Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak ubierać noworodka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Hej,ja do spania dla swego małego nakładałam takie śpioszki na zamek jak na zdjęciu,a pod to body z kr,rękawem,jak było ciepło spał w samych bodach http://photos01.allegroimg.pl/photos...4/48/638644820

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      doncia ja takich na zamek nie znosiłam bo zawsze przyszczypywałm bródkę małej. i taki sztywny ten suwak mi się wydawał. wolę na napy.

      a ja wolałam te na szelkach


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #33
        jak mi sie Maleństwo pojawiło teraz na świecie to rzuciłam się na szafę i połowę rzeczy wywaliłam do piwnicy
        powód: kuźwa wcześniej nie zauważyłam że większość śpiochów i pajacyków nie miała tych guziczków i zatrzasków w miejscu gdzie pieluszka co dla mnie było paranoją żeby ich tam nie było, bo po co rozbierac przy pieluszcze całego dzieciaczka

        mój Jonatan nie cierpi zimna, za to kocha byc ubierany

        Skomentuj


          #34
          Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
          jak mi sie Maleństwo pojawiło teraz na świecie to rzuciłam się na szafę i połowę rzeczy wywaliłam do piwnicy
          powód: kuźwa wcześniej nie zauważyłam że większość śpiochów i pajacyków nie miała tych guziczków i zatrzasków w miejscu gdzie pieluszka co dla mnie było paranoją żeby ich tam nie było, bo po co rozbierac przy pieluszcze całego dzieciaczka

          mój Jonatan nie cierpi zimna, za to kocha byc ubierany
          Dobrze wiedzieć, żeby zwracać na to uwagę .

          Skomentuj


            #35
            Sikornik co racja to racja ... napy muszą być
            I co była pediatra u Jonatana ?
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #36
              obejrzał PAN pediatra

              ale do ortopedy i szczepienia i w ogóle wszystkie tym podobne rzeczy mogę załatwić dopiero jak przyniosę w zębach do ośrodka zdrowia pesel Małego, ale to ok. 10 czerwca więc stuknie mu 6 tydzień

              cały czas myślę o tych szczepieniach, nie stać mnie na te pneumokoki i inne gady nieobowiązkowe, ale może Małemu zafunduję tę mniejszą ilość szczepień żeby Go nie stresować - muszę poczytać czy jest wtedy jedna czy dwie zamiast kilku

              chyba że wiesz Tree jak to działa - te za 130 zł

              Skomentuj


                #37
                a propos jeszcze ubranek - miałam mnóstwo maleńkich bodów 56 - oddałam od razu koleżance bo Jonatan zgrabnie ominął ten rozmiar - ledwo go ładowałam w 62, a teraz już tylko 68

                fajne te body bez nóżek, ale przy takiej pogodzie musiłam zakupić mu rajtuzki i spodenki, bo nóżki mu marzną, skarpetki też wszystkie za małe
                mój chłop ma roz. 50 Johnny też ma wielgachną stopę

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Ja natomiast nie polecam też kaftaników z kołnierzykiem bo są strrrrraaaaasznie niewygodne


                  Skomentuj


                    #39
                    Sikornik to są szczepionki skojarzone. Są 6w1 albo 5w1 (te są bez WZW) albo 4w1 (bez WZW i jeszcze czegoś) wtedy kłują dziecko tylko raz a nie 3 jak to jest przy szczepionkach refundowanych.
                    Za 5w1 (bo takimi szczepiłam) płaciłam 120zł a ostatnią szczepiłam 6w1 i kosztowała 160zł.
                    Jeśli będą Jonatana szczepili tą 5w1 to osobno będzie musiał być zaszczepiony na WZW, ale nie wiem czy można te szczepionki połączyć czy trzeba odczekać 6 tygodni.
                    Musiałabyś zapytać Pana pediatra

                    50 rozmiar ??!!! Ooo matko i córko... to mój mężyl ma 45-46 w zależności od buta. Kurdeee gdzie wy buty kupujecie ?? A też macie taki problem z kupieniem spodni? U nas jest masakra po prostu
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj


                      #40
                      spodnie były porażką dopóki nie postanowiłam mu kupić bluzy z kapturem

                      jak kupuję taką gdzie rękaw jest dobry na długość to znowu jest mega szeroka w klacie, a mój facio to komar
                      zaś gdy jest w miarę oki w korpusie to rękaw 3/4 - koszmarrrrrr

                      ale nóg to mu zazdroszczę i tyłka...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        ja noworodka ubieralam na dzien i na nocw domu w samego pajacyka z napami,

                        potem dopuki mlody sie nie wiercil, to ubieralam go w klasyczna pidzamke bluzka+spodnie bez skarpetek

                        teraz niestety z reguly spi na koldrze wiec ubieram go w body(w zaleznosci od pogody dlugi/krutki rekaw(takie za duze zeby luzne bylo), spodnie i skarpetki

                        Skomentuj


                          #42
                          dodam ze mieszkam w cieplym bloku i srednia temperatura zima(bez grzania) to 22 stopnie a latem ok 25-26 wiec nie widzialam potrzeby przegrzewania dziecka, tylko przez pierwsze 2 mies przykrywalam pieluszka/cienkim kocykiem,

                          potem jak juz zaczal raczkowac ubieralam body + takie spodenki z dlugimi mankietami i na boso,

                          ale potem to juz sama zobaczysz w czym wam najwygodniej

                          ja zawsze kupowalam rzeczy przynajmniej jeden rozmiar wieksze, a z reguly 2 ,a zdarzalo sie ze nawet 3(bo firma firmie nie rowna), bo jak luzniejsze ubranko to przeciez nic sie nie stanie, gozej jak za ciasne.no i trzeba przestrzegac temp prania bo inaczej strasznie zmieniaja swoj rozmiar.

                          Skomentuj


                            #43
                            to jest porażka że właśnie każda firma ma inną rozmiarówkę - a najlepsze sa te na kilogramy, przecież dzieciaczek może mniej ważyć ale być dłuższy i co wtedy

                            Skomentuj


                              #44
                              no bo to jest rozmiar pi razy drzwi
                              co firma to inaczej.na jednych ciuchach pisze że rozmiar 86 to od 12-18m a na innych,że od18-23/24m...

                              Skomentuj


                                #45
                                Nusiak i Tree ja to body zawsze ubierałam pod kaftanik jako pierwszą bieliznę, bo to taka koszulka połączona z ala majteczkami, a na kaftanik mnóstwo kolorów i wzorów miałam nakładałam śpiochy, które trzymały kaftanik i nic się nie podwijało.
                                Pajacyków nigdy nie lubiłam teraz na nową wyprawkę nie kupiłam ani jednego, a te co dostałam przy pierwszym dziecku zakładałam właśnie na bodziachy, ale dla mnie były te pajace zawsze jakieś niewygodne.

                                Ale pierwsze słyszę żeby body na kaftanik zakładać?
                                AGATKA 16.04.07r
                                Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                                W końcu w komplecie
                                Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X