Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-09-2010, 19:55
oliwka311220
Guest

Zobacz mój nowy profil
oliwka311220.polki.pl

Question Pierwsza wizyta u dentysty...

Drodzy Rodzice
Jestem ciekawa jak przygotowywaliście Wasze dzieci na pierwszą wizytę u dentysty?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2010, 23:50
Chemical's Avatar
Chemical Chemical jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Chemical.polki.pl

Zdjęcia: 3
Domyślnie Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

Córka miała wtedy roczek. Ćwiczyłyśmy otwieranie buzi, tłumaczyłam, że dentysta będzie chciał troszkę pooglądać ząbki - niestety z efektem mizernym, stomatolog został dotkliwie skopany Kilka wizyt kontrolnych już za nami, ale jeszcze żadna nie była wzorcowa Chociaż zmierzamy ku dobremu

P.S. Jest też książeczka: "Kamyczek u dentysty"
Stary 10-09-2010, 20:44
ja-mamusia ja-mamusia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ja-mamusia.polki.pl

Zdjęcia: 17

ja taka wizyte mam przed soba... ehh we wtorek idziemy... czytalam, ze jak dziecko skonczy dwa latka to zeby sie wybrac na pierwsza wizyte...
zobaczymy jak to bedzie...

ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g

IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g

---------------------------------------------------

Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2010, 21:50
Ania_31 Ania_31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Ania_31.polki.pl

Mój synuś miał chyba 2,5 roku przy pierwszej wizycie. Ja się w ogóle nie stresowałam, zrobiliśmy z tego zabawę. Tylko, że nie mieszkam w Polsce, a tu gdzie jestem lekarze mają świetne podejście do dzieci, zero stresu, przymusu, nacisku i obowiązkowa nagroda po badaniu. To zachęca do powrotu. Grunt, to trafić na fajnego dentystę!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-08-2012, 21:26
olka-polka's Avatar
olka-polka olka-polka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
olka-polka.polki.pl

Miasto: Warszawa
Blog Entries: 3

Z pierwszym dzieckiem był problem, córka nie chciała otwierać buzi. Nie miała dużej próchnicy, ale jednak w którymś momencie (chyba miała 4 albo 5 lat) powstała konieczność borowania. I było to duże przeżycie
Z synem za to nie ma problemu. Jak przeczytałam w Mieście Kobiet wywiad z Markiem Wasilukiem, że z dzieckiem do stomatologa trzeba iść pierwszy raz miedzy pierwszym a drugim rokiem życia, to od razu pobiegłam (syn ma prawie trzy lata). Pierwszy raz poszliśmy na wizytę zapoznawczą, pooglądał sprzęt, poskakał po fotelu, pogadał po swojemu z panem Markiem, i tyle. Przy drugiej wizycie otworzył buzię, żeby pochwalić się zębami i dał je sobie polakierować!
Mam też taki komfort psychiczny, że gdyby się coś działo z zębami dzieci to w Triclinium, tak gdzie właśnie chodzę, nie trzeba borować zębów, bo jest laser stomatologiczny. Nie wiem, czy to jakaś super nowość, ale jak mieszkałam wcześniej w Krakowie, to na pewno nie słyszałam o takim urządzeniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2012, 11:33
Margerytka28 Margerytka28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Margerytka28.polki.pl

Miasto: Polska

To, jak przygotujemy dziecko do wizyty numer 1 jest ważne,
ale moim zdaniem równie istotne jest samo podejście dentysty do dziecka...
Na stronie http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/stomatolog czytałam różne opinie, i niektóre np wyraźnie wskazują że jeden stomatolog ma podejście do dzieci, a inny tylko do dorosłych.
Więc chyba od razu lepiej pójść do takiego co "lubi" dzieci i nie wywołuje w nich strachu..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-12-2012, 23:20
Denaris's Avatar
Denaris Denaris jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Denaris.polki.pl

Poszliśmy na wizytę adaptacyjną na której dentystka pokazała Jasiowi co do czego służy. Ja dostałam ochrzan ,że ponad 3letni chłopak ma smoka do spania i kazała go kategorycznie odstawić. W zamian za odstawienie smoczka wręczyła Jasiowi czerwony samochodzik (kolor smoczka) i opowiedziała bajkę o Sroce ,która zabrała smoka do swoich dzieci.

Na kolejną wizytę jechaliśmy już robić zębulka. Jaś ma pierwszą plombę, założoną w szybki i prosty sposób - nie zapłakał ,dał sobie wszystko w buzi zrobić. Byłam z niego bardzo dumna.
I znowu dostał w nagrodę od dentystki samochodzik - tyle ,że tym razem wybrał sobie czarne auto.

W styczniu kolejna wizyta i kolejny ząbek do wypełnienia.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2015, 13:01
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

Zdjęcia: 2

ja po prostu pogadałam sobie z maluchem jak dorosły z dorosłym, wyjaśniłam mu o co chodzi i jest święcie przekonane, że dentysta jest ważny i potrzebny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2015, 13:14
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 36

Cytat:
Napisał werna Zobacz post
ja po prostu pogadałam sobie z maluchem jak dorosły z dorosłym, wyjaśniłam mu o co chodzi i jest święcie przekonane, że dentysta jest ważny i potrzebny
To masz rozumne dziecko a wikim wieku tak zrozumiało, bo moja córka ma 21 miesięcy dużo już mówi i rozumie, ale chyba nie dotarłoby do niej że dentysta jest potrzebny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-04-2015, 14:41
agataas agataas jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agataas.polki.pl

Ja z dzieckiem nie rozmawiałam zbyt wiele, bo było za małe na zrozumienie, ale od najwcześniejszych miesięcy przyzwyczajałam je do gabinetu dentysty. Chodzę na kontrolę co pół roku i zawsze brałam ze sobą dziecko, żeby nie uważało, że dentysta to coś dziwnego. Zdecydowanie ważne jest znalezienie stomatologa, który by miał dobre podejście do maluchów, był cierpliwy i opowiedział o tym, co dzieje się w gabinecie i dlaczego. Dlatego przed porodem szukałam dobrego dentysty chirurga i w Bytomiu znalazłam http://www.blueklinik.pl/pl/stomatol...mateusz-latacz Bez przyzwyczajenia dziecka i bez cierpliwego lekarza ani rusz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania