Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zwierzęta przy dziecku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: zwierzęta przy dziecku

    mam nadzieję że móje dizecko nigdy nie będzie chciało zwierzaka- pewnie to mało realne bo cyba kązde dziecko przez to przechodzi ale nie wyobrażam sobie jeszcze sprzątania sierści

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: zwierzęta przy dziecku

      My przy dziecku nie mamy zwierząt w domu. Nawet jak synka nie było z nami to nie trzymaliśmy psa w domu, bo mąż tego nie znosi. Mamy podwórkowego psa i jednego małego kotka.

      Skomentuj


        #93
        Odp: zwierzęta przy dziecku

        Dodoatkwo zwięrzątka to jeszcze więcej obowiązków Sama jako dziecko miałam kiedyś kotka pózniej psa i wiem że głównie robili przy nich rodzice ;/

        Skomentuj


          #94
          Odp: zwierzęta przy dziecku

          Nie zgodzę się u nas przebiegało to bardzo poprawnie jak mała miała 1 rok i 3 miesiące kupiliśmy jej kundelka, który od razu zamieszkał w jej pokoju bardzo się zaprzyjaźnili i mała sama nauczyła się odpowiedzialności ostatnio jak była chora wyszła w piżamie i chciała wyprowadzić Spajka... wzruszyło to, oprócz tego wygospodarowała przestrzeń u siebie piesek dostał nowe legowisko w kształcie domku bardzo fajnie to wygląda - butik.zpazurem.pl/u nas się to sprawdziło pies bardzo dużo dobrego wniósł do jej rozwoju. Dlatego obawy nie do końca muszą być sprawdzone.
          Last edited by disne; 01-07-2020, 14:27. Powód: link

          Skomentuj


            #95
            Odp: zwierzęta przy dziecku

            Chyba to zależy od podejścia rodziców. pamiętam mój tata jak miałam 8 lat przyniósł psa. trochę nie przemyślał tematu, pies był myśliwski potrzebował bardzo dużo ruchu, mama była w ciązy z moim bratem, no i nie miał kto się zajać pieskiem. Zresztą mój brat miał silną alergię. Pies po kilku miesiącach zamieszkał z leśniczym i chyba było tak lepiej dla niego.
            Ale po kilku latach, jak mój brat wyrósł z alergii na tyle że można było mieć psa, mama też się przekonała pojawił sie kolejny piesek Spaniel. ja już byłam prawie dorosła, brat też na tyle odpowiedzialny i sprawę obmyślaliśmy przez długi czas. No i Zuzia jest już kilka lat z nami, tzn z moimi rodzicami.
            ja przy małym dziecku jednak nie chciałabym mieć pieska dopóki nie mielibyśmy domu z ogródkiem. niestety czasem pies może chcieć wyjść na spacer w nieoczekiwanym momencie, a malutkiego dziecka nie można zostawić samego.
            Nie zapomnę zresztą jak Zuzia miała pierwszą cieczkę i w nocy musiałam wstawać kilka razy zeby ją wypuszczać na dwór, albo jak miała zatrucie pokarmowe i to jest tak momentami do dzis że rodzice wstają do psa w nocy bo coś się dzieje.
            Dlatego chyba bym nie ogarnęła po prostu.
            z kotem trochę inaczej Też mieliśmy koty, ale moi rodzice mają ogródek więc zwierzęta mają swobodę, nawet żółw doczekał się prywatnego oczka wodnego w ogrodzie i jest szczęśliwszy niż wtedy kiedy był w akwarium

            Skomentuj


              #96
              Odp: zwierzęta przy dziecku

              ja nie jestem zwolenniczką zwierząt w domu, nie przepadam za takim rozwiązaniem i osobiscie nie mam i nie pozwole aby były. Uważam że zwierzęta mają swoje miejsce do spania.

              Skomentuj


                #97
                Odp: zwierzęta przy dziecku

                Przy małych dzieciach obecność zwierząt nie jest wskazana. Nasz syn właśnie kończy 7 lat i dopiero teraz zdecydowaliśmy się na zakup psa. W przyszłym tygodniu wybierzemy się do sklepu albo schroniska, by poszukać psa. Przeglądaliśmy nawet nazabawki jakie można kupić psu- czego to ludzie nie wymyślą ;
                Last edited by disne; 01-07-2020, 14:27. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: zwierzęta przy dziecku

                  U nas od początku jest królik i w ogóle mała obraca się wśród wielu zwierząt u mnie w domu pies i trzy koty, u teściów pies. Uważam, że to nic złego ani niebezpiecznego. Zwierzaki są szczepione, zadbane, pod kontrolą weterynarza. Nie ma co trzymać dziecko w sterylnych warunkach.

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: zwierzęta przy dziecku

                    Wydaje mi się, ze to dobrze jak dziecko wychowuje sie wsrod zwierzat (kotka czy psa).. mysle, ze dzieki temu w przyszlosci nie bedzie mial problemow z alergia na siersc zwierzat

                    Skomentuj


                      Odp: zwierzęta przy dziecku

                      Dziecko powinno się wychowywać ze zwierzętami. Uodparnia się na różne choroby oraz na alergię przede wszystkim. Od zwierząt też się może maluch dużo nauczyć. Warto jednak wiedzieć, że trzeba bardzo uważać, taka kuweta dla kota to siedlisko zarazków i pod żadnym pozorem dziecko nie powinno się do niej zbliżać. Mówię tutaj oczywiście o tym raczkujących maluchach.
                      Last edited by disne; 01-07-2020, 14:27. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: zwierzęta przy dziecku

                        Nie uodparnia się Mój brat miał alergię mimo że mieliśmy kotki podwórkowo - domowe. Nie spały w domu, ale miał stały kontakt. Nie ma reguły na to. To tylko zależy od tego czy chcemy czy nie chcemy zwierzaka, nie ma przecież badań na to że dzieci wychowujące się ze zwierzętami mają lepiej a te bez gorzej i na odwrót.

                        Skomentuj


                          Odp: zwierzęta przy dziecku

                          no jesli chodzi o takie maluchy maluchy to trzeba uwazac zeby nie zjadly czegos co nie powinny zjesc...

                          Skomentuj


                            Odp: zwierzęta przy dziecku

                            Jeśli chodzi o spanie dla psa, to można kupić mu takie domki dla psów - butik.zpazurem.pl/kategoria/domki-dla-psów . Uważam, że wyglądają bardzo ciekawie, no i łatwo je wyprać. Myślę, że oferta bardzo interesująca, więc warto ją sprawdzić.
                            Last edited by disne; 01-07-2020, 14:10. Powód: link

                            Skomentuj


                              Odp: zwierzęta przy dziecku

                              My co prawda nie mamy kotów ani psów w domu w, którym mieszkamy ale gdzie nie pójdę (do mamy, babci - a tu spędzamy dużo czasu) to musimy uważać na zwirzaki. Syn nie boi się zwierząt więc chciał by tarmosić, dotykać itd. Ale mamy dwa koty jeden nie udrapie i nic ale drugi jest już taki, że był by w stanie. Piesek znowu jest już na tyle stary, że ucieka od Kuby bo się go boi. Ale ciężko mi powiedzieć czy nie były by kociaki bardziej lub mniej agresywne w stosunku do syna jak były by tutaj na codzień.

                              Skomentuj


                                Odp: zwierzęta przy dziecku

                                nie jestem zwolennikiem kotów i raczej według mnie podczas ciązy powinno unikać się niebezpieczeństw aczkolwiek myslę że bezpieczniejsze jest posiadanie psa

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X