Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-06-2017, 14:15
anisiale anisiale jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anisiale.polki.pl

Domyślnie Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

Ja się sama boję dentysty Tłumaczę dziecku, że dentystka to taka miła pani doktor, która leczy ząbki, ale chyba widać po mnie, że ściemniam Za to staram sie dbać o ząbki mojej pociechy najlepiej jak umiem, żeby dentysta nie był za często potrzebny. Kupiłam na prozakupy pl szczoteczkę soniczną Sonicare i pamiętamy o regularnym myciu zębów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2017, 10:37
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Teraz często dentyści dziecięcy korzystają z tak zwanych rozweselaczy, dziecko dzięki temu może przetrwać na fotelu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2017, 10:28
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

Nie ma czego się obawiać. Trzeba tylko zdecydować się na odpowiednią klinikę. Jeśli mieszkacie w Lublinie lub w okolicach to zachęcam do przejrzenia oferty http://dentamed.lublin.pl/. Znajdziecie tam też usługi specjalistyczne z zakresu stomatologii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-10-2017, 15:08
krissi23 krissi23 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
krissi23.polki.pl

Mieliśmy ogromne kłopoty z przekonaniem naszej córki do dentysty. Zabraliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat- ogromnie się bała lekarza. Potem znów to samo, przy innym stomatologu. Dopiero odwiedziny u http://www.platinumdental.pl w zupelności zmieniły te sprawę, dzięki czemu tam kierujemy się na wszelkie leczenia profilaktyczne i zachowawcze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-10-2017, 13:23
sweetapple sweetapple jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sweetapple.polki.pl

Miasto: Polska

My po raz pierwszy u dentysty byliśmy, jak synek miał 1,5 roku. Chodziło o zwykłą kontrolę i przyzwyczajenie go do takich wizt. Wcześniej powiedzieliśmy mu, gdzie idziemy i że Pani dentystka obejrzy jego ząbki i sprawdzi czy są zdrowe.
U nas obyło sie na szczęście bez krzyku i wizytę wspominamy pozytywnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-10-2017, 14:12
karolina1980 karolina1980 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
karolina1980.polki.pl

Wink Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

Ja pierwszy raz byłam z moim maluchem do dentysty, kiedy zaczęły pojawiać się u niego pierwsze ząbki. Później w wieku 3 latek odbywaliśmy wizyty adaptacyjne, dzięki czemu nie zaczął się bać stomatologa. Paniom z lubelskiego mogę polecić gabinety Aldent, w którym mają bardzo dobre podejście do małych pacjentów i porządny sprzęt. Lekarze są tam mili no i dobrze leczą. A to dla mnie kluczowe przy wyborze dentysty dla mojego szkraba. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-10-2017, 12:09
pikko34's Avatar
pikko34 pikko34 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pikko34.polki.pl

Wybór dobrego dentysty to z całą pewnością nie jest łatwe zadanie. Wszystko przez to, że w ostatnim czasie dość znacząco namnożyło się tego rodzaju placówek i jest problem z wybraniem najwyższej jakości. Ale z drugiej strony nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło W końcu konkurencja rośnie, więc poziom automatycznie również rośnie.

Ja ostatnio natknęłam się na terenie śląska na całkiem niezły gabinet stomatologiczny. Położony jest w Łaziskach Górnych przy ulicy Okrężnej http://smok-dent.pl/ Mają duże doświadczenie, świetne kwalifikacje i przede wszystkim potrafią świetnie podejść do dzieci. Dla mnie w sumie nawet ten ostatni element jest najważniejszy, bo moje dziecko, delikatnie mówiąc, niechętnie daje się zaciągnąć do dentysty. Ale tam gdzie podlinkowałam jest z tym dużo łatwiej.

Znacie może jeszcze jakieś sprawdzone gabinety dentystyczne na terenie śląska? Będę brdzo wdzięczna za wszelkie porady i sugestie w tym obszarze tematycznym, ponieważ warto znać więcej sprawdzonych miejsc w razie potrzeby
Stary 02-11-2017, 13:40
renteg renteg jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
renteg.polki.pl

Moje dziecko bardzo ciężko było przekonać do dentysty na początku, bał się jak nie wiem co, szczególnie, że koledzy na opowiadali mu bzdur. W końcu jednak musiałam go zabrać siłą. Na szczęście trafiliśmy do gabinetu http://ultimed.com.pl, gdzie mają super podejście do dzieci. Mój mały już w ogóle nie boi się leczyć zębów
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania