Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ogród przyjazny dziecku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Ogród przyjazny dziecku

    Napisane przez jagna87 Pokaż wiadomość
    Moim zdaniem warto byłoby skorzystać z usług firmy zajmującej się projektowaniem ogrodów. Takie firmy maja w zanadrzu wiele korzystnych rozwiązań i na pewno doradzą w jaki sposób przygotować ogród tak aby był jak najbardziej przyjazny i bezpieczny dla malucha
    Wbrew pozorom to wcale nie jest takie niedorzeczne. Jeśli ktoś może sobie finansowo na to pozwolić, to nie widzę przeciwwskazań, ponieważ efekt końcowy na pewno będzie świetny. Przykładowo:






    (fotki pochodzą ze strony http://greensolutions.com.pl/realizacje/)

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Ogród przyjazny dziecku

      Polecam zasiać w ogrodzie horese ogrodową w sadzonkach. Bardzo ładnie to wygląda. Moim zdanie ogród przyjazny dziecku to ogród z dużą ilością różnorodnych kwiatów. Tak aby dziecko miało zinteresowanie i szybko się nie nudziło.
      Zasadźcie sobie takie sadzonki http://plumeria.sklep.pl/hortensja-o...baron-sadzonka a efekt będzie murowany.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Ogród przyjazny dziecku

        Macie w swoich ogrodach oczka wodne? U nas niedawno powstało oczko z wodospadem i teraz szukam czegoś na glony i inne dziwne rzeczy powstające w wodzie. Spory wybór preparatów znalazłam na http://allezoo.com.pl/127-Oczka-wodne i chyba będę zamawiać. Chcę też ogrodzić oczko by maluchy się koło niego nie kręciły bo jakby nie patrzeć jest to niebezpieczne

        Skomentuj


          #19
          Odp: Ogród przyjazny dziecku

          Moje dziecko zażyczyło sobie takie poduszki do mebli ogrodowych http://www.castorama.pl/produkty/ogr...grodowych.html Mamy drewniane meble, ale on zamiast na nich siedzieć, lubi się kłaść i było mu twardo

          Skomentuj


            #20
            Odp: Ogród przyjazny dziecku

            Moja koleżanka zrobiła swoim dzieciom w ogródku takie alejki jakby z rondem na środku z płytek chodnikowych. Jeżdżą sobie tam na rowerkach albo takimi małymi autkami i się cieszą Wzdłuż nich posadziła kwiatki, na środku ronda rośnie już drzewko i bardzo fajnie to wygląda

            Skomentuj


              #21
              Odp: Ogród przyjazny dziecku

              Mnie marzy się ogródek, po którym dzieciaki będą mogły swobodnie spacerować i skubać owoce z krzaczków. Mamy już maliny, borówki, poziomki, także zapowiada się dobrze
              Chodzi mi też po głowie postawienie w ogrodzie szklarni, takiej jak ta: http://ogrodosfera.pl/szklarnia-ogro...x-3-1-m-palram . Wtedy truskawki, czy np. pomidorki koktajlowe będą dostępne jeszcze szybciej i dłużej
              Zobaczymy, czy uda się zrealizować plan i sprawić, że ogród będzie jeszcze bardziej przyjazny dzieciom. Trzymajcie kciuki!

              Skomentuj


                #22
                Odp: Ogród przyjazny dziecku

                W naszym ogrodzie nie ma parasolu, bo mamy wsadzone orzechy włoskie i one dają bardzo przyjemny cień latem. Mamy odgrodzony plac tak specjalnie dla synka. Jest tam piaskownica, latem basenik. mamy stół, ławki, huśtawki. Dbam też żeby nie było tam roślinek, które synkowi by zaszkodziły.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Ogród przyjazny dziecku

                  Mojej córci podobają się domki ogrodowe . Mówi, że to byłby jej pałac
                  Niepoprawna romantyczka

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Ogród przyjazny dziecku

                    Domki ogrodowe to nawet i mi się podobają. Mąż ma w planach w te wakacje podziałać i coś takiego zrobić. Miejsce mamy w ogrodzie. Planuje zrobić taki mini plac zabaw. Mieszkamy na wsi i tu takich nie ma, więc synek będzie miał swój osobisty.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Ogród przyjazny dziecku

                      My nistety żałujemy czasem kilku rzeczy w naszym ogódku bo odkąd pojawił się synek wiem, że rabaty wysypane ozdobnym kamyczkiem to nie jest najlepszy pomysł.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Ogród przyjazny dziecku

                        Ja to kamyki w tym roku pozbierałam z naszego ogródka, bo synkowi faktycznie to przeszkadzało i bałam się, ze coś sobie zrobi. Nie polecam.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Ogród przyjazny dziecku

                          teraz jest duży wybór różnych materialów bezpiecznych dla dzieci, ogrodowe maty korkowe, które są w razie upadku ochronne, drewniane sprzety z odpowiednimi certyfikatami

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Ogród przyjazny dziecku

                            Piaskownica, drewniany domek, huśtawki
                            Znów nie ma co przesadzac z bezpieczenstwem.. nie wszystko musi być z pianki

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Ogród przyjazny dziecku

                              Huśtawki i piaskownice to jest już przysłowiowa wisienka na torcie. Trzeba zadbać o wszystko dookoła, zapewnić dziecku bezpieczną i komfortową zabawę. Bardzo ważny jest grunt na którym ma powstać plac zabaw. Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne są zmienne i adekwatnie do nich zmienia się podłoże. Dlatego jeśli chcemy stworzyć przyjazny ogród to warto pomyśleć o kratce ogrodowej od ekoerg-system.pl która skutecznie stabilizuje i utwardza grunt, dzięki czemu nie zapada się ani nie osuwa.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Ogród przyjazny dziecku

                                Ja uważam że należy też zwrócić uwagę na dobór roślin żeby nie było roślin trujących i np. z kolcami które mogłby zrobić dziecku krzywdę.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X