Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Złość u 8 latka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Złość u 8 latka

    Witam
    Jak postępować ze złoszczącym się osmiolatkiem. Krzyczy, trzaska drzwami, zalewa się łzami... Samemu mu trudno się uspokoić, pomagać mu w tym, bo trwa to bez końca dopóki nie porozmawiam z nim.
  •    
       

    #2
    Odp: Złość u 8 latka

    Witam,
    przede wszytskim trzeba dać dziecku do zrozumienia, że ma prawo do złości, ale nie może okazywać jej w dowolny wybrany sposób
    dobrze byłoby byście ustalili wspólnie jakie formy odreagowywania są dla rodziców do zaakceptowania (czy zgadzacie się na tupanie, trzaskanie drzwiami itd), w drodze kompromisu trzeba znaleźć coś co dziecko będzie mogło robić, gdy będzie rozzłoszczone np, boksować w materac lub rzucać poduszką
    ważne, by uczyło się też rozpoznawać u siebie złość (rodzic może pomóc mówiąc np "mówisz coraz głośniej, zmarszczyłeś brwi, chyba jesteś zdenerwowany") i mówić o tym,że jest złe, możecie wprowadzić synał, że zbliża się fala złości (np. hasło " zaraz się wścieknę") wtedy i dziecko będzie mogło się pohamować, bo uświadomi sobie co się z nim dzieje i pani będzie mogła przeciwdziałać atakom
    jak widać pomaga rozmowa, to świetnie, że macie taką relację która umożliwia rozmawianie o uczuciach
    rozzłoszczonego dziaciaka, trzeba wysłuchać, nawet jesli jego problemy z perspektywy dorosłego są błahe, zażalenie mało istotne, to nie wolno lekceważyć uczuć dziecka, tego co ono czuje
    warto przy nim być i przyjąć emocje, a potem zastanowić się wspólnie co zrobić, by zmienić sytaucję, która je wywołuje
    cieszę się, że szuka Pani sposobu, by lepiej rozumieć swoje dziecko, nam, rodzicom nie wolno rezygnować z docierania do swoich pociech od ich wieku
    pozdrawiam gorąco i życzę wytrwałości
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Złość u 8 latka

      Jakbym czytała o swojej córci. Również jest takim złośnikiem
      I szczerze to swego czasu totalnie nie mogliśmy sobie razem z mężem poradzić z jej zachowaniem. Dziecko wcale się nas nie słuchało.
      W końcu zdecydowaliśmy się na wizytę u psychologa.
      Pani psycholog uświadomiła nam co robimy źle, co powinniśmy poprawić aby córcia czuła większy respekt i bardziej się nas słuchała.
      Bardzo nam to pomogło.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Złość u 8 latka

        Zgadzam się zdecydowanie z tą poradą. Nie powiem, bo nieraz nam, mamom, jest naprawdę ciężko wytrzymać z takimi dziecmi ;(

        Skomentuj


          #5
          Odp: Złość u 8 latka

          Może by jakieś hobby znależć dziecku, coś co mógłby robić po lekcjach, nie komputer ani gry - np by coś zbierał , by coś zaczął kolekcjonować - musisz pomyśleć co synek lubi - albo zapisać go gdzieś na jakieś zajęcia

          Skomentuj


            #6
            Odp: Złość u 8 latka

            myślę że to przejaw jakichś trudności z którymi sobie nie radzi

            Skomentuj


              #7
              Odp: Złość u 8 latka

              Też mi się wydaje, że dziecko nie potrafi sobie samo poradzić ze złością, nie wie, jak może ją odreagować. Na pewno nie należy karać dziecka za złość, tylko pomóc mu ją "oswoić", zrozumieć. W takich sytuacjach, kiedy nie wiadomo, co robić, warto skonsultować się ze specjalistą, który podpowie, jak postępować. Nie wiem, czy jesteś z Warszawy, ale mogę polecić specjalistów z PsychoMedic http://psychomedic.pl/psychiatra-dzi...iezy-warszawa/ .

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Złość u 8 latka

                Ja myślę że to co napisał specjalista powyżej powinno wystarczyć

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Złość u 8 latka

                  Nie należy karać, bo efekt będzie jeszcze gorszy. Trzeba rozmawiać i tłumaczyć, a przede wszystkim samemu nie tracić opanowania i samemu nie wpaść w złość, bo to błędne koło wówczas.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Złość u 8 latka

                    Rozmowa w takich sytuacjach jest najlepsza i odpowiednie wsparcie, bycie z dzieckiem i rozmawianie co doprowadza je do granic bezsilności. Może dziecko w taki sposób odreagowuje szkołę lub inne problemy.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X