Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witaminy dla ciężarnych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Witaminy dla ciężarnych

    i jak pytałyście o tych partnerów? ja tam swojego nakręciłam, zresztą sam się nakręcił i bierze

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Witaminy dla ciężarnych

      Napisane przez maja-z1986 Pokaż wiadomość
      też tak uważam, wydaje mi się, że lek jest lepiej przebadany niż suplement

      polecam zapoznanie się z artykułem http://babyonline.pl/kwas-foliowy-dl...5486,r1p1.html

      no właśnie lek jest poddany badaniom, a suplement, no coż może być tam wszystko

      Skomentuj


        #63
        Odp: Witaminy dla ciężarnych

        ej - no chyba muszą być te składniki wyszczególnione - nie moga sobie tak walnąć cos ie podoba - chyba sa jakies prawa i restrykcje...

        Skomentuj


          #64
          Odp: Witaminy dla ciężarnych

          Napisane przez patrycjaa88 Pokaż wiadomość
          ej - no chyba muszą być te składniki wyszczególnione - nie moga sobie tak walnąć cos ie podoba - chyba sa jakies prawa i restrykcje...
          na pewno są restrykcje, ale zdecydowanie inne dla leków a inne dla suplementów, na niekorzyść suplementów niestety

          Skomentuj


            #65
            Odp: Witaminy dla ciężarnych

            Napisane przez patrycjaa88 Pokaż wiadomość
            ej - no chyba muszą być te składniki wyszczególnione - nie moga sobie tak walnąć cos ie podoba - chyba sa jakies prawa i restrykcje...
            Aby lek wprowadzić na rynek potrzeba wielu czasochłonnych badań powtarzanych na kilku grupach, i jest to kontrolowane poprzez wiele rygorystycznych przepisów (lek kontroluje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych- rejestracja, a kontrola - Główny Inspektor Farmaceutyczny. Producent suplementu ma obowiązek jedynie poinformowania o wprowadzeniu danego produktu na rynek i stworzenie etykiety- suplementy dopuszcza Główny Inspektor Sanitarny.
            Osoby pracujące w tych branżach często mają skrzywienie polegające na otwieraniu wszlkich kapsułek i sprawdzaniu co tam jest w środku takie zboczenie zawodowe.
            Należy pamiętać, że suplement z definicji oznacza środek spożywczy służący uzupełnieniu diety, dla osób nie umiejących utrzymać perfekcyjnej diety (niemal każdy) albo korzystających z używek. Każdy suplement należy konsultować z lekarzem (takim, któremu się ufa i wierzy w jego kompetencje).

            Skomentuj


              #66
              Odp: Witaminy dla ciężarnych

              Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
              Aby lek wprowadzić na rynek potrzeba wielu czasochłonnych badań powtarzanych na kilku grupach, i jest to kontrolowane poprzez wiele rygorystycznych przepisów (lek kontroluje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych- rejestracja, a kontrola - Główny Inspektor Farmaceutyczny. Producent suplementu ma obowiązek jedynie poinformowania o wprowadzeniu danego produktu na rynek i stworzenie etykiety- suplementy dopuszcza Główny Inspektor Sanitarny.
              Osoby pracujące w tych branżach często mają skrzywienie polegające na otwieraniu wszlkich kapsułek i sprawdzaniu co tam jest w środku takie zboczenie zawodowe.
              Należy pamiętać, że suplement z definicji oznacza środek spożywczy służący uzupełnieniu diety, dla osób nie umiejących utrzymać perfekcyjnej diety (niemal każdy) albo korzystających z używek. Każdy suplement należy konsultować z lekarzem (takim, któremu się ufa i wierzy w jego kompetencje).
              i to co napisałaś potwierdza tylko, że jak coś jest lekiem to jest bardziej wiarygodne niż suplement.

              Skomentuj


                #67
                Odp: Witaminy dla ciężarnych

                Napisane przez maja-z1986 Pokaż wiadomość
                i to co napisałaś potwierdza tylko, że jak coś jest lekiem to jest bardziej wiarygodne niż suplement.
                Jak wynika z definicji, lek ma leczyć objawowo i przyczynowo, a suplement uzupełniać.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Witaminy dla ciężarnych

                  Zamiast suplementacji radziła bym zbilansowaną dietę bogatą w owoce i warzywa choć sama brałam omegamed optima niestety miałam takie mdłości że mało co jadłam

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Witaminy dla ciężarnych

                    akuriata myślę identycznie jak Ty. Warzywa , owoce, nabiał, troszkę ryb i mięsa jest tyle tabel odnośnie odżywiania w ciąży , że znalezienie coś dla siebie nie powinno być problemem.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Witaminy dla ciężarnych

                      Przedewszystkim dużo zielonego - sałata , nać pietruszki - polecam - ja jadłam tego mase i wyniki miałam świetne ! Lekarz sam był zaskoczony że w ciąży można mieć aż tak dobre wyniki.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Witaminy dla ciężarnych

                        Ja jem bardzo zdrowo, koktajle z pietruszki, owoce, warzywa ale i tak witaminy dla ciężarnych przyjmuje tak dla zasady

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Witaminy dla ciężarnych

                          Zgadzam się z wami z tym lekiem, bo jest zbadany klinicznie, ale jeśli chodzi o sama dietę bogatą w zielone warzywa to niestety może ona nie dostarczyć tyle kwasu foliowego aby uchronić dziecko od wad.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Witaminy dla ciężarnych

                            Napisane przez kropla Pokaż wiadomość
                            Zgadzam się z wami z tym lekiem, bo jest zbadany klinicznie, ale jeśli chodzi o sama dietę bogatą w zielone warzywa to niestety może ona nie dostarczyć tyle kwasu foliowego aby uchronić dziecko od wad.
                            Tak, dlatego zaleca się brać kwas foliowy już 3 miesiące przed planowaną ciążą, do przynajmniej I trymestru. Tak było w moim przypadku na przykład.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Witaminy dla ciężarnych

                              Napisane przez akuriata Pokaż wiadomość
                              Zamiast suplementacji radziła bym zbilansowaną dietę bogatą w owoce i warzywa choć sama brałam omegamed optima niestety miałam takie mdłości że mało co jadłam
                              wg mnie samo "zdrowe odżywianie" w dzisiejszych czasach nie wystarczy, supelementacja kwasu foliowego jest niezbędna do prawidłowego rozwoju naszego dziecka na początku ciąży

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Witaminy dla ciężarnych

                                Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                                Tak, dlatego zaleca się brać kwas foliowy już 3 miesiące przed planowaną ciążą, do przynajmniej I trymestru. Tak było w moim przypadku na przykład.
                                Bardzo dobrze, że brałaś, każda z nas brać powinna, a nie zwalać wszystko na "zdrowe odżywianie", niestety w dzisiejszych czasach nawet to co zdrowe, do końca zdrowe nie jest...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X