Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dom opieki czy...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Dom opieki czy...?

    W Skandynawiii domy opieki to dtandard, bo tam nikt nie zajmuej sie starszymi. Rodzice wychowując dzieci od razu im mówią, ze pożniej pójdą sobie do domu spokojjnej starosći. U nas jeszcze więzi rodzinne są bardzo mocne, dlatego dla wielu ludzi podjęcie takiej decyzji jest wielkim dylematem.Ale przynajmniej jestesmy czuli i wrazliwi na cierpienie bliskich.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Dom opieki czy...?

      Zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza w Polsce oddanie członka rodziny do domu opieki bywa źle odbierane. Ale co w przypadku, kiedy taka osoba jest niepełnosprawna? Wymaga opieki przez całą dobę, nawet nocą? Możliwe, że są osoby, które są w stanie poświęcić swoje dzieci, karierę, wyjechać z miasta, zamieszkać z taką osobą i się nią zajmować, ale to coraz większa rzadkość. Poza tym - czy jesteś w stanie rzeczywiście dobrze zająć się taką osobą? Ja zajmowałam się moim ojcem tak długo, jak byłam w stanie - mieszkałam w innym mieście, ale codziennie go odwiedzałam, szykowałam leki, przywoziłam jedzenie, sprzątałam. Dodam, że właśnie był osobą niepełnosprawną. W pewnym momencie jednak wymagał opieki przez cały czas, nawet nocą. Zdecydowałam się na domy opieki dla niepełnosprawnych i wybrałam ten, który miał najlepszą opiekę a poza tym miał dobrą lokalizację. Dalej odwiedzałam go regularnie, ale nie było obawy, że spowoduje wypadek, zrobi sobie coś, albo będzie wymagał reakcji lekarza a nie będzie miał nikogo pod ręką. Moim zdaniem to była dobra decyzja...
      Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:07. Powód: link

      Skomentuj


        #33
        Odp: Dom opieki czy...?

        Niestety opinia takich domów w Polsce jest okropna, dlatego ludzie rzadko się na nie decydują, a skorzystanie z tych usług jest postrzegane jako pozbycie się problemów ze starszą osobą. Mam świadomość tego, że tym osobom takie miejsce zazwyczaj sprzyja i staram się polemizować jak słysze takie opinie. Tak naprawdę wszystko zależy od jednostki i indywidualnego podejścia, nie da się uogólniać

        Skomentuj


          #34
          Odp: Dom opieki czy...?

          Ja bym się poważnie zastanowiła nad takim krokiem... ;/

          Skomentuj


            #35
            Odp: Dom opieki czy...?

            My też mieliśmy ten problem, babcia sama nie dawała sobie rady upadła raz w łazience uderzyła się w głowę i od tego się zaczęło straszne problemy z pamięcią dodatkowo , babcia miała problemy z higieną nie chciała się kąpać chodzić do toalety przez dwa lata opiekowaliśmy się nią bardzo intensywnie ale z upływem czasu było coraz gorzej ręce nam opadały z braku sił dodatkowo urodziłam dziecko a babcię trzeba było pilnować 24h nie można było na 5 min zostawić bo nie wiedziała gdzie jest czasami , kłóciła się było nam bardzo przykro niedaleko nas był dom opieki mieszkańców jest tam tylko 30 osób , mogą sobie wychodzić jak prawdziwy dom Zdecydowaliśmy się babcię tam dać i stan babci naprawdę się poprawił , jest szcesliwa zawsze zadowolona odwiedzamy ją często wychodzimy ma zapewnioną opiekę 24h na dobę jest tam jak w domu To była nasza najlepsza decyzja

            Skomentuj


              #36
              Odp: Dom opieki czy...?

              jak szukasz opiekunki dla osoby starszej to polecam zajrzeć na tę stronę: promedica24.com.pl Jest to wprawdzie stronę dla osób które szukają pracy jako opiekunka osób starszych ale w drugą stronę też firma działa. Można zostawić namiary na siebie, na podstawie których pracownik agencji do nas oddzwoni. Podczas rozmowy podajemy jakie wymagania w stosunku do opiekunki mamy, czy ma to być opieka na pełen etat czy tylko na kilka godzin, z jakimi chorobami przewlekłymi mamy do czynienia, jaki ma być zakres obowiązków i proponowane wynagrodzenie. Jeśli na któreś z pytań nie będziemy potrafili odpowiedzieć to na pewno uzyskamy stosowną pomoc od konsultanta, który ma doświadczenie w tym zakresie.
              Na początek wynajęcie opiekunki lub pielęgniarki jest dobrym rozwiązaniem. Dopiero gdy ono się nie sprawdzi warto pomyśleć o bardziej profesjonalnym rozwiązaniu.
              Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:09. Powód: link
              zofka

              Skomentuj


                #37
                Odp: Dom opieki czy...?

                Musimy sobie zdać sprawę z tego, że dom opieki jest często lepszym wyjściem niż podejmowanie samodzielnych prób, ponieważ nic nie zastąpi profesjonalnej opieki!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Dom opieki czy...?

                  A według mnie taki dom opieki nigdy nie będzie dobrym wyjściem...

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Dom opieki czy...?

                    U mnie w rodzinie jeszcze nigdy do doszło to takiej sytuacji, żeby ktoś był w aż takim słabym stanie, że by musiał być poddany całodobowej opiece. Na szczęście osoby starsze są z rodziną. Chociaż rozumiem, że może naprawdę zajść taka potrzeba. Wtedy trzeba poważnie się zastanowić

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Dom opieki czy...?

                      Uważam , że dom opieki to ostateczność .. ale nie krytykuję osób , które się na to zdecydowały.Czasem to jedyne i najlepsze wyjście. Poza tym nie wszystkie domy opieki są "takie okropne" ....

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Dom opieki czy...?

                        Jest też cos takiego jak opieka dzienna, oddaje się osobę starszą pod opiekę na kilka godzin/cały dzień ale bez noclegu. My taką właśnie wersję opieki wybraliśmy – odbieramy babcię o 17tej. Cos takiego prowadzi m.in. Dom Dziennego Pobytu „Seniorek” z Rudy Śląskiej, tam jest właśnie babcia, dobrze oceniamy ich działalność, opieka jest tak profesjonalna i miła, mają ciekawe zajęcia, muzyktoterapię, ćwiczenia pamięci itd.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Dom opieki czy...?

                          Zamiast domu opieki można chociażby podpisać umowę na dożywocie z osobą starszą, przeprowadzić sie do niej, wynając swoje mieszkanie i z te pieniądze przeznaczać chociażby na opiekunkę, pielęgniarkę.
                          Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:05. Powód: link

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Dom opieki czy...?

                            Nie wiem czy potrafiłabym oddać kogoś do takiego domu, tyle się o tym słyszy teraz...

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Dom opieki czy...?

                              Osobiście podziwiam osoby, które chcą samodzielnie opiekować się osobami starszymi. Wystarczy poczytać sobie , żeby zrozumieć jak wymagające jest to zajęcie. Dlatego ja pewnie nie zdecyduję się na osobistą opiekę.
                              Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:06. Powód: link

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Dom opieki czy...?

                                Myślę, że w renomowanym domu opieki byłoby najlepiej starszej, niedołężnej babci. W bólem serca oddałbym, bo sam nie jestem w stanie zapewnić należytej opieki. Dom opieki to zło konieczne, które nieraz jest najlepszym rozwiązaniem.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X