2016, 13:35
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Ja też uważam, że dermatolog najlepiej pomoże przy wyborze kosmetyków jeśli maluszek ma jakieś problemy ze skórą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-04-2016, 15:34
krappi's Avatar
krappi krappi jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
krappi.polki.pl

Emolium i olejek parafinowy to chyba najgorsza z możliwych opcji do smarowania dziecka. W Niemczech pediatrzy śmieją się z Polaków ze smarujecie tym dzieci. tam ŻADEN produkt nie zawiera pochodnych parafiny ponieważ jest szkodliwa dla skory dziecka. Tam już dawno to zauważono i wycofano a wy nadal smarujecie tym syfem dzieci.
Stary 30-04-2016, 10:43
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

nie ma co porównywać niemiec do polski. tam jest inaczej i inne podejscie do dzieci i leczenia, w polsce inaczej a to że się smieją to mogą. Każdy naród wytyka drugiemu coś innego to normalne tam są produkty dla dzieci do pewnego wieku darmowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-04-2016, 21:35
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Cytat:
Napisał krappi Zobacz post
Emolium i olejek parafinowy to chyba najgorsza z możliwych opcji do smarowania dziecka. W Niemczech pediatrzy śmieją się z Polaków ze smarujecie tym dzieci. tam ŻADEN produkt nie zawiera pochodnych parafiny ponieważ jest szkodliwa dla skory dziecka. Tam już dawno to zauważono i wycofano a wy nadal smarujecie tym syfem dzieci.
Nie znam się na składach kosmtyków ale uważam, że w takim razie w naszym kraju powinny być odpowiednie organy któe by to kontrolowały
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2016, 21:04
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

Wszystkie produkty dzieciece powinny byc badane poniewaz tojest zdrowie dziecka i trzeba o nie dbac i chronic
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2016, 21:06
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Cytat:
Napisał czekladka24 Zobacz post
Wszystkie produkty dzieciece powinny byc badane poniewaz tojest zdrowie dziecka i trzeba o nie dbac i chronic
Zgadzam się z Tobą dlatego tym bardziej nie rozumiem właśnie dlaczego dopuszczane są na nasz rynek kosmetyki z parafiną jeśli jest faktycznie szkodliwa dla dzieci/\?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2016, 13:18
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Te wszystkie firmy kosmetyczne chcą się bogacić nawet kosztem naszego zdrowia. To okrutne, ale niestety taka mamy rzeczywistość ;(

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2016, 13:26
jakubek2's Avatar
jakubek2 jakubek2 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
jakubek2.polki.pl

Ja używałam tylko oliwki dla dzieci nic więcej myślę, że to najbardziej bezpieczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania