Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-02-2013, 09:02
polinella's Avatar
polinella polinella jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polinella.polki.pl

Miasto: Łęczyca/Poznań
Zdjęcia: 38
Domyślnie Odp: Kiedy okularki??

Naszej doktor z przychodni mało kto się się boi... Kobita około lat 70. i nie żadna dobra babcia, tylko taki herod-baba. To właśnie ona jak ja byłam dwulatką przepisała mi te szkła mega-grube. Ja się doczekałam swojego dzieciaka, a ona dalej stołek grzeje. I wątpię, żeby w mojej przychodni był jakikolwiek aparat :/ Pewnie w ciemno te szkła przepisuje!

http://moj-dzikus.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2013, 08:39
Margerytka28 Margerytka28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Margerytka28.polki.pl

Miasto: Polska

My nie mogliśmy się doczekać na badanie wzroku w przychodni, bo ciągle coś - a to aparat zepsuty, a to lekarza nie ma itd itd, kołomyja.
Zabraliśmy syna do okulisty z rankingu lekarzy w okolicy (lista: http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/okulistyka) przebadał, okulary załozyliśmy ,kupiliśmy i jest OK.
Zdrowie i wzrok dziecka raczej nie poczekają... tak uważamy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2013, 21:30
malenka_18's Avatar
malenka_18 malenka_18 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malenka_18.polki.pl

Miasto: Ełk
Zdjęcia: 4

no wlasnie ja mam taka samo jak ty moj maluszek tez zezuje i to czaem nawet dwoma oczkami i bylam z nim u pediatry to mowila bym przeszla sie do okulisty. zapisalam go do okulisty dzieciecego i idziemy na wizyte 13.03. i w tedyokaze sie czy cos z tym trzeba robic czy samo sie unormuje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2013, 15:21
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42

Mam do sprzedania oprawki i ewentualnie szkła po Olci jak któraś mama reflektuje to link -prosze
http://allegro.pl/oprawki-do-okularo...038343075.html

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-09-2014, 09:31
sillysally88 sillysally88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sillysally88.polki.pl

Z naszą Tośką było podobnie. Ale my dość późno zauważyliśmy wadę, bo dopiero jak miała 5 lat. Strasznie mrużyła oczka i bolała ją główka. Raz jej dali za mocna szkła, innym razem za słabe. Generalnie ciężko jest się z dzieckiem dogadać, ale i tak sądzę, że okulista pewne rzeczy powinien po prostu wiedzieć.

Do tego oprawki dla dzieci są w cholerę drogie ;/ My nasze kupiliśmy na http://aurore.pl, bo zawsze to trochę taniej, ale i tak... Mocno nas to szarpnęło. Tym bardziej, że mała niszczy okulary na potęgę ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-12-2014, 16:19
NoemiSui NoemiSui jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
NoemiSui.polki.pl

Czy ja wiem jak macie dobrego okulistę to od razu powinien wyłapać, że jest problem. Z tym, że odradzam okulistów którzy mają też sprzedaż okularów i oprawek bo to się wiąże z tym, że nie będą chcieli dać nam recepty niestety, ale tak to jest. A w sieci jest sporo fajnych promocji w Kodano mają np. teraz oprawki za 1 zł - tutaj można przeczytać szczegóły.
Czasami można też znaleźć podobne promocje na szkła i de facto kupić okularki kompletne za naprawdę małe pieniądze. Ja tylko sobie nie żałuję jak wiem, że mi zakład będzie finansował.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2015, 09:13
AnnaSun's Avatar
AnnaSun AnnaSun jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
AnnaSun.polki.pl

Ja jestem tzw. okularnikiem i z tego co pamiętam,
to pierwsze okulary miałam założone jak chodziłam do 6 klasy podstawówki, to był dla mnie wtedy straszny stres, bo niewiele osób miało i się gapili, a ja byłam dosć nieśmiała i to przeżywałam Dziś dziecko ma okulary - 10 lat, ale starałam się mocno pozytywnie do tego podchodzić, żeby nie przechodziło tego co ja. No i na pewno jak będzie pełnoletnie to jeśli zechce, to będziemy się starać o laserową operację wzroku - ostatnio znajoma robiła w Sopocie, na Monciaku i bardzo zadowolona, bo jej się tusz z rzęs nie przykleja wreszcie do szkiełek
Ale to będzie decyzja dziecka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2015, 19:16
szafa szafa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
szafa.polki.pl

Nosiłam okulary od dziecka i noszę do tej pory. Moja córka również ma problemy ze wzrokiem. I nosiła okulary od 2 roku życia. Wada się nie pogłębia ani u mnie ani u niej ale też nie ma poprawy. Nie lubię szkieł kontaktowych szczerze mówiąc, okulary kupuje przez internet. I od chwili gdy znalazłam stronkę KODANO zachorowałam na takie niebieskie oprawki- śliczne i nowoczesne. Czyli okulary to nie jest żadna tragedia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2015, 19:23
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

Od 4 roku życia nosiłam okulary. Aż do gimnazjum jakoś tak, potem już nie musiałam, więc nie koniecznie trzeba nosić do końca życia- zależy jaka wada i jak duża
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-09-2015, 07:37
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Ja noszę od liceum. Mimo, że już wcześniej musiałam. Teraz jednak rzadko je zakładam - wolę soczewki. Tak mi po prostu wygodniej. Ma duży wybór soczewek sklep internetowy Zdrowe Soczewki, więc jak szukacie dobrych, markowych i w rozsądnej cenie - zerknijcie. Macie tam także możliwość interaktywnego doboru ich mocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania