Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

9 miesieczne niemowle

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    9 miesieczne niemowle

    Witam moja corka za dwa dni skonczy 9 m-cy siedzi ladnie ale jak ja posadze sama do siadu sie nie zbiera nienawidzi lezec na brzuszku i niewiem jak to bedzie z tym raczkowaniem ponadto jak chce ja postawic na ziemi to ugina i kurczy nozki tak jakby sie bala podloza czy to normalne???? mam sie czym martwic??? czekam na jakies odpowiedzi prosze
  •    
       

    #2
    Po pierwsze opowiedz o swoich problemach pediatrze przy najbliższej wizycie.
    Od siebie moge dodać tylko tyle, że każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie, ale... kładź często na brzuszek, nawet po 2-3 minuty, jednak kilka, kilkanaście razy dziennie, najlepiej na podłodze, na kocyku, poukładaj w koło mnóstwo zabawek i czekaj cierpliwie aż malutka sama się dostanie do nich. Nie sadzaj jej samej, nie stawiaj na nóżki - na wszystko przyjdzie czas, mała sama do tego wszystkiego dojdzie.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      byłam z nia u neurologa lekarz stwierdzil ze za duzo ja nosimy na rekach (to prawda) bo oboje z mezem jestesmy w domu (maz czeka na zabieg nogi) i wszystko z nia w porzadku ale ilekroc chce ja polozyc na brzuszku i pobawic sie z nia w takiej pozycji jest ogromny wrzask ze chyba w calym bloku ja slychac po prostu drze sie w nieboglosy

      Skomentuj


        #4
        nona26 będzie płakać póki ma słabiutkie mięśnie karku i rączek, po prostu nie wygodnie jest jej. Bądź konsekwentna i kładź na chwileczkę, jak zaczyna płakać obróć ją. Po jakimś czasie ponów próbę. Nic na siłę, ale takie ćwiczenia sprawią, że leżenie na brzuszku będzie ulubioną jej pozycją
        Co prawda powinno się to już stać w 4-5 miesiącu, ale skoro wiesz sama, że nie stwarzaliście jej możliwości by to polubiła to znaczy że nic niepokojącego się nie dzieje, jedynie brak ćwiczeń, słabiutka jest na to
        dlatego. Ale jest to bardzo ważne, po to by dziecko zaczęło raczkować, chodzić.
        A neurolog nie widział potrzeby by np. rehabilitować malutką ?
        Bądź cierpliwa i nic się nie martw.
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #5
          Nie neurolog nie widzi potrzeby zeby ja rehabilitowac jedynie powiedzial tyle zeby jak najwiecej bawic sie z nia na podlodze

          Skomentuj


            #6
            Mi się wydaje, że po prostu musicie bardziej szaleć z córcią na podłodze.
            Zachęcać ją do zabawy, uciekać jej na czworakach, pokazywać jak się
            bawić. Ja miałam ułatwione zadanie, bo mam psa, za którym moje dziecko
            zaczęło raczkować jak miała 6 miesięcy.
            Są fajna zabawki typu wańka-wstańka, które przykuwają uwagę dziecka.
            Albo jakieś piłeczki kolorowe można turlać przed sobą. Tak, żeby ona nie
            myślała o tym, że jest jej niewygodnie czy że nie ma siły, tylko żeby chciała
            za wszelką cenę dostać się do zabawki.


            Skomentuj


              #7
              Moja córka miała też z tym problemy i neurolog stwierdził wzmożone napięcie mięśniowe.Poprostu nie umiała się podnieść do siadu, niby coś tam próbowała ale mięśniami brzucha zamiast przechylić się na bok i podeprzeć ręką,bo przez to napięcie wykształciły się jej nieprawidłowe odruchy.Ale dzięki rehabilitacji gdzie pani rehabilitantka uczyła ją prawidłowych ruchów nauczyła się siadać,chodzić, obracać na boki.Jak miała 12 m niepotrafiła jeszcze stać na nóżkach,uginały się jej jakby miała z waty a w wieku 16m zaczęła sama chodzić.Nam pomógł też chodzik polecony właśnie przez rehabilitantkę.
              Może spróbuj ją uczyć siadać przez podtrzymywanie się czegoś np.szczebelków w łóżeczku aż sama pojmnie,jeżeli to nieposkutkuje zmień neurologa.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Dzisiaj dzwonilam idziemy do innego neurologa zobaczymy co on nam powie i jakie cwiczenia zaleci mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.....

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez nona26 Pokaż wiadomość
                  Dzisiaj dzwonilam idziemy do innego neurologa zobaczymy co on nam powie i jakie cwiczenia zaleci mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.....
                  uważam że to dobra decyzja
                  ja z moim juz byłam, teraz chodzę do poradni rechabilitacyjnej na ćwiczenia
                  mój też nienawidzi leżeć na brzuszku i ciągle chce na ręce
                  TRZYMAM KCIUKI ZA WAS

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 9 miesieczne niemowle

                    Od siebie moge dodać tylko tyle, że każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie, ale... kładź często na brzuszek

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X