Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak być konsekwentną

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jak być konsekwentną

    Tak trudne jak dziecko jest jedynym dzieckiem w rodzinie.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jak być konsekwentną

      Do mam które zasiągały porady u psychologa, jakie rady dostałyście, podzielcie się tym.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jak być konsekwentną

        bycie konsekwentną się opłaca, pozniej sie zwraca, bo dziecko wie, ze mamą nie można manipulowac

        Skomentuj


          #19
          Odp: Jak być konsekwentną

          Bycie konsekwentnym wobec dziecka bywa niekiedy ciężkie - wiem to po sobie staramy się z mężem mieć jedno zdanie w kwestii wychowania Zosi i stawiamy jej granice - dziadkowie niekiedy burzą naszą hierarchie zasad - nad czy ubolewam - ale od początku u nas obowiązywały jasne zasady i Zosia jest raczej grzeczna i jesli robi cos zakazanego a powie sie jej nie wolno to potrafi daną rzecz odłożyć - oczywiście miewa humorki - jak to dziecko - i przyznam szczerze ze chyba ja jestem mniej konsekwentna niż mąż - ja jestem bardziej wrażliwa na jej płacz ale chyba tak wszystkie matki mają.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Jak być konsekwentną

            Bycie konsekwentnym to trudne zadanie dla rodzica tym bardziej jak dziecko przed nim stanie i zrobi maślane oczka. Ja staram się nie ulegać, ale mąż czasem nie wytrzymuje

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jak być konsekwentną

              Napisane przez renia0076 Pokaż wiadomość
              Do mam które zasiągały porady u psychologa, jakie rady dostałyście, podzielcie się tym.
              Witam Was drogie mamy, podbijam pytanie. Bo też bardzo mnie ta kwestia zainteresowała.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jak być konsekwentną

                Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                Bycie konsekwentnym to trudne zadanie dla rodzica tym bardziej jak dziecko przed nim stanie i zrobi maślane oczka. Ja staram się nie ulegać, ale mąż czasem nie wytrzymuje
                To jest właśnie najgorsze Ja mówię i tłumaczę a mąż zawsze ulegnie i dziecko dostanie to co chce :/// I co zostaje z mojego słowotoku ...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jak być konsekwentną

                  U nas też różnie, raz ja ulegnę raz mąż - cieżko oj cieżko bo czasem dla świętego spokoju sami łamiemy zasady i dziecko wteyd niestety smao nie wiem co jest dobre a co nie

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jak być konsekwentną

                    Oj trzeba odmawiać, dzieci są takie przebiegłe i bardzo wykorzystują nasze słabości. Widzę to szczególnie u teściów, oni wolą żeby na głowę im wszedł niż się rozpłakał. No nie tędy droga.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jak być konsekwentną

                      ja nie mam takiego problemu, jestem konsekwentna, gdy moje dziecko robi coś źle wyraźnie i zdecydowanym tonem mu o tym mówię, ostrzegam również że gdy zrobi tak jeszcze raz poniesie karę tzn. pójdzie do swojego pokoju i będzie sam siedział tam przez 1,5 minuty (ma 1,5 roku) to zazwyczaj działa, gdy jednak nie zadziała zaprowadzam go do pokoju i czekam, moje dziecko nie płacze nie histeryzuje tylko czeka aż otworzę mu drzwi, potem mówię że musi przeprosić - on wtedy przytula się bo nie umie jeszcze mówić i wszystko wraca do normy dalej bawimy się, uśmiechamy i jest ok robię tak zawsze bez względu na to czy jestem w domu czy u dziadków, mimo ich protestów, kocham swoje dziecko ponad wszystko ale wiem że nie mogę pozwolić mu wejść na głowę

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Jak być konsekwentną

                        Konsekwencja jest bardzo ważna. Mam w rodzinie przykład jej braku - i teraz jest już ciężko coś z tym zrobić. Moim zdaniem zacząć trzeba przez odpowiednią rozmowę z partnerem. Trzeba ustalić zasady między sobą, np. co do karania i nagradzania dziecka, a później się tego trzymać. Niektóre książki psychologiczne poruszające kwestie wychowywania dzieci zwierają ciekawe podpowiedzi, jak być konsekwentnym.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Jak być konsekwentną

                          Napisane przez wroblewskaa Pokaż wiadomość
                          Konsekwencja jest bardzo ważna. Mam w rodzinie przykład jej braku - i teraz jest już ciężko coś z tym zrobić. Moim zdaniem zacząć trzeba przez odpowiednią rozmowę z partnerem. Trzeba ustalić zasady między sobą, np. co do karania i nagradzania dziecka, a później się tego trzymać. Niektóre książki psychologiczne poruszające kwestie wychowywania dzieci zwierają ciekawe podpowiedzi, jak być konsekwentnym.
                          U nas też w rodzinie są takie przypadki ale cóż myśleli że później sobie z tym poradzą ale w rzeczywistosci jest już za późno I zgadzam się im wcześniej dzieci przyjmą takie zasady co wolno a co nie będzie lepiej

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Jak być konsekwentną

                            Staram się być konsekwentna jednak czasem łapię się na tym, że sama łamię swoje zasady a dziecko bardzoo szybko wszystko podłapuje. Przykład: nie pozwalamy dziecku bawić się pilotem do tv, a ostatnio gdy był chory i nie chciał nic jesć ani pić to sama przyłapał się na tym, że aby odwrócić jego uwagę by choć łyżeczkę wziął do buzi powiedziałam " a gdzie jest pilot, zobacz tutaj" ;p

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Jak być konsekwentną

                              Może warto porozmawiać z psychologiem? Nie trzeba wcale iść do gabinetu, jeśli się tego wstydzimy. Tutaj https://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ jest ciekawa propozycja. Można bowiem porozmawiać z terapeutą przez Skype.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Jak być konsekwentną

                                Co jak co, ale trzeba być stanowczym rodzicem, "nie" po prostu powinno oznaczać "nie".

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X