Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka jezyka obcego. Kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

    Trochę mam wrażenie, że teraz dorabia się wiele teorii, żeby naciągnąć rodziców i wykorzystać ich chęć jak najlepszego rozwoju dziecka... Co takie małe dziecko może wynieść z zajęć? Sama o mało nie wpadłam w taką pułapkę idąc z 2-letnią córką na próbną lekcję ang. Na szczęście córka nie chciała za bardzo współpracować i jej darowałam. Teraz się cieszę, bo zaczęła naukę ang w wieku 3 lat a francuskiego w wieku 4 lat i jest naprawdę bardzo uzdolniona i dużo umie. Polecam zachowanie zdrowego rozsądku i nie słuchania dziwnych teorii.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

      wita jestem mamą 18mies Lenki uczę ja języka polskiego metoda Domana córeczka jeszcze niewiele mówi ale podając jej dwie karty np kot i wazon potrafi wskazać gdzie pisze wazon wiec wieże że uczy się czytać uwielbia czytanie książeczek lokomotywę znam na pamięć a czytamy od tygodnia Chciała bym wprowadzić język angielski jest taki ogrom różnych materiałów że nie wiem co wybrać a niestety nie mówię płynnie po angielsku by ja sama uczyć i potrzebuje jakąś płytę z lektorem ale coś do słuchania bo oglądanie bajeczek typu peppa ją nie interesuje a ja nie jestem zwolennikiem tv . Jesień się zbliża i nieszczęsna zima więc chciała bym by się jej nie nudziło w tym domu . Jeśli ktoś korzystał z jakichś ciekawych materiałów che tnie sie zapoznam

      Skomentuj


        #78
        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

        Napisane przez vipgoska Pokaż wiadomość
        wita jestem mamą 18mies Lenki uczę ja języka polskiego metoda Domana córeczka jeszcze niewiele mówi ale podając jej dwie karty np kot i wazon potrafi wskazać gdzie pisze wazon wiec wieże że uczy się czytać uwielbia czytanie książeczek lokomotywę znam na pamięć a czytamy od tygodnia Chciała bym wprowadzić język angielski jest taki ogrom różnych materiałów że nie wiem co wybrać a niestety nie mówię płynnie po angielsku by ja sama uczyć i potrzebuje jakąś płytę z lektorem ale coś do słuchania bo oglądanie bajeczek typu peppa ją nie interesuje a ja nie jestem zwolennikiem tv . Jesień się zbliża i nieszczęsna zima więc chciała bym by się jej nie nudziło w tym domu . Jeśli ktoś korzystał z jakichś ciekawych materiałów che tnie sie zapoznam
        Absolutnie nie chcę być złośliwa i nie chcę żebyś tak odebrała mój post a widzę, że zależy ci na tym aby córka ładnie mówiła po polsku i tutaj w pierwszej kolejności będąc na twoim miejscu starałabym się wyeliminować błędy jakie wypływają z moich ust (i nie tylko, bo jeśli sama robisz takie karty to może ona źle przyswoić pisownię takiej wieży na przykład o jaką zapewne ci nie chodziło kiedy pisałaś w swoim poście 'wieżę że'). W twoim poście są błędy językowe, które używane przez ciebie będą używane także przez dziecko. Nauka języka zawsze najpierw idzie przez uszy.

        Co do języka angielskiego to może jakieś piosenki w tym języku? Moja córka (2 lata) kiedy słucha na przykład the wheels on the bus macha rączkami jak śpiewają po angielsku, że wycieraczki wycierają szybę albo pokazuje jak się otwierają drzwi w autobusie i tak dalej. Wie co i w którym momencie ma pokazać.

        Skomentuj


          #79
          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

          U nas synek ogląda po angielsku świnkę Peppe i strażaka Sama. Lubi też piosenki po angielsku.
          Dodatkowo po rosyjsku ogląda Maszę i niedźwiedzia.
          A rodzice śpiewają mu i modlą się przy nim po łacinie.

          A efekty jakie będą zobaczymy...

          Skomentuj


            #80
            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

            Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
            U nas synek ogląda po angielsku świnkę Peppe i strażaka Sama. Lubi też piosenki po angielsku.
            Dodatkowo po rosyjsku ogląda Maszę i niedźwiedzia.
            A rodzice śpiewają mu i modlą się przy nim po łacinie.

            A efekty jakie będą zobaczymy...
            o to super A efekty naprawdę mogą być widoczne bo dziecko od małego chłonie jak gąbka wiedzę Mój Kuba też lubi oglądać Maszę i Niedźwiedź chociaż z językiem rosyjskim nie miał jeszcze do czynienia
            a łacina do łatwych też nie należy

            Skomentuj


              #81
              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

              Mój mąż jeszcze w szpitalu zaraz po urodzeniu mówił do córki po polsku i po angielsku. Stwierdził, że trzeba ją przyzwyczajać od początku. Dosyć często sam dokształca się ze słówek razem z córką. Bawimy się też angielskimi fiszkami z obrazkami. Mała ma dopiero pół roku więc nie mówi i pewnie niewiele rozumie, ale sądzę, że takie przyzwyczajanie ma sens i w przyszłości zaprocentuje. Puszczam jej też piosenki dla dzieci po angielsku... Ale nie za często bo nerwowo ciężko mi wytrzymać kiedy je słyszę. Są takie nudne, powolne i przygnębiające w porównaniu z naszymi polskimi. Angielskie piosenki dla dzieci są takie jak pogoda w Anglii - ponure (pod względem melodyjnym)

              Skomentuj


                #82
                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                Wprawdzie skończyłam kilka lat temu filologię angielską, ale nie wykorzystuję tego języka zawodowo. Chciałabym jednak zacząć uczyć, zachęcać synka (9 lat) do nauki tego języka. Jakie książki moglibyście polecić do jego nauki?
                http://forum.mamotoja.pl/

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                  W sieci jest bardzo wiele materiałów do nauki dzieci. Możesz sobie zajrzeć. Na pewno znajdziesz tam coś sensownego do nauki. Sama jestem oebcnie nauczycielką oraz pracuję w szkole, która ma dość dużę fundusze na materiały dodatkowe do nauki ( jest to szkoła prywatna).
                  Jakiś czas temu kupowaliśmy je w Wydawnictwie Szkolnym oraz Pedagogicznym.
                  Zerknij sobie na stronę:
                  http://sklep.wsip.pl/

                  Znajduje się na niej sporo podręczników z każdego przedmiotu.

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                    Dużo materiałów dotyczących dzieci znalazłam na tej stronie http://www.tatento.pl/a/1054/rodzice...cza-w-szkolach także tych dotyczących edukacji. Jest wiele praktycznych porad do wykorzystania natychmiast. Także zabaw i ćwiczeń. Cały czas odkrywam coś nowego. Na pewno często będę korzystać z polecanych miejsc dla dzieci.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                      Metody nauki najlepiej dopasować do wieku dziecka. Jak jest małe to może jakieś książeczki, gry, zabawy, piosenki. Z czasem można zacząć uczyć się gramatyki dzięki programom do nauki. A dziecko kilkuletnie można posłać do szkoły językowej na jakiś kurs

                      ---
                      zobacz tutaj

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                        Teraz na rynku jest tyle różnych gadżetów żeby uczyć przez zabawę, ze w zasadzie nie wiadomo co wybrać. Warto zacząć od puszczania bajek, gdzie mówią po angielsku. Dla starszych dzieci polecam fiszki. My juz mamy kilka opakowań i czekaja na swoją kolej.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                          Faktycznie jeżeli dziecko jest jeszcze małe, można mu włączać bajki albo piosenki po angielsku. Kiedy natomiast już chodzi do szkoły, warto zapisać je na dodatkowe lekcje, chociażby w takim miejscu jak Klub Językowy w Zielonej Górze http://klubjezykowy.com , gdzie można nauczyć się także niemieckiego i hiszpańskiego.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                            Czytam i jestem pełna podziwu. Jeszcze niedawno ciężko było znaleźć kogoś z takim podejściem poliglotycznym do swoich dzieci
                            Tak, potwierdzam, że piosenki są świetnym ćwiczeniem językowym. Moja córeczka też je uwielbia. Żałuję tylko, że nie znam tak dobrych piosenek dla dzieci polsku!

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                              Moja siostra ma syna i w wieku 19 lat wysłali go na kurs językowy za granicę: http://www.ef.pl/ils/courses/ef-lang.../basic-course/ i mimo, że w szkole ciagle miał problemy z językiem to po powrocie z kursu "śmigał" po niemiecku aż miło było słuchac. Uważam, że w szkole za dużo zwracają uwagi na gramatykę a za mało na swobodną komunikację. Więc wysyłajcie dzieci na kursy gdzie dużo mówią a nie wałkują gramatykę!

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                                Kończyłam między innymi specjalizację z logopedią na studiach ale i z doświadczenia wiem, że jeżeli rodzice nie mówią po angielsku, nie jest to ich ojczysty język, to lepiej go nie używać. Nic się nie stanie jak raz kiedyś dziecko posłucha obcego języka, ale jeżeli jeszcze nie mówi poprawnie w języku polskim (wiek ok 3 -4 lat zależy od dziecka) to nie powinno wprowadzać się języka obcego. Dlaczego? A dlatego ze może mieć problemy z wymową. Każdy język ma inną wymowę.
                                Inna sytuacja jest jeżeli któryś rodzic jest obcokrajowcem. Wtedy powinien raczej się zdecydować, jeżeli nie mówi poprawnie po polsku to na początku powinien mówić do dziecka w swoim ojczystym języku.
                                metody mówiące "im wcześniej tym lepiej" wcale nie są jakieś rewelacyjne.
                                lepiej jeżeli dziecko ew dopiero intensywnie zacznie się uczyć w wieku szkolnym języka i może znać dużo lepiej język niż to dziecko, które miało puszczane piosenki.
                                znam osobiście kilkanaścioro dzieci które bardzo wcześnie miały wprowadzony język obcy (rodzice nie byli obcokrajowcami) i mają problemy z seplenieniem, jąkaniem, nie realizują poprawnie głoski r w wieku 7 lat oraz inne problemy logopedyczne.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X