Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

    Za rok moja pociecha wyruszy do przedszkola. Wracam do pracy i muszę zagwarantować mojemu szkrabowi opiekę. Tyle słyszy się o przedszkolach lub klubach dla młodych ludzi, gdzie nie dzieje się najpoprawniej. Czy moglibyście wspomóc, dzieląc się ze mną wiedzą na temat tego, czym Wy się inspirowaliście przy wyborze przedszkola? Na co zwracać uwagę? Wybitnie proszę o rady, pierwszy raz ekspediuję dziecko do przedszkola i nigdy nie uważałam, że to będzie taki stres.
  •    
       

    #2
    RE...

    W szczególe nie panikuj - przedszkole to nie żaden obóz koncentracyjny. Sprawdź, czy dzieci mają kompetentną opiekę, czy przedszkole jest w pewnej okolicy, czy budynek przedszkola jest pewny oraz pionierski. Zwróć też szczególną uwagę na zabawki oraz różne imprezy czy inne działalności dla dzieci - w przedszkolu musi dziać się wiele kultowego, aby dziecko z uśmiechem na twarzy tam chodziło. Nie patrz na opłatę, ta zawsze będzie gigantyczna, dla mnie to akurat nie kryterium.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

      Nie mam jakichś uniwersalnych rad ogólnie - kązdy chyba wie czego chce..., ale wiem, że jesli już dziecko chodzi do danego przedszkola i chodzi tam chętnie to znaczy, że przedszkole jest godne polecenia
      Jeśli dziecko prosi, że nie chce tam iść to nigdy bym już dziecka do takiego nie wysłała ponownie.

      Skomentuj


        #4
        RE:

        Trochę nie zgodzę się co do ceny - jest ona ważna. W pewnych sytuacjach przedszkola zawyżają cenę, nie proponując niczego szczególnego. Miałam sytuację, kiedy tak właściwie przedszkole prywatne pobierało dwa razy większą kwotę, niż odpowiedniej wyposażone oraz dużo większe przedszkole w innej dzielnicy miasta. Odrobinę dalej, ale dziecko jest zadowolone oraz pragnie tam przebywać. Opiekunki są rozkoszne, a to też istotne. W związku z tym nie stresuj się, podejdź do wyboru przedszkola rozważnie, analizuj to, co najistotniejsze, najlepiej idź na wizytację do przedszkola oraz zobacz, jak tam, jest. To bardzo dobre rozstrzygnięcie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

          Tak jak piszą dziewczyny - przede wszystkim warto zorientować się, jaką opinią cieszy się przedszkole. Może ktoś ze znajomych ma tam swoje dziecko i jest w stanie coś podpowiedzieć?
          Dużym plusem jest też porządne wyposażenie. A więc zabawki na sali, plac zabaw, może domek w stylu tego: http://ogrodosfera.pl/domek-ogrodowy...ze-zjezdzalnia . Tak naprawdę im więcej tym lepiej.
          Niektórzy zwracają uwagę jeszcze na ofertę zajęć dodatkowych, ale akurat dla mnie nie jest to najważniejsze.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

            Jak będę posyłać małego do przedszkola to popytam koleżanek jak to wyglądało u nich. Opinia znajomych jest wg mnie najlepszą rekomendacją.
            Akcesoria do biustonoszy

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

              Ja zdecydowałam się na polecane miejsce. Popytałam się znajomych, do których miejsc chodzą ich dzieci. Oraz dobrze zapoznałam się sama z placówka. Ostatecznie zdecydowałam się na to prywatne przedszkole we Wrocławiu. Nie jest tak drogi, na pewno o wiele taniej niż w przypadkku opiekunki a wiem,że córka jest dopilnowana.

              W każdym momencie również można zobaczyć co robi ponieawż na stronie są kamerki. Wszystko jest na podglądzie tak więc nie ma się czego obawiać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

                Dziecko trafiło do prywatnego, Sowy w Częstochowie, w sumie tylko dlatego, że nie dostaliśmy miejsca w publicznym, ale jednak różnice jakie widać pomiędzy jedynym, a drugimi, są kolosalne - przynajmniej w tym przypadku. Standard wyposażenia, podejście przedszkolanek, nauczanie, ilość atrakcji - długo by wymieniać.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

                  Nasza córeczka miała iść do publicznego przedszkola, jednak nie przeszliśmy rekrutacji. I tak właśnie trafiła do Kangurka w Białymstoku. Ma dobrą opiekę, mnóstwo fajnych dzieciaków do zabawy. Ona jest zadowolona, więc i my jesteśmy

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

                    Przedszkola gdzie dzieci są źle traktowane to skrajne przypadki, naprawdę! Bardziej martwiłaby mnie wesz ludzka, która bywa częstym "gościem' w przedszkolach. U nas była np dwa razy, na szczęście moje maluchy się nie zaraziły. Nie panikuj tylko poszukaj jakiegoś fajnego przedszkola.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

                      są przedszkola, gdzie są kamery i on-line można śledzić co się aktualnie dzieje z naszym dzieckiem - fajne rozwiązane
                      Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.
                      Winston Groom – Forrest Gump

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

                        Do przedszkola trzeba wybrać się na dzień otwarty z dzieckiem, aby ono samo oceniło czy mu się oczęta zaświecą i będzie chciało tam przebywać. Poza ceną, wyposażeniem, zajęciami, ważna jest opieka samych pań, trzeba pogadać popytać, sprawdzić lokal, plac zabaw, jedzenie. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest co dziecko je, nie posłałabym dziecka tam gdzie robią zupy z kostki rosołowej, nie po to dbam o to co je aby w przedszkolu jadło byle co. Mój chrześniak w publicznym przedszkolu długo nie chciał jeść, panie straszne - uważały że dziecko nie może być leworęczne, nie może jeść i pisać lewą musi się nauczyć prawą. Dopiero po wymianie uprzejmości, zmieniły nastawienie. My naszą dwójkę posłaliśmy do Przedszkola Motylek motylekprzedszkole.pl . Jak przedszkole jest polecone przez kogoś to mamy problem z głowy. Ja sama szukałam, miałam niezły ból głowy. Ale na szczęście dobrze trafiliśmy

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

                          U nas wybór też początkowo był bardzo trudny. Nie wiedzieliśmy co bedzie korzystniejsze. czy przedszkole prywatne czy publiczne. Patrząc na korzyści jakie prezentuje to przedszkole http://www.edukoland.pl/ , bardziej opłaca sie wysłać dziecko do prywatnej placówki.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

                            Napisane przez ulka2700 Pokaż wiadomość
                            są przedszkola, gdzie są kamery i on-line można śledzić co się aktualnie dzieje z naszym dzieckiem - fajne rozwiązane
                            Nie słyszałam o takim rozwiązaniu, ale dla mnie to MASAKRA!!! Nie chiałabym, aby moje dziecko było w takim przedszkolu. Ani, jako nauczyciel, nie podjęłabym się tam pracy!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przedszkole dla bąka - w jaki sposób wybieracie?

                              Ja jakbym miała szukać przedszkola to albo blisko domu albo blisko pracy mojej lub męża. No i żeby była dobra opieka i jak najmniejsze grupy dzieci. Ale osobiście zrobię wszystko aby moje dziecko do przedszkola nie poszło nawet na jeden dzień. Ja do przedszkola nie chodziłam, siostra też i nic nam z tego powodu się nie stało. Nasza córka ma masę rówieśników wśród naszych znajomych, którym masowo ostatnio dzieci się rodzą i to wystarczy jej do budowania relacji społecznych, a jeśli o naukę chodzi to my się tym zajmiemy Najgorzej będzie z opieką jak skończy mi się urlop i wrócę do pracy, ale mamy już wstępnie dogadane babcie na zmiany, bo też pracują.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X