Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-09-2010, 08:33
dede22 dede22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dede22.polki.pl

Domyślnie Odp: duszący kaszel..:./

Witam was mamuski Ja nadal walcze z choroba dzis 7 dzien jest i liby lepiej bo kaszel jest juz mokry odrywający sie ale nadal nie przestaje w dzien juz prawie go nie ma ale w nocy jest i meczy:/ wiec ide dzis o 17 do lekarza niech sam zdecyduje czy trzeba antybiotyk czy wystaczy moze jakis syrop na recepte? a piszecie tu o inhalacjach chcialabym sie dowiedziec jakie i skad brac te leki ktore sie wlewa do inhalatora bo ja mam taki co mozna tam wlac leki i przez maske oddychac ale mam go 1 dzien tak ze nie wiem jak sie obslugiwac i jakie leki kupowac np na kaszel i katar? i ile kosztuje takie cus?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-09-2010, 18:02
kasiekzuza7's Avatar
kasiekzuza7 kasiekzuza7 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasiekzuza7.polki.pl

krople tylko na receptę.ja robię inhalacje ze zwykłej soli fizjologicznej(kupuję w ampułkach w aptece).kiedyś dostałam receptę na krople, nie pamiętam nazwy ale nie wykupiłam bo kosztowały ponad 70zł a sól była i tak skuteczna.

i jak po wizycie co powiedział lekarz???
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-09-2010, 07:14
dede22 dede22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dede22.polki.pl

HEj, bylam przepadala ja i powiedziala ze osłuchowo w pożadku nie chyrczy nic nie slychac wiec wszystko jest ok - (ale ja to wiedzialam) to nic nowego mi nie powiedziala bo od poczaktu mowilam ze to nie jest na antybiotyk ale kaszlu mokrego sie pozbyc nie moge. i mowila zeby dawac flegamine caly czas po 2 lyzeczki wytępic to tym bo szkoda antybiotyku jak dziecku nic nie jest tylko kaszel mokry i to tylko w nocy i mowila zeby W POKOJU BYLO PRZEZ CALA ZIME WILGOTNO BO W CENTRALNYM SIE PALI I JEST ZA SUCHO W DOMACH ! wiec wsumie wyszlam z tym co przyszlam bo nic nowego mi nie powiedziala ale ciesze sie bo jednak tak jak czulam ze szkoda antybiotyku wiec czekam cierpliwie i zbijam flegamina - dzis w nocy bylo juz lepiej chodz to jeszcze nie to... A CO DO TEJ SOLI W AMPUŁKACH CO PISZESZ TO SIE WLEWA TAM DO TEGO URZADZENIA I WDYCHA> I DZIECKO 2 LETNIE MOZE TO? A I NA CO TO JEST OGOLNIE NA PRZEZEIBIENIA CZY KONKRETNIE NP KATAR KASZEL? ILE RAZY DZIENNIE MA ROBIC INHLACJE?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2010, 12:28
mamikaa mamikaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mamikaa.polki.pl

Może warto się poradzić lekarza? Nas przez problemy z astma prowadzi dobry lekarz, ale korzystałam ze dwa razy z porad w internecie, na stronie http://odetchnijspokojnie.pl/?s_sour...y.xml&s_type=9
Co sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-08-2016, 23:30
aankaaa aankaaa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aankaaa.polki.pl

Sprawdźcie sobie ten syrop http://www.nowafarmacja.pl/ambrosol-...15-g-5ml-200ml . Moim zdaniem jest najlepszy. Można go podawać dzieciom i dorosłym. Rewelacyjnie się sprawdza i jest niedrogi. Nie warto wydawać pieniądze na droższe lekki, bo to bez sensu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-08-2016, 13:52
balbinka3 balbinka3 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
balbinka3.polki.pl

Na kaszel i ten mokry i suchy zawsze używam tego samego leku. Jest to syrop dla dzieci Dicotuss. Ma fajny ziołowy skład przez co działa też i na dorosłych. U mnie zazwyczaj po max 4 dniach kaszel znika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-12-2016, 10:07
kankiela kankiela jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kankiela.polki.pl

Świetnie działa syrop sambucol, tzn. faktycznie widać efekty podawania dziecku. Mowa o tym - http://www.aptekagemini.pl/sambucol-...rop-120ml.html Przyznam, że zdecydowana większość tego typu leków u nas nie dawała kompletnie nic - również te znane z telewizji. W tym przypadku różnica była znaczna.
Stary 13-12-2016, 21:06
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Cytat:
Napisał kankiela Zobacz post
Świetnie działa syrop sambucol, tzn. faktycznie widać efekty podawania dziecku. Mowa o tym - http://www.aptekagemini.pl/sambucol-...rop-120ml.html Przyznam, że zdecydowana większość tego typu leków u nas nie dawała kompletnie nic - również te znane z telewizji. W tym przypadku różnica była znaczna.
Przyznaje ten syrop jest bardzo dobry, a swoje działanie zawdzięcza chyba owocom czarnego bzu z których robiony sok też bardzo pomaga.
Syrop jest również dobry w smaku, delikatnie kwaśny, nie gryzie w język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-12-2016, 11:38
jacmac1986's Avatar
jacmac1986 jacmac1986 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
jacmac1986.polki.pl

na pewno pomogą inhalacje, ale po szczegóły zgłosiłabym się do lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-12-2016, 11:17
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Nie warto robić nic na własna rękę bo można tylko zaszkodzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania