Wróć   Forum Babyonline.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-11-2017, 16:51
krycha83 krycha83 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
krycha83.polki.pl

Domyślnie Odp: Uporczywy kaszel

Oj tak, kaszel u dzieci to może być prawdziwa udręka. Najgorzej, jeśli lekarz nie potrafi postawić trafnej diagnozy a leczenie nie przynosi skutku. A czasem niestety tak się zdarza. Warto szukać do skutku i nawet konsultować z kilkoma lekarzami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-11-2017, 11:22
dziku12 dziku12 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
dziku12.polki.pl

może to na tle alergicznym?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 12:46
karinaa89 karinaa89 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karinaa89.polki.pl

Jesli jest to suchy kaszel, to na pewno ważne będzie to, aby od razu zareagować odpowiednim lekiem, spróbuj na przykład syrop Levopront , do tego pilnuj, aby dziecko piło naprawdę dużo napojów, mogą to być zioła, jak na przykład tymianek, ale woda też jest bardzo ważna. Na pewno też dobrze, żeby maluch mógł kilka dni wypocząć w domu, taki kaszel bardzo męczy organizm dziecka i jeśli będzie w tym czasie chodziło do przedszkola, to może się on przerodzić w poważniejszą chorobę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-12-2017, 13:42
olcia3007 olcia3007 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
olcia3007.polki.pl

A ja zawsze męcze się z kaszlem, potem towarzyszy zawsze silny bol gardła. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów również działa łagodząco na podrażnione gardło. Istnieje wiele domowych sposobów na złagodzenie bólu gardła. Stosuje się płukanki z wody i miodu, z dodatkiem ziół takich jak: tymianek, szałwia, rumianek http://glimbax.pl/dla-lekarza/czym-plukac-gardlo/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-12-2017, 11:46
zieba82 zieba82 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zieba82.polki.pl

Na pewno znajdziesz jakieś dobre leki na kaszel. Rzuć okiem na ofertę apteki internetowej https://www.apteka-leki.pl/kategoria...e-i-grypa.html. Wybór lekarstw jest tak duży, że dobranie odpowiednich medykamentów na kaszel nie powinno być żadnym problemem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-12-2017, 19:31
iwona46 iwona46 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
iwona46.polki.pl

Ja swoim dzieciom przy uporczywym kaszlu podaję syropy wykrztuśne. Najlepiej dopytać lekarza który lek stosować. W rozrzedzeniu zalegającej wydzieliny, ułatwieniu jej odkrztuszania i oczyszczeniu oskrzeli, mogą pomóc tabletki na kaszel mokry lub syropy na kaszel mokry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2018, 10:47
olecka91 olecka91 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
olecka91.polki.pl

Wiosną też zawsze mam problemy związane z alergią. Najczęściej katar, kaszel, załzawione oczy...
Ostatnio trafiłam na oczyszczacz powietrza i zastanawiam się nad zamówieniem go. Myslę, ze to dobre rozwiązanie dla alergików i nie tylko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania