Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

konflikt serologiczny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Napisane przez Mojezdrowedziecko Pokaż wiadomość
    Nie dostałam, bo wtedy nie bylo czegos takiego. Ale jesli te antyciala są, to one chyba mają być widoczne w badaniach??? Czy kiedy one sie uwidoczniają???
    najlepiej przypomnij lekarzowi o tym ze masz minusowa grupe a juz kiedys mialas przerwana ciaze, powinnas miec co badania zlecane tez badanie na przeciwciala i wtedy lekarz bedzie widzial w wynikach czy sa takie czy nie.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_z...ykul,2381.html

      http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_z...ykul,3740.html

      tyutaj mozesz poczytac o konflikcie

      Skomentuj


        #33
        mojezdrowedziecko nie napisałaś jaką grupę krwi ma ojciec dziecka (ważne jest też jaką grupę miał ojciec pierwszego). Antyciała mogą ujawnić się w każdym momencie ciąży, ale rzadko po 36 tygodniu, dlatego badania trzeba robić praktycznie co miesiąc.

        Skomentuj


          #34
          pierwszą córkę urodziłam osiemnaście lat temu i podawano mi wtedy immoglobulinę i to w rejonowym szpitalu, teściowa rodziła w 1977 i też dostała immoglobulinę, więc nie bardzo rozumiem dlaczego nie dostałaś i dlaczego wtedy nie miałaś zdobionych badań krwi (grupa i rh) oszczędziłabyś sobie i dzidziusiowi mnóstwo nerwów.

          Skomentuj


            #35
            Napisane przez Mojezdrowedziecko Pokaż wiadomość
            Wczoraj dowiedzialam sie o swoim Rh-(nigdy wczesniej nie mialam robionych badan krwi na grupe, ali zadnych zabiegow czy operacji). Nie spalam cala noc, mężowi też nie dałam, bo się kręciłam. Miałam przerwaną ciąże wcześniej, ale antyciał nie mam. Jestem w 11tc. Czy gdyby te antyciała rozwinęły się wcześniej, to czy już byłoby je widać? Jakie mam szanse na urodzenie zdrowego dziecka?
            Jeśli po tej pierwszej przerwanej ciąży byłaś w szpitalu to musieli ci zrobić badania krwi i sprawdzić jakie masz rh i w razie ujemnego automatycznie podali tobie immoglobulinę
            Mój synek 24/8 kwiecień

            Skomentuj


              #36
              wiecie co??sama już nie wiem ja mam b+, mój mąż ma
              0-, nie wiem jaką krew ma moje dziecko,a jak będzie miało rh- po moim mężu??będę miała konflikt przy następnej ciąży???bo już sama nie wiem
              byłam pewna,że konflikt się tyczy kobiet z rh-...

              Skomentuj


                #37
                Konflikt Serologiczny Dotyczy Tylko I Wyłącznie Kobiet Z Rh- Gdy Ich Partner Ma Rh+ ( Bo Jeśli Też Ma Rh- Nie Ma żadnego Konfliktu).

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Napisane przez froch Pokaż wiadomość
                  wiecie co??sama już nie wiem ja mam b+, mój mąż ma
                  0-, nie wiem jaką krew ma moje dziecko,a jak będzie miało rh- po moim mężu??będę miała konflikt przy następnej ciąży???bo już sama nie wiem
                  byłam pewna,że konflikt się tyczy kobiet z rh-...
                  Do konfliktu serologicznego może dojść w przypadku istnienia niezgodności serologicznej pomiędzy rodzicami dziecka. Gdy przyszła mama ma grupę krwi Rh ujemną a ojciec dziecka Rh dodatnią to mówi się wówczas o istnieniu tzw. niezgodności serologicznej. Do konfliktu serologicznego dochodzi wówczas, gdy dziecko odziedziczy Rh ojca i jego krwinki w czasie ciąży przenikną do krwioobiegu matki. Dochodzi do tej sytuacji najczęściej podczas porodu lub poronienia. Wówczas organizm matki zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko krwinkom płodu. Do konfliktu bardzo rzadko dochodzi podczas pierwszej ciąży, gdyż organizm matki nie posiada jeszcze tych przeciwciał. W pierwszej ciąży konflikt może pojawić się w sporadycznych przypadkach. Najczęściej przyczyną jest przebyte niezauważone przez kobietę poronienie zarodka o dodatnim czynniku Rh, zabiegi wykonane podczas ciąży tj, amniopunkcja, kordocenteza czy inne, incydenty krwawień podczas ciąży. Wytworzone przeciwciała stają się groźne najczęściej w kolejnej ciąży i mogą doprowadzić do choroby hemolitycznej u noworodka pod warunkiem, iż dziecko ponownie odziedziczyło dodatni czynnik Rh. Konflikt może doprowadzić do silnej niedokrwistości u płodu a w konsekwencji nawet do jego obumarcia. Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B.
                  Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                  Skomentuj


                    #39
                    no dobrze,skoro ja mam rh+ a mój mąż rh- to mamy konflikt??a dziecko ma krew po ojcu??

                    Skomentuj


                      #40
                      froch z tego co zrozumialam to nie, bo masz RH + a ten konflikt dotyfczy kobiet z Rh - i tylko wtedy gdy ojciec dziecka ma Rh +.

                      Ja mam AB- ojciec dzieckja chyba Rh+, pierwsza ciaza. Lekarz nic nie mowil na ten temat, a wyniki krwi mam bardzo xczesto robione.

                      Acha no i czy przetaczanie krwi moze miec jakis wplyw na to? Oczywiscie nie w czasie ciazy. W wieku 14-15 lat czesto mialam podawana krew gdyz mialam za niska hemoglobine, ma to jakis wplyw?
                      Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        my z mężem mamy konflikt serologiczny i ginekolog w Polsce powiedział mi ze od dwóch lat jest rozporządzenie o podaniu kobietom zastrzyku z immoglobuliną profilaktycznie w 26 tyg. trzeba jednak się o niego upomnieć ponieważ nie każdy gin o tym pamięta. wiec myśle że lepiej dmuchac na zimne i zapytac o zastrzyk drugi oczywiście otrzymuje sie po porodzie.mieszkam w uk i tu będę rodzić położna kazała mi sie zapisać na zastrzyk w 28 tyg i wogóle nie musialam sie dopytywac

                        http://mamaczytata.pl/pokaz/7736/filipo
                        BABY FILIP 22.06.2009R G.7.37 3390G59CM
                        .

                        Skomentuj


                          #42
                          hej dziewczyny!!!u nas jest konflikt serologiczny ponewaz ja mam rh + a mąż rh - w wyniku czego dzidziuś ma rh+ przed tym nie da sie uchronić nio chyba że planując dziecko zapytasz swojego partnera jaką ma gr. krwi

                          Skomentuj


                            #43
                            aga Ty nie masz konfliktu!!!!!!! to sie tyczy kobiet które maja rh-.
                            ja mam tak samo jak Ty (ja rh+,mąż rh-)

                            Skomentuj


                              #44
                              Napisane przez froch Pokaż wiadomość
                              aga Ty nie masz konfliktu!!!!!!! to sie tyczy kobiet które maja rh-.
                              ja mam tak samo jak Ty (ja rh+,mąż rh-)
                              Tak prawda, dodam jeszcze, że gdy dziecko ma Rh+ (po ojcu)

                              Bo jesli jeden z rodziców ma Rh+ to dziecko raczej na pewno go odziedziczy, więc dobrze
                              jesli czynnik + ma matka
                              Last edited by colleen; 03-02-2009, 13:05.

                              Skomentuj


                                #45
                                konflikt serologiczny jest tylko wtedy gdy kobieta ma rh- a partner rh+
                                ja mam rh - i mąż też


                                JULA

                                MAJA

                                OLGA

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X