Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bigos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obiad: Bigos

    Proszę o pomoc

    Kiedy mam zacząć gotować bigos, aby był pyszny na święta?

    Jeśli ktoś ma fajny przepis to będę wdzięczna
  •    
       

    #2
    Prawdziwy goralski bigos gotuje sie tydzien a wlasciwie podgrzewa sie go dziennie

    Ja do bigosu dodaje kapuste biala i kiszona 50:50,cebule, miesko jak na gulasz, kielbase zwyczajna i grzybki lub sliwki. Do tego sol, pieprz, lisc laurowy, ziele angielskie oraz przecier pomidorowy lub pomidory w puszce.

    Podsmazam kielbase z cebula, osobno mieso ( podlewam winkiem lub sliwowica ).Kapusty gotuje osobno ( do bialej dodaje lisc laurowy i ziele ). Odcedzam, mieszam razem z kielbasa i mieskiem, dorzucam grzybki wczesniej namoczone ( wode z moczenia tez wlewam do bigosu ) i pomidory. Wszystko razem podgrzewam jakis czas i pozniej dziennie stawiam na gazie na jakies 30 minut

    Zapomnialabym - kiszona kapuste odcedzam ale nie tak do konca i wrzucam wedzone zeberka by oddaly jej smak Pozniej je obieram i dorzucam do calosci to miecho
    Last edited by Goplana; 11-12-2008, 21:32.

    Skomentuj


      #3
      Jeśli chodzi o bigos to zlecam dotowanie go mojej mamie...

      Skomentuj


        #4
        moja mama do bigosu dodaje przyprawe do biugosu i jest taki fajny ostry

        Skomentuj


          #5
          Ja robie podobnie jak goplana a zaczynam w niedzielę ,kapusta pól na pól ,mięsko,kiełbasa wędzona ,mięsko smażę z cebulką i przyprawami ja tez daję przyprawę do bigosu,Sliwki i czasem winem podlewam
          Sylwia 9 latek
          Damianek 17 m-cy


          02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

          Skomentuj


            #6
            Dziękuję Wam za odzew
            W niedziele zacznę go gotować
            Napiszę co wyszło

            Skomentuj


              #7
              Ja wlsnie przed chila skonczylam robic bigos.Robie podobnie jak Goplana.Do bigosu daje tylko kiszona kapuste,podlewm woda,dodaje ziele angielsie,lisc laurowy.Surowe zeberka podsmazam na oleju i dodaje do gotuiacej sie kapusty.Calosc przykrywam i na malym ogniu gotuje ok.3 godziny.Na koniec dodaje koncentrat pomidorowy i pieprz.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bigos

                Ja nawet za bigosik się nie biorę, bo moja babcia robi taki, że mucha nie siada. Muszę kiedyś zrobić wraz z nią, żebym wiedziała na przyszłość.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bigos

                  Napisane przez lilas Pokaż wiadomość
                  Ja nawet za bigosik się nie biorę, bo moja babcia robi taki, że mucha nie siada. Muszę kiedyś zrobić wraz z nią, żebym wiedziała na przyszłość.

                  Uwielbiam bigos ale mi nie wychodzi

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bigos

                    Bo sam bigos nie jest takim prostym daniem. Nie gotuję bigosu z kapusty . Moja mama potrafi bardzo dobry, sama jeszcze do tej potrawy niestety ale nie dorosłam

                    Za to polecam sprobować sobie bigosu z cukinii:
                    https://www.przepisy.pl/przepis/bigos-z-cukinii

                    Jest to już o wiele prostsza wersja, a moim zdaniem tak samo smaczna.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bigos

                      A robicie bigos biały, czy czerwony? Który jest dla Was smaczniejszy?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bigos

                        Napisane przez smerfetkaaa8 Pokaż wiadomość
                        A robicie bigos biały, czy czerwony? Który jest dla Was smaczniejszy?
                        Bigos biały? A jaki jest to bigos? U mnie bigos zawsze ma kolor ciemnopomarańczowy Dodaję do niego czasami trochę koncentratu pomidorowego.

                        Gotuję również długo (minimum 5 godzin). Wtedy wychodzi najsmaczniejszy.

                        Na stronie jest kilka informacji o tym jak ugotować bigos.

                        Co ciekawe kiedyś za nim nie przepadałam jako dziecko. Aktualnie jak jestem starsza to uwielbiam.
                        http://forum.mamotoja.pl/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bigos

                          Biały bigos jest po prostu bez przecieru. W niektórych regionach Polski jest bardziej popularny.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X