Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

    ja zabawek też nie chcę używanych, ale reszta oprócz wózka i kilku ubranek będzie używana. Zabawek jednak w ogóle nie kupuję bo dla malutkiego dziecka są po prostu zbędne. teraz ew kupuję książki jak mi jakieś wpadną w oko i też często używane np na wyprzedaży w bibliotece.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

      Dlaczego nie chcesz używanych zabawek? Przecież dzieciakom się szybko nudzą te zabawki, można się wymieniać z innymi.
      objawy zaćmy

      Skomentuj


        #63
        Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

        tak jak napisałam są zbędne
        dzieciom się nudzą zabawki zazwyczaj wtedy gdy mają ich nadmiar, albo rodzice uważają ze powinny nimi się bawić same
        ja trochę mam inne podejście do tematu zabawy
        Mam płyty winylowe z piosenkami dla dziecka oraz z bajkami, mam już książeczki dziecięce, zrobiłam też obrazki kontrastowe dla maluszka jak skończy ok 2 miesięcy. na początek to starczy.
        potem zamówiłam u koleżanki która szyje misia, a mama moja obiecała ze zrobi trzpień z kółeczkami do nakładania(jest krawcową). Tato natomiast jak się dowiedział że będzie syn rozgląda się za motorami na akumulator bo jest motocyklistą, a dziadek zaprojektował wnusiowi gokarta, zanim mały podrośnie dziadek zdąży zrobić
        jestem terapeutą więc mam trochę pomocy typu korale do nawlekania, pojemniki z kaszą do przesypywania, piórka do dmuchania i takie tam.
        Dzidziuś urodzi się dopiero w lipcu ale wiem już że kiedy ktoś przyjdzie nas odwiedzić, przyniesie a to gryzaczek, a to grzechotkę więc takie zabawki też będzie miał
        Dlatego właśnie nie chcę mieć używanych zabawek, żeby nie mieć ich zbyt dużo.

        Skomentuj


          #64
          Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

          Aha no i mamy małe wynajmowane mieszkanie, dlatego nie chcę go zagracić zabawkami

          Skomentuj


            #65
            Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

            Moje dzieciaczki też mają mało zabawek, jak przyjeżdżają inne dzieci to narzekają że nie mają czym się bawić, ale moim dzieciom to wystarcza. Zawsze wymyślamy jakieś zabawy ruchowe i z tego co mamy też tworzymy coś innego i jest super. Najważniejsze u nas są książki które już się nie mieszczą a ciągle przybywają nowe. Książki czytamy kilka razy dziennie czasem dodając kilka słów od siebie i nie ma problemu że się znudzą.
            U nas najlepsze zabawki to klocki, lalka z wózkiem i kuchenka do gotowania

            Skomentuj


              #66
              Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

              Właśnie i pewnie Twoje dzieci będą bardziej kreatywne niż dzieci które mają zbyt dużo zabawek.
              Zresztą można się pokusić o zrobienie wspólne z dzieckiem zabawek.
              A czy wiecie, że zabawki elektroniczne (bardzo ich nie lubię są zbyt głośne) od początku mają za zadanie przystosować dzieci do tabletów, telefonów i komputerów?
              często (mam przykład w rodzinie) dzieci 3 letnie albo i dużo młodsze korzystają z tabletów, a rodzice uważają czasem to za oznakę inteligencji?
              Straszne!!! To żadna inteligencja jak dla mnie.

              Skomentuj


                #67
                Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                Uwazam, ze nie ma nic zlego w kupowaniu uzywanego sprzetu czy ubranek. Czy dziecko musi miec od raz wszystko nowe? JEsli rodzicow nie stac albo wola przeznaczyc to na cos innego to czemu nie maja kupowac uzywanych produktow? Mysle ze jest zachowana jest rownowaga ( kupujemy uzywane ale porzadne dobrej jakosci rzeczy, nie jakies brudne znoszone ubranka na przyklad) to jest okej. My tez kupilismy uzywany wozek- Mure z Maxi Cosi. BYla w swietnym stanie a cena duzo nizsza. Nie uwazam, zebysmy w ten sposob byli zlymi rodzicami tylko dlatego, ze wozek nie byl prosto ze sklepu

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                  Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
                  Właśnie i pewnie Twoje dzieci będą bardziej kreatywne niż dzieci które mają zbyt dużo zabawek.
                  Zresztą można się pokusić o zrobienie wspólne z dzieckiem zabawek.
                  A czy wiecie, że zabawki elektroniczne (bardzo ich nie lubię są zbyt głośne) od początku mają za zadanie przystosować dzieci do tabletów, telefonów i komputerów?
                  często (mam przykład w rodzinie) dzieci 3 letnie albo i dużo młodsze korzystają z tabletów, a rodzice uważają czasem to za oznakę inteligencji?
                  Straszne!!! To żadna inteligencja jak dla mnie.
                  No właśnie ja jestem przeciwniczką takich zabawek. Telefony zabawkowe, laptopy tablety to niczego dobrego nie uczy a daje złe nawyki.
                  U mnie córka nie miała takich zabawek i bardzo dobrze sie rozwija, a co najważniejsze nie ciągnie jej do komputera czy telefonu nie wspominając o tablecie.
                  Jesat tyle fajnych sposobów na mądre zabawy że nie trzeba mieć zagraconego całego mieszkania. Wystarczy mieć głowę pełną pomysłów i szufladę z kredkami papierem nożyczkami a resztę samemu można stworzyć

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                    Jestem terapeutą i czasem byłam na wizytach domowych u dzieci. Masakra, wszystkie nowości z fisher prisa były (oczywiście przesadzam tu trochę) ale często zapytani rodzice a gdzie blok i kredki, farbki patrzyli ze zdziwieniem na mnie jak bym pytała a gdzie macie sierp czy jakieś inne pradawne narzędzie Ale zazwyczaj bardzo szybko przekonywali się że nie dośc że dziecko ma zajęty efektywnie czas to nie kosztuje ich to prawie nic

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                      Zdecydowanie nie wszytskie rzeczy muszą być nowe, wózki z komisu często wyglądają tak samo jak w salonie, maxi ma porządne wózki więc spokojnie służą prze kilka pokoleń

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                        Powiem szczerze , że mam małe wyrzuty sumienia, że drugi synek ma praktycznie wszystko po pierwszym :/ Dlatego postanowiłam dokupić np. nowy bujaczek.

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                          Ja mam nie wiele nowych rzeczy dla córki :P a to dlatego, że akurat szwagierka, kuzynka i zona kuzyna tez maja male córeczki wszystko praktycznie dostalismy od nich przyznam się, że nowe kupilam tylko materac do łózeczka i przewijak Wózek mielismy kupic nowy, ale zdecydowalismy się na używke, kupilismy Quinny buzz xtra na olx, pani oferowała cały zestaw, czyli z gondolą, w extra stanie, a czytalam same dobre opinie o tej firmie (co moge zreszta teraz potwierdzic), wiec czemu nie? i jestem pewna, że i po naszej córce wózek komuś oddamy

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                            Ja też mam dużo rzeczy z odzysku i wcale mi to nie przeszkadza. Niektóre rzeczy to wygladają jak nowe, wiec nie ma sensu przepłacać. Teraz żałuję, ze kupiliśmy nowy wózek. Używany pewnie też byłby super.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                              nie musi być wszystko nowe bo i poco, niektóre rzeczy dziecku posłużą na krótko bo rośnie i co potem z tym robić. Także nie widze sensu inwestowac w nowe skoro jest możliwość odkupienia od kogoś

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Używany wózek, ubranka, zabawki z drugiej rączki - czy wszystko musi być NOWE?

                                Oczywiście, że nie musi być wszystko nowe. Ale materac i fotelik to podstawa, tego nie kupiłabym używanego za nic.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X