Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-10-2015, 06:37
jagna87's Avatar
jagna87 jagna87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jagna87.polki.pl

Domyślnie Odp: Kiedy okularki??

Moja córka zaczęła nosić okulary już w wieku 1.5 roku. O wiele lepiej jest zastosować wcześniejsze leczenie i powie Ci to każdy okulista. Wprawdzie oprawki ze szkłami to nie jest mały koszt ale można znaleźć je taniej w sklepach internetowych. Na przykład w sklepie:
http://aurore.pl/ - jakiś czas temu zamawiałam tam okulary dla siebie oraz dla corki ( z tym,że corka ma obecnie prawie 14 lat tak wiec przerzuciła się już na okulary dla dorosłych).
Obie wybrałyśmy podobny model Ray Ban:
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-10-2015, 14:38
polrun polrun jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polrun.polki.pl

Myślę, że warto zbadać dziecko jak najwcześniej i jeśli jest taka potrzeba, to warto od razu mu kupić okulary.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-10-2015, 11:12
tekla62 tekla62 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tekla62.polki.pl

Co racja, to racja, im wcześniej zbadasz tym, będziesz miała pewność, że jest ok albo będzie to moment aby zacząć nosić okularki. Jak dziecko zezuj do 8 miesiąca to już jest sygnał, że coś może być nie do końca dobrze - lepiej jeśli to nie problem poradzić się okulisty. Z moim dzieckiem zawsze był problem, bo ona nie trawiła lekarzy. Ładne oprawki tutaj można poszukać http://www.opticador.pl/oprawy-okularowe/charmant
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2015, 13:40
dynamical123 dynamical123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dynamical123.polki.pl

Ja mam problem, bo szukam i szukam, żeby był jakiś dobry okulista w Gliwicach... Znajoma poleciła mi taki salon http://optyk-gliwice.pl/okulistyka/, ale boje się iść z małą. Przecież do dzieci to trzeba mieć podejście, nie chce, żeby później nie chciała chodzić w tych okularach. jak sprawdzić takie miejsce przed przyjściem z dzieckiem??
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-11-2015, 00:49
lucencia lucencia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
lucencia.polki.pl

Dziewczyny, poczytajcie sobie ten tekst - jak dbać o wzrok. To Wam się naprawdę może przydać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2015, 22:47
jancia333 jancia333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jancia333.polki.pl

Zdjęcia: 4

Dziewczyny a czy orientujecie się, czy z dzieckiem 10 miesięcznym można udać się do okulisty w celu przebadania wzorku? chodzi nam o to żeby lekarz stwierdził że wszystko jest dobrze. Sami nie wiemy. my mamy wady wzorku i chcemy zadbać o nasze dziecko juz od samego poczatku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-02-2016, 10:42
dynamical123 dynamical123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dynamical123.polki.pl

Oczywiście, że z takim małym dzieckiem można, a nawet trzeba udać się do okulisty. Im wcześniej leczy się wady wzroku, tym lepiej. Trzeba tylko wybrać się do sprawdzonego okulisty. Ja osobiście polecam taką klinikę w Gliwicach: http://www.pryzmat-okulistyka.pl/ Jest bardzo profesjonalna i ma dobre podejście do zabiegów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-03-2016, 14:28
zuzka77 zuzka77 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zuzka77.polki.pl

Moje dziecko ma lekką wadę, chodzimy do http://okooko.com.pl/ bo to jest typowo dziecięcy salon okulistyczny. Mają tam dobre podejście do dzieci i dzięki temu niektóre ciężkie przypadki - jak moje - nie uciekają stamtąd z krzykiem A serio podejście dobre i mają cierpliwość i podczas badania i potem godzinnego wybierania oprawek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2016, 15:20
karomama-25 karomama-25 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karomama-25.polki.pl

Cytat:
Napisał jancia333 Zobacz post
Dziewczyny a czy orientujecie się, czy z dzieckiem 10 miesięcznym można udać się do okulisty w celu przebadania wzorku? chodzi nam o to żeby lekarz stwierdził że wszystko jest dobrze. Sami nie wiemy. my mamy wady wzorku i chcemy zadbać o nasze dziecko juz od samego poczatku
Na pewno można, tylko to wygląda zapewne dużo inaczej, niż u starszego dziecka. Ja byłam z dwulatką na badaniu wzroku i było dość trudno, mała wierciła się przy badaniu komputerowym ale jakoś się udało. Najlepiej jak najwcześniej zadbać o wzrok maluszka, jeśli podejrzewamy jakieś defekty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-08-2016, 06:10
moonkaz's Avatar
moonkaz moonkaz jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
moonkaz.polki.pl

Jak najszybciej. Moja corka cale życie nosiła okulary. Obecnie idzie już do 1 gimnazjum. Jest bardzo spokojna oraz uważna tak wiec zgodziłam się na wyproszone przez nią soczewki ( bardzo chciała je nosić).

Byłam u optyka i ten powiedział,że nie ma u córki przeciwwskazań. Na początku miała lekkie problemy z nakładaniem ale obecnie już nie ma żadnych Jesli planujecie kupić dziecku soczewki to proponuję zajrzeć sobie na stronę:
http://www.mojepierwszesoczewki.pl/o...bic-to-dobrze/

Jest tutaj opisane jak zrobić to dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania