Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ból w dole brzucha.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ból w dole brzucha.

    Witam,

    jestem w 38 tyg. pierwszej ciąży, tak wynika z miesiączki, termin mam na 19 września z usg. Dzisiaj od rana pobolewa mnie brzuch, a raczej tak ciągnie, dość mocno odczuwam to ciągnięcie z prawej strony. Czy powinnam z tym się udać do lekarza, czy jest to normalne? Ból się nie zmienia, ani nie jest słabszy ani silniejszy, nie można też powiedzieć by towarzyszyły temu jakiekolwiek "policzalne" skurcze.
  •    
       

    #2
    Odp: Ból w dole brzucha.

    Może Maleństwo się jakoś tak ułożyło, że naciska na coś i Cie boli, jak Cie to niepokoi to najlepiej idź do lekarza, ja na pewno bym tak zrobiła.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ból w dole brzucha.

      Poczytałam jeszcze na innych forach, wzięłam ciepłą kąpiel, poleżałam wygodnie w łóżku i przeszło. Może rzeczywiście mała się jakoś ułożyła inaczej, w sumie dużo się rusza ostatnio teraz jest wszystko w porządku, pozostaje czekać na rozwiązanie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ból w dole brzucha.

        marchm to twoja pierwsza ciąża? Masz już wybrane imię dla córeczki?
        Moja córeczka ma już 17 miesięcy, ale ciąże pamiętam jak by to było wczoraj szkoda, że czas tak szybko leci. Fajnie ją było mieć zawsze przy sobie :P choć pod koniec ciąży już było ciężko.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ból w dole brzucha.

          Tak, pierwsza, imię wybrane, będzie Aniela. Już bym chciała urodzić, bo mi ciężko, ale coś mi się wydaje, że nie urodzę w terminie, nic się nie dzieje. Brzuch się jeszcze nie opuścił innych objawów też nie ma

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ból w dole brzucha.

            U mnie też się nic nie zapowiadało pordu, dużo chodziłam, brałam ciepłe prysznice, a nagle odeszły wody i poród się zaczął. Gdybym była w domu to pewnie wypróbowałabym naturalna metodę jaką jest seks lub stymulacja brodawek, ale byłam w szpitalu.

            Piękne imię, też myślałam o nim, w serialu Prawie Agaty jedna z bohaterek miała właśnie takie .

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ból w dole brzucha.

              No właśnie seks, muszę wziąć się do roboty a już razem z mężem tak bardzo jesteśmy zniecierpliwieni, mam nadzieję, że nie przeciągnie się to na kolejne dwa tygodnie... Nie oglądam Prawa Agaty, ale ja przeglądałam księgę imion i tak mi się symbolika spodobała i fakt, że w moim otoczeniu nie ma nikogo o tym imieniu, więc nie mam jakichkolwiek skojarzeń z nim

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ból w dole brzucha.

                Mnie jakiś czas bolał brzuch i okazało się, że to wrzody żołądka. Gdyby nie szybka pomoc lekarzy to nie wiem jakby się to skończyło. Nie można bagatelizować żadnych objawów bo nigdy nie wiadomo na 100% o czym sygnalizuja.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ból w dole brzucha.

                  z doświadczenia wiem że wszelkie niepokojące objawy należy bezzwłocznie zgłaszać do lekarza ponieważ online nikt nie może tak na prawdę pomóc i tylko lekarz który prowadzi ciążę najlepiej w takiej sytuacji doradzi

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ból w dole brzucha.

                    Zgadzam się z Justyną. Nie należy bagatelizować żadnego bólu w ciąży. Moja chrzestna-położna zawsze przestrzegała mnie bym zwracała uwagę na każdy niepokojący objaw. Powiedziała, że szczególnie w pierwszym trymetrze ciąży trzeba reagować bardzo szybko. Sama poroniła ok. 10. tygodnia ciąży, bardzo szybko pojechała do szpitala, ale było już za późno. Podobno lekarz zbyt długo zwlekał z podjęciem czynności ale to już oddzielna sprawa. To było 16 lat temu... Traf chciał, że była u nas we Wielkanoc i musiała jechać do pobliskiego szpitala. A nasz szpital nie cieszy się zbyt dobra renomą. Nie bez powodu mówią na niego umieralnia Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie szpitale są takie


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ból w dole brzucha.

                      czasem zdarzały się ale nie było to nic niepokojącego, aczkolwiek skontrolowac trzeba na wizycie giinekologicznej

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ból w dole brzucha.

                        U mnie były bardzo sporadycznie. Ale jak tylko coś poczułam to zawsze zaczynałam sie martwić. Taka już moja natura. Raz dzwoniłam do lekarza prowadzącego moją ciążę, więc na drugi dzień pojechałam na wizytę kontrolną. Okazało sie, ze wszystko jest oki. Przynajmniej byłam spokojniejsza.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ból w dole brzucha.

                          Mnie czasami brzuch pobolewał z prawej strony właśnie, nie było to zbyt uciążliwe i lekarz zbagatelizował sprawę. Po porodzie też odczuwam pobolewania właśnie w tym miejscu. Miałam robione usg i niby wszystko jest dobrze. Może macica musi dojść do siebie, albo boli jakiś mięsień.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ból w dole brzucha.

                            Mnie waśnie z tej prawej stony teraz czasami pobolewa, ale bardzo sporadycznie. Lekarz mówi, ze nie ma sie czym martwić, ale ja chyba jeszcze wybiorę sie do innego lekarza. Może zrobi mi właśnie usg to będę spokojniejsza.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ból w dole brzucha.

                              kilkakrotnie odcuwałam ale to było z przemęczenia, lekrz kazał mi dużo odpoczywac i pomagało. Wiadomo takie dolegliwości nalezy kontrolować i konsultowac z lekarzem i to koniecznie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X